Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари автомобили на служба

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]889577[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]889578[/ATTACH]Подвижния състав от горните снимки е предшественик на съчленения автобус, до който чехите остават само на ниво прототип, а ''Йелч'' отново доразвиват идеята и произвеждат серийно. На снимката ''Йелч 021'' произвеждан в периода 1967-1979.Тук у нас не сме го виждали, понеже за тези нужди се внася унгарският ''Икарус 180''. Във връзка с ''Чавдар'', когото обсъждахме по-горе, също се прави подобен опит, който остава само на ниво прототип:
    [ATTACH=CONFIG]889579[/ATTACH]Това М 80 С.

    П.П. Излезе много добро издание за автобусите ''Чавдар''. Препоръчвам го на колегите, интересуващи се от темата.
    http://botevgrad.com/news/56896/Izle...zavod-Chavdar/
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5-0-2-3-@-Chavdar M 80 S-prototyp-.jpg
Прегледи:2
Размер:107.4 КБ
ID:5734200По-горе писах за съчленения прототип на Чавдар М 80 С... Струва ми се, че там прикачените файлове не могат да се отворят, за това си позволявам да кача отново снимката, а сега най-интересното... Току-що попаднах на рядък любителски филм от 1982, където се вижда прототипът в движение и бързам веднага да го споделя. Лично аз, виждам това за пръв път и за мен е уникално преживяване... Дано и на вас ви хареса! Гледайте от 3:26 нататък на http://www.youtube.com/watch?v=eYDGXK8M6Cs

    Коментар


    • От: Стари автомобили на служба

      Чавдари през 80те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_20151113_155747.jpg
Прегледи:1
Размер:90.3 КБ
ID:5734269
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • От: Стари автомобили на служба

        Стига с тия чавдари, че Гагич няма да може да спи.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Стари автомобили на служба

          Е па то в тях като се спеше. До 3ката поне.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от centurio Преглед на мнение
            ...още с цол-овите номера...
            Какво значи "цолови номера" и каква е етимологията на понятието?
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
              Е па то в тях като се спеше. До 3ката поне.
              Аз съм спал в чавдар, до благоевград или на връщане.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Какво значи "цолови номера" и каква е етимологията на понятието?
                Сигурно щото приличат на старите немски "Zoll" (митница) номера, с които колите, изнасяни от ФРГ (май му викаха ГФР в онуй Златно време, поклон-поклон) ги оборудваха. Нещо като нашите транзитни (сега). Ма мотоциклетите едно време бяха с все такива номера.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Стари автомобили на служба

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=195800
                  Всичко що е елипса. Иначе да.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Сигурно щото приличат на старите немски "Zoll" (митница) номера, с които колите, изнасяни от ФРГ (май му викаха ГФР в онуй Златно време, поклон-поклон) ги оборудваха. Нещо като нашите транзитни (сега). Ма мотоциклетите едно време бяха с все такива номера.
                    Да, аз също смятам, че произлиза от немското ''Zoll'', а при нас, на тази база е станало нарицателно и придобило разговорна употреба, като жаргон или сленг, както казват по-младите... Все пак, това се експортно-транзитни табели
                    Конкретният образец с овална форма се е използвал в периода 1956-1988, като горната редица обозначава цифров код на съответната федерална провинция от която МПС-то напуска територията на ГФР-ФРГ. Втората редица започва с буквата ''Z'' от ''Zoll'' и три или четири буквен регистрационен номер. Облият печат е с надпис hauptzollamt и името на съответния града от чието КПП МПС-то напуска страната. По средата е разперен ''немският орел''. Единствено при табелите от тогавашния Западен Берлин, емблемата е тази на града-изпрвен мечок върху щит с корона. Там кодът от горната редица винаги е 101.
                    Като дете, тези табели ми бяха направили силно впечатление и в по-зряла възраст си направих труда да проуча въпроса. Дори съм се сдобил с два чифта такива.
                    На колегите, инересуващи се от темата, препоръчвам един много добър сайт, който лично аз използвам, когато ми се налага да идентифицирам регистрационни табели от различни държави и времеви периоди.
                    http://www.worldlicenseplates.com/
                    Последно редактирано от centurio; 10-11-16, 00:00.

                    Коментар


                    • От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Е па то в тях като се спеше. До 3ката поне.
                      За М 3 са ми разказвали един случай колегите . Линията София - Панагюрище . От Панагюрище тръгва със закъснение и надолу раздава всичката газ която може да понесе мотора и автобуса . По пътя дупки колкото искаш като стига в София на автогара Юг накрая слиза един старец и казва на шофьора : Сине трябва да ми върнеш поне половината пари за билета че през целия път почти не успях да седна Човека седнал на задната седалка с идеята евентуално да подремне ама тя е на 2 метра от линията на задния мост а той си е камионски с окачване на ресори та човека изкарал курса като на тренировка за космонафт
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        Руснаците не ги гледайте, те са лесни - метат нещо като фургон или неква друга каросерия в/у един камион и воала - автобус.
                        Вахтовой автобус От края на 70-те на миналия век при тях това си е нормативно урегулиран сектор в автомобилостроенето, а преди това имат натрупан опит от десетилетия.
                        В средата на 90-те, например, една руска фирма имаше някакъв интерес да вкарва Урали до завода в Ловеч където да монтират пътническа надстройка. Очевидно пазар за такава техника си имат постоянен.

                        Коментар


                        • От: Стари автомобили на служба

                          Автогарата в Плевен 60те години.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13502055_1583571041940598_5401890593977165197_n.jpg
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5734364
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • От: Стари автомобили на служба

                            Стига с тия автогари де

                            Тя темата ( напук на Гагич ) си е носталгична . Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Тя темата ( напук на Гагич ) си е носталгична . Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
                              Няма да видиш. Не е правен от Тато (човекът, дет построЙ три БългариЙ, па колко автобуса напраЙ, мани-мани) и няма как да го кръстиш "Чавдар".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                .. Ама що никъде не видях "на служба" полския "Стар" ?!
                                Те не бяха чак толкова популярни, всъщност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 14 потребители онлайн. 0 потребители и 14 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X