Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Автобус Чавдарец...


    Робур със стълба и парче Чавдарка


    Ниса, Лада и Волга


    Шкода-Мадара


    Жигула, Лада, Москвичи, Шкода и военен дЗИЛ.


    Още 1 Чавдарка


    Поздрав за Драгомир- линейки Ниса и Волга


    Жигули, Лада, Иж и Ниса


    Офф-роудъри с мотори, на заден план линейки Латвия и пожарна ЗИЛ
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Б.Б. да не си мисли, че е измислил топлата вода...


      Москали обградили дЖигулка


      ЗИЛ самосвал


      Учебна ГАЗка-53



      Лади, Москвичи, Ниса


      Хеви Метъл- самосвал БЕЛАЗ


      Поздрав и за уважаемата съфорумка с едноименния Ник..., на преден план т.нар. "шаситка"


      Ето защо Газ-69 се нарича "ТеКеЗеСарка"


      Автогара с Чавдарки х2 и един ПаЗ
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Благодаря за снимките колега! На учебна ГАЗка 53 като тази на снимката кормувах и взех изпита за С категория през 1987 година.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Ама казвай коя снимка от къде е, за да се върнем по-пълноценно назад във времето..
          А тоя с ножиците - поименно, моля те!

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Ама казвай коя снимка от къде е, за да се върнем по-пълноценно назад във времето..
            А тоя с ножиците - поименно, моля те!
            Ще се опитам.
            Относно този с ножиците намерих само това: "Снимка от откриване на пътя между селата Воднянци и Костичовци, Видинско. [80-те год. на ХХ в.]
            фонд 363, опис 7, а.е. 114, л. 27 Особености: Снимката е постъпила чрез движението "Народната памет разказва".
            Фотограф и/или фотоателие: Българска фотография – клон Димово.
            Размер в см/формат: 18/13 "

            Принципно всичките снимки са от сайта http://archives.bg/photoarchives
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              А тоя с ножиците - поименно, моля те!
              Имам подозрението че Б.Б. докато пазеше Т.Ж. го е преджобил и му е свил ножиците с които 45 години режеше ленти
              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Има и един Кадилак, едно такова тюркоазено зелено. Не съм сигурен дали точно по този повод е купен, но за пръв път е ползван при първото посещение на Гагарин. А за Пулмана се носеха разни слухове, как от Щутгарт предлагали някакви милиони.
              Поддръжката им е по учебник, На територията на НСО е организиран своеобразен музей, но достъпа (резонно) не е съвсем свободен, та леко си губи смисъла. Преди няколко години имаше нещо като гастрол из места със свободен достъп.
              Някъде в този раздел, мисля, трябва да има подробен репортаж от Стоенчо (М 20 маниак).
              Ланчиите бяха две първите истински бронирани за времето си . Били са проектирани да работят както сами така и в дваойка и компютрите им имат връзка по радио канал . За съжаление едната е унищожена в катастрофа още на времето . Тогава само Ланчия са произвеждали серийно бронирани автомобили с изключително висок клас на брониране защото там мафията по онова време яко е гърмяла и взривявала . Има и друга случка правят съвместни испитания на първите бронирани мерцедеси 280 и Чайка един от руснаците вади един Макаров и от около 5 метра стреля в шофьорското стъкло на мерцедеса и то се разсипва на сол по земята Швабите лазят по земята и събират стъкла за експертиза а моя човек който ми разказва тая история ходи около колите с права коса и се чуди как ще докладва на Т.Ж. че на брониран Мерцедес стъклото го дупчи Макаров . На германците им трябвало още няколко месеца да доработят бронировката и вече не я дупчело нищо . Човека беше най младия генерал на времето заместник началник на УБО по техническата част от Правец и ми е роднина .
              Последно редактирано от sek.1; 07-02-14, 06:05.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Кой знае с какъв патрон е бил Макаровеца

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Понеже някой колеги
                  (няма да посочвам Вени поименноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:kole1.jpg
Прегледи:36
Размер:1.0 КБ
ID:5562131 )
                  пожелаха да разберат къде точно, аджеба, са направени снимките,
                  допълвам Дагобар с тези , които съм разпознал:





                  Жигула, Лада, Москвичи, Шкода и военен дЗИЛ.

                  Това е от гр. Симеоновград (Бивш Марица)



                  Жигули, Лада, Иж и Ниса

                  Това е гр. Гоцев Делчев.
                  Последно редактирано от dedoKoko; 07-02-14, 15:33.
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Москали обградили дЖигулка

                    "Завод за контактни елементи" Зверино, част от ДСО "Респром".




                    Поздрав и за уважаемата съфорумка с едноименния Ник..., на преден план т.нар. "шаситка"

                    Строеж на "паметника на Асеневци"- Велико Търново

                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                      Благодаря за снимките колега! На учебна ГАЗка 53 като тази на снимката кормувах и взех изпита за С категория през 1987 година.
                      Аз също само че 3 години по-късно от теб.Как съм я въртял из тесните улички на Ловеч направо не знам!

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                        ...На учебна ГАЗка 53 като тази на снимката кормувах и взех изпита за С категория през 1987 година.
                        След официални 102 часа на ГАЗ 53 и 8 на Москвич 2140 и аз се сдобих с категория С на 24.6.1984.На следващия ден вече бачках шофьор на текезесарка в местното АПК.Три месеца по късно,на 26.9.1984 г, старшината ми подари дълги гащи и "въшкарници" и рече:Три месеца на ЗиЛ 130,да се научиш да караш...Та след толкова кормуване и от резервната гума може да направиш шофьор...

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                          След официални 102 часа на ГАЗ 53 и 8 на Москвич 2140 и аз се сдобих с категория С на 24.6.1984.На следващия ден вече бачках шофьор на текезесарка в местното АПК.Три месеца по късно,на 26.9.1984 г, старшината ми подари дълги гащи и "въшкарници" и рече:Три месеца на ЗиЛ 130,да се научиш да караш...Та след толкова кормуване и от резервната гума може да направиш шофьор...
                          Аз не ходех на всички часове по кормуване с ГАЗката, защото две години преди това всяко лято бях на бригада с моя инструктор и аз карах ГАЗката. Това беше по време на жътва и всичи инструктори с ГАЗките си избираха по двама ученика, комбайните жънеха, а ние возехме житото от блока до площадката в ТКЗСто. В техникума също имахме часове по кормуване с Москвич 2140. След като завърших училище по разпределение веднага започнах работа в АПКто като шофьор на ГАЗ 66 за три месеца преди казармата.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Една снимка с моята служебна УАЗка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:attachment.jpg
Прегледи:2
Размер:140.7 КБ
ID:5562378
                            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                              На учебна ГАЗка 53 като тази на снимката кормувах и взех изпита за С категория през 1987 година.
                              И аз изкарах С категория на такава ГАЗ 53 през 95-а.
                              Май бях от последните години на газка, после минаха на по-съвременни и икономични камиони.
                              Тогава можеше да се кара направо за С, без да имаш В и се възползвах.
                              Оттогава не съм се качвал на камион.

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Може ли и аз в клуба на учебните ГАЗки...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0412.jpg
Прегледи:3
Размер:104.0 КБ
ID:5562451 това е месец май 1986 г. Книжката взех на 06 06 86 г. На 27 декември 85 се уволних и на 2 януари почнах курса. Инструктора първия ден пита - ти карал ли си кола ? Отговарям му - ми не съм но преди пет дни слязох от танка. А значи при теб мога да спя. ...ГАЗката ми изглеждаше доста малка спрямо танка.
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X