Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    А най-интересното в тези Шкоди от градския транспорт (за мен) беше ръчката за задействане на ретардера, която стърчеше от кожуха на двигателя.

    П.П. И до последно не си спомням да съм се возил на автобус с надраскани с химикалка или нарязани с ножче седалки!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Ето я ръчката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1010653_521307941250511_1831525868_n_18475_31384778.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5699486
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        И понеже стана "дума" за автобуси приличащи на камиони и камиони които имат нещо във вида си като автобуси....
        .... гледам вчера един стар филм: появява се автобус около 20 места ( нещо от сорта на Авия ) с торпедо и кабина досущ като Газ 53... а назад си е пътнически и вътре таблото като на по-новите Газ... тези които се правеха след 90 та... не 51, не 53 а следващите с по ръбатите кабини и торпеда.
        Та какъв е тоя мини автобус?

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Eто ти нещо за четене: https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...0%B2%D0%97-685

          Щом говориш за табло от "новите" газки, значи е нещо от деветдесет и втора-трета година. След това и муцуната/кабината става от "ръбатите".
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Руснаците имат много кабини, качени върху шаси и двигател от ГАЗ 51, 63, 53, 63 и т.н. Тук най-много съм срещал ПАЗ 672.

            Такива автобуси са правени на много места из СССР - ГЗА (Горкиевски автобусен завод), ПАЗ - Павловски автобусен завод, КАвЗ - Кургански автобусен завод, РАРЗ - Рижски авторемонтен завод и други.

            КАвЗ 651:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0_5d52c_2392bb37_XXXL.jpg
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5699494

            ПАЗ 671 с ремарке:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:651_750_750.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5699495

            КАвЗ 685:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KAVZ685_1.jpg
Прегледи:1
Размер:98.0 КБ
ID:5699496

            КАвЗ 3976:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KAVZ39762_2.jpg
Прегледи:1
Размер:148.5 КБ
ID:5699497

            А на Иван Зенкевич съм му изгледал повечето предавания с тестове на стари соц машини.

            КАвЗ 663 4х4:



            ПАЗ 3201 4х4



            TA 6:



            Уралец 66 :



            То май стана пост за темата с автобусите, ама понеже колегата попита тук ...
            Последно редактирано от bullet_pk; 23-01-16, 14:16.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Тия номера бяха валидни наравно с черните емайлирани регистрационни табели . То и скоростите на движение на съвременните автобуси са немислими и непостижими за шкодата . Като сложиш една максимална скорост от 60 - 70 километра в час нещата си изглеждат съвсем на мястото .
              Да, така е... И сега си спомням кръгчето с максимално разрешената скорост щампована в кръг на задницата, заедно с регистрационния номер.

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                А най-интересното в тези Шкоди от градския транспорт (за мен) беше ръчката за задействане на ретардера, която стърчеше от кожуха на двигателя.
                ..!
                Ами врътката за жалузите - с червеното копче по средата?
                Ами капака на двигателя - облицован с кафява "кожена" мушама, скроена на клинчета като каскет?
                Ами неповторимия запах на топла нафта в салона?

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  В Пловдив вървяха по линията на шестицата (по ул. Гладстон) едни рейсове наречени "гълъбарниците" Нямам спомен Рено ли бяха . Това е преди около 60г. Работеха само лятно време. По посока Сърайкара. Винаги сме пропускали Шкодите с ремарке(с двама кондуктора) Това си бяха камиони с каросерия от мрежа за да те обдухва при движение. Естествен климатик.Тунела тогава го нямаше и рейсовете минаваха през кръстовището на Гюро Михайлов(с 5 улици), Понеделник пазара и хайде до Столипиново. Дано някой изкара някаква снимка. С поздрав Борето

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56-1-1-@-Skoda 706 RTO LUX-armaturno tablo-.png
Прегледи:1
Размер:431.7 КБ
ID:5699508Голям колорит си беше...

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:154-@-Skoda RTO K-6X2-1960-prototyp-.jpg
Прегледи:1
Размер:191.2 КБ
ID:5699509Този прототип от 1960 също е интересен-Шкода 706 РТО К. По-късно поляците от ''Йелч" го произвеждат серийно доста години.

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        А най-интересното в тези Шкоди от градския транспорт (за мен) беше ръчката за задействане на ретардера, която стърчеше от кожуха на двигателя.
                        Не е ретардер а моторната спирачка . Тогава ретардера и въобще карданните спирачки още не бяха измислени . Първо бяха Телма http://vbox7.com/play:8fa710c5&pos=vr
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Един ЗиЛ в Плевен. Само предния номер е наличен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010017.jpg
Прегледи:1
Размер:170.9 КБ
ID:5699578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010021.jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5699579
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            А какво било отзад като апаратура ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Нещо на парен котел прилича. Драго, това някъде из Окръжна болница ли беше? Май преди години съм го виждал там някъде.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Прилича ми на мобилна станция с която се мият различна техника и хора след радиоактивно замърсяване.Към всеки ДАП навремето имаше такова звено но без тази машина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X