Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]845352[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]845353[/ATTACH]Призрак от онези години на някогашното страшилище за НАТО... Фен на ВДВ СССР и возилото му.
    Само по себе си не е чак толкова страшно но като ти изтърсят стотици такива на главата Иначе бойното им използване тръгва от втората световна . Групите на основателя на САС полковник Дейвид Стърлинг буквално стъжняват с тия джипове живота на германците в Африка с нощни нападения над летища и снабдителни бази . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAS-in-jeeps-1943-595x592.jpg
Прегледи:2
Размер:68.1 КБ
ID:5697518Натиснете снимката за да я уголемите

Име:A_heavily-armed_jeep_patrol_from_'L'_Detachment_SAS_in_North_Africa,_18_January_1943._E21337.jpg
Прегледи:2
Размер:118.6 КБ
ID:5697519 И сега англичаните си ползват тежко въоръжени джипове . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:77561.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5697520
    Последно редактирано от sek.1; 02-01-16, 13:54.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Забелязвате ли какво си е скрил под гумата пича....... че и още не е започнал, пълна е.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3-2-@-UAZ 69-aviodesantiruem-avtomobil na VDV-SA-SSSR-.jpg
Прегледи:2
Размер:518.7 КБ
ID:5697517

      Текезесарка ме изтегли заедно с пътната помощ.... стана така: катастрофирам с Жигули, качваме предните гуми на колесар, задните са на асфалта, колата на пътната помощ е Москвич 412... голямо нагорнище и паваж... стръмни габровски улици...опитахме са помогнем със стартера и първа скорост на Жигулито но само метър и стана ясно, че не... дойде една именно такава ГАЗ 69... закачи ни и заедно цялата композиция... минахаме останалите там 7-8 метра които не достигаха,...
      Последно редактирано от Pancho77; 02-01-16, 13:41. Причина: снимка

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Не знам може и да бъркам но униформата и газката ми се разминават в годините.
        А-а, помня ги аз... Имахме фотоси на братските армии в димитровската стая в казармата. А и като дете си ги спомням от ЩИТ 82. Градът беше пълен, а аз живеех до Дома на народната армия.

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          Само по себе си не е чак толкова страшно но като ти изтърсят стотици такива на главата Иначе бойното им използване тръгва от втората световна . Групите на основателя на САС полковник Дейвид Стърлинг буквално стъжняват с тия джипове живота на германците в Африка с нощни нападения над летища и снабдителни бази . [ATTACH=CONFIG]845362[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]845363[/ATTACH] И сега англичаните си ползват тежко въоръжени джипове . [ATTACH=CONFIG]845364[/ATTACH]
          В тази връзка не можем да не споменем и един ярък представител на Специалните въздушни сили SAS, жаргонно наричан Розовата пантера ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PinkPanther02-03.JPG
Прегледи:1
Размер:343.7 КБ
ID:5697526
          Прикачени файлове

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба



            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
              В тази връзка не можем да не споменем и един ярък представител на Специалните въздушни сили SAS, жаргонно наричан Розовата пантера ...[ATTACH=CONFIG]845370[/ATTACH]
              Това трябва да е Land Rover Mark ІІІ 88 инча база с двигател бритиш лейланд 2.1/4 90 конски сили . А цвета е според климатичните условия в които ще се използва . Същия на един колега го продадох преди няколко години . Доста съм го карал жива УАЗка си е само дето всичките болтове са инчови . http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=50438
              Последно редактирано от sek.1; 02-01-16, 16:14.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Той, той... Красавец! Обичам го тоя модел! Наистина имаше такъв в Бургас.

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Сега ме е яд че не го купих аз но тогава не ми беше до него .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Ми то, кое по напред...

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Джипа отиде някъде в района на Панагюрище . От тогава му загубих следите . Някой ако го е виждал да казва .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • Стари автомобили на служба

                        Розовото е Series 2 109 инча.
                        На Series 3 фаровете са на калниците.
                        А колата oт темата на sec1 е реставрирана от години и е в Пловдив. Виждали сте я на събора в Суходол на моя щанд заедно с Кака. Тя е Series 3 88 инча 2,25 Petrol.
                        Последно редактирано от rusev; 02-01-16, 17:49.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Розовото е Series 2 109 инча.
                          На Series 3 фаровете са на калниците.
                          А колата oт темата на sec1 е реставрирана от години и е в Пловдив. Виждали сте я на събора в Суходол на моя щанд заедно с Кака. Тя е Series 3 88 инча 2,25 Petrol.
                          Руси, този от Суходол не е ли този ЛР от Дупница , който бях снимал преди време Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01494.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5697580 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01495.jpg
Прегледи:1
Размер:115.3 КБ
ID:5697581 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01496.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5697582 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01497.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5697583 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01498.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5697584
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            А-а, пишете, пишете... Обичам да чета такива неща!!!

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Дупнишката Серия се прави усилено в момента. Реставрира се безкомпромисно. Надявам се до напролет да е 100% готова.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                За този красавец ли става дума?

                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X