Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]889577[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]889578[/ATTACH]Подвижния състав от горните снимки е предшественик на съчленения автобус, до който чехите остават само на ниво прототип, а ''Йелч'' отново доразвиват идеята и произвеждат серийно. На снимката ''Йелч 021'' произвеждан в периода 1967-1979.Тук у нас не сме го виждали, понеже за тези нужди се внася унгарският ''Икарус 180''. Във връзка с ''Чавдар'', когото обсъждахме по-горе, също се прави подобен опит, който остава само на ниво прототип:
    [ATTACH=CONFIG]889579[/ATTACH]Това М 80 С.

    П.П. Излезе много добро издание за автобусите ''Чавдар''. Препоръчвам го на колегите, интересуващи се от темата.
    http://botevgrad.com/news/56896/Izle...zavod-Chavdar/
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5-0-2-3-@-Chavdar M 80 S-prototyp-.jpg
Прегледи:2
Размер:107.4 КБ
ID:5734200По-горе писах за съчленения прототип на Чавдар М 80 С... Струва ми се, че там прикачените файлове не могат да се отворят, за това си позволявам да кача отново снимката, а сега най-интересното... Току-що попаднах на рядък любителски филм от 1982, където се вижда прототипът в движение и бързам веднага да го споделя. Лично аз, виждам това за пръв път и за мен е уникално преживяване... Дано и на вас ви хареса! Гледайте от 3:26 нататък на http://www.youtube.com/watch?v=eYDGXK8M6Cs

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Чавдари през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_20151113_155747.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5734269
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Стига с тия чавдари, че Гагич няма да може да спи.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Е па то в тях като се спеше. До 3ката поне.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
            ...още с цол-овите номера...
            Какво значи "цолови номера" и каква е етимологията на понятието?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Е па то в тях като се спеше. До 3ката поне.
              Аз съм спал в чавдар, до благоевград или на връщане.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Какво значи "цолови номера" и каква е етимологията на понятието?
                Сигурно щото приличат на старите немски "Zoll" (митница) номера, с които колите, изнасяни от ФРГ (май му викаха ГФР в онуй Златно време, поклон-поклон) ги оборудваха. Нещо като нашите транзитни (сега). Ма мотоциклетите едно време бяха с все такива номера.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=195800
                  Всичко що е елипса. Иначе да.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Сигурно щото приличат на старите немски "Zoll" (митница) номера, с които колите, изнасяни от ФРГ (май му викаха ГФР в онуй Златно време, поклон-поклон) ги оборудваха. Нещо като нашите транзитни (сега). Ма мотоциклетите едно време бяха с все такива номера.
                    Да, аз също смятам, че произлиза от немското ''Zoll'', а при нас, на тази база е станало нарицателно и придобило разговорна употреба, като жаргон или сленг, както казват по-младите... Все пак, това се експортно-транзитни табели
                    Конкретният образец с овална форма се е използвал в периода 1956-1988, като горната редица обозначава цифров код на съответната федерална провинция от която МПС-то напуска територията на ГФР-ФРГ. Втората редица започва с буквата ''Z'' от ''Zoll'' и три или четири буквен регистрационен номер. Облият печат е с надпис hauptzollamt и името на съответния града от чието КПП МПС-то напуска страната. По средата е разперен ''немският орел''. Единствено при табелите от тогавашния Западен Берлин, емблемата е тази на града-изпрвен мечок върху щит с корона. Там кодът от горната редица винаги е 101.
                    Като дете, тези табели ми бяха направили силно впечатление и в по-зряла възраст си направих труда да проуча въпроса. Дори съм се сдобил с два чифта такива.
                    На колегите, инересуващи се от темата, препоръчвам един много добър сайт, който лично аз използвам, когато ми се налага да идентифицирам регистрационни табели от различни държави и времеви периоди.
                    http://www.worldlicenseplates.com/
                    Последно редактирано от centurio; 10-11-16, 00:00.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Е па то в тях като се спеше. До 3ката поне.
                      За М 3 са ми разказвали един случай колегите . Линията София - Панагюрище . От Панагюрище тръгва със закъснение и надолу раздава всичката газ която може да понесе мотора и автобуса . По пътя дупки колкото искаш като стига в София на автогара Юг накрая слиза един старец и казва на шофьора : Сине трябва да ми върнеш поне половината пари за билета че през целия път почти не успях да седна Човека седнал на задната седалка с идеята евентуално да подремне ама тя е на 2 метра от линията на задния мост а той си е камионски с окачване на ресори та човека изкарал курса като на тренировка за космонафт
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Руснаците не ги гледайте, те са лесни - метат нещо като фургон или неква друга каросерия в/у един камион и воала - автобус.
                        Вахтовой автобус От края на 70-те на миналия век при тях това си е нормативно урегулиран сектор в автомобилостроенето, а преди това имат натрупан опит от десетилетия.
                        В средата на 90-те, например, една руска фирма имаше някакъв интерес да вкарва Урали до завода в Ловеч където да монтират пътническа надстройка. Очевидно пазар за такава техника си имат постоянен.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Автогарата в Плевен 60те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13502055_1583571041940598_5401890593977165197_n.jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5734364
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Стига с тия автогари де

                            Тя темата ( напук на Гагич ) си е носталгична . Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Тя темата ( напук на Гагич ) си е носталгична . Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
                              Няма да видиш. Не е правен от Тато (човекът, дет построЙ три БългариЙ, па колко автобуса напраЙ, мани-мани) и няма как да го кръстиш "Чавдар".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                .. Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
                                Те не бяха чак толкова популярни, всъщност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X