Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Точно една година и един ден след твоята дата, и аз така - също Самара - триврата..
    С бели номера беше, че и дори още и помня номера. (на настоящите ми коли не ги знам номерата)

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      На село 1973 та,първокласник с черна престилка с бяла якичка.Втори клас в градо черен панталон и бяла риза.После ги махнаха,та чак първи курс СПТУ пак,само че сини.
      и аз бях през 1974г. в 1-ви клас, но престилката си е престилка, униформи с куртка в малките класове си беше само в СССР

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn.jpg
Прегледи:1
Размер:75.8 КБ
ID:5742811
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        На 13 април 93-та купих от Мототехника Лада Самара и след една седмица я регистрирах с жълти номера. Скоро след това май почнаха с бели, явно са изчиствали старите количества. И без това през новия век ни ги смениха
        еее,как ме подсети ....на 5 февруари 1990 /да, на днешния ден/ взех от Мототехниката москвето и беше с жълти номера
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Сега си погледнах снимки от завършването ми на 1-ви клас. 1971 година.
          Няма престилки и униформи.
          Снимките ми са само на хартия, и не мога да ги цитирам в поста, но ако някой особено държи, ще бъдат качени.

          Първата ми униформа беше през 1978 - тъмносин панталон и сако с емблемата на техникума. Който се казваше Михаил Иванович Калинин

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            и аз бях през 1974г. в 1-ви клас, но престилката си е престилка, униформи с куртка в малките класове си беше само в СССР...
            Прав си.Как успя да изчистиш номера.И аз но видях на корела,ама не знам кака става.Стария е прав.И аз нямам спомени за Газ 53 с черни номера.На такава карах курсовете за шАфИор.

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Старий, белият номер на ЗиЛа /пост 2361/ покрива бронята. Бели и черни номера бяха с еднакви размери. Айде ти кажи на Газката бронята по-широка ли е от на ЗиЛ, в случая - по-висока или по-ниска.
              Панчо, нищо чудно няма в това. Тогава имаше здрави връзки между града и селото Предприятия като месокомбинати, консервни, Сердики почти задължително имаха по една такава /в по-добрия случай - командирска /, все пак имаха делови отношения с ТКЗС и АПК и се обикаляше тук-таме. Отделно пък че тия машини бяха на военен отчет и по тая линия по предприятията се съхраняваше голям запас от резервни части, специално за ГАЗ и ЗиЛ става въпрос, разбираемо.
              Не съм сигурен, но през 60-те ТКЗС са имали право на една Победа, /после Волга/, но след това с някакво постановление са им ги прибрали. Газки текезесарки и после Уазки си имаха колкото им трябват, а и други МПСта. Влизал съм в склада на село - огромна номенклатура имаха в наличност.
              През 70те и 80те години в Бяла Слатина ГАЗ 69 имаше в АПК-то, Милицията, Пожарната, Пътното, Консервната фабрика, ХЕИ, Енергото и ДАПа.
              В същото време имаше и 4 бр. частни джипа с черните номера.
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Жълтите номера вървяха някъде до 1992 година . Там някъде ги спряха и почнаха белите . Пазя си още моите и от двете ми ифи . Една година ги купувах и регистрирах а едната ми я регистрираха с жълт а другата няколко месеца по късно с бял .
                Жигулата я карах до 2002 с жълтите номера ,тогава я продадох..

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  През 70те и 80те години в Бяла Слатина ГАЗ 69 имаше в АПК-то, Милицията, Пожарната, Пътното, Консервната фабрика, ХЕИ, Енергото и ДАПа.
                  В същото време имаше и 4 бр. частни джипа с черните номера.
                  На времето в София до сервиз Москвич на Ботевградско шосе беше мястото където караха и продаваха на търг някои от бракуваните вече държавни леки МПС . Основно бяха коли от такситата но от време на време идваше и някой ГАЗ 69 или УАЗ 469 . Спомням си че един УАЗ в доста трагично състояние стигна цена някъде около 5 000 лева които по това време ( 1986 - 1988 ) бяха много пари .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Автобус Чавдар с ремарке в Ловеч 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15740972_1661672804130421_1118121322461791631_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5742870
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Чавдар през 70те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16388347_1859692857575541_6739377213276330942_n.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5742986
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        ИФА, Татра, ЗиЛ и Шкода в Габрово до миналата година. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RSPBZN-Gabrovo.JPG
Прегледи:1
Размер:296.4 КБ
ID:5742996
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          То едва ли нещо се е променило
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            През 2014г. в Габрово са им доставили чисто нови съвременни пожарни Ивеко и всичките тези ветерани са отишли за скрап.


                            http://pbzn-gabrovo.net/galeriya/category/9-novo-popalnenie-kam-tehnikata-31-05-2014-g.html


                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              То едва ли нещо се е променило
                              Май се е променило!

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Крайно време е . Въпреки че като нещата са сериозни в боя влизат само ветераните . Като гледам на снимката от новите няма нито един с повишена проходимост . Видя какво стана в големите снегове . Пак ветераните БАТ с лекота се справиха с положението . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bat-2.jpg
Прегледи:1
Размер:29.1 КБ
ID:5743051
                                Последно редактирано от sek.1; 09-02-17, 06:18.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X