Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renault Fuego

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Renault Fuego

    Здравейте колеги... Предстои ми реставрация на въпросното рено което е оборудвано с мотор 2.0 ГТХ мотор с карбуратор. Като купе не е много зле съхранявана е 10 години в гараж. Интересува ме намират ли се части за тези бангии. Наскоро му купих стартер от рено еспейс първа генерация и има ли нещо сходно което може да се ползва за него. Интересното е че колата е 84 година а е с кожен салон, ел. гюрук (тип тарга), ел. стъкла и доста екстри който лично за мен са страхотни неща за годините си. За пръв път ще се занимавам с реставрация и ще помоля някой от по опитните колеги да изкаже мнение от къде да започна. Благодаря много скоро ще приложа и снимки на машината. Поздрави

  • #2
    Желая успехв начинанието!
    Катомалък се прехласвах от Рено Фуего. Като минаха години започна да ми грознее. Може би малко бройки са произведени, защотов 21 век не съм го срещал.
    Моля за снимки.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Поздравления за ентусиазма. В БГ трудна работа с частите ,но "който търси - намира" . Виж тук , аз съм поръчвал :
      https://www.melun-retro-passion.com/.../modeles-fuego

      Коментар


      • #4
        Брей, кво е тва, аз съм виждал само с плътни тавани ?!

        ​​​​Я дай някоя снимка, и успех с начинанието !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          Около края на 90-те бяха 4 в квартала ми
          Собствениците им се отърваха от тях приблизително по едно и също време и вече няма ни едно.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            Много интересна занимавка си си намерил.Двигателят вероятно е J6R или J7R. Можеш да дадеш номера от талона, да видим кой точно е. Дали е с карбуратор или пълна инжекция?

            Този мотор го има в Рено 21 и Еспейс 1 и 2, във вариянт 2.2 (т.е. J7T). Т.е. от тях може да търсиш части евентуално.

            Има и турбиниран вариянт в Renault 21 turbo

            Иначе Фуего е произведено на базата на Рено 18. Но от тях отдавна няма останали живи.

            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              С карбуратор е колега

              Коментар


              • #8
                Ако гюрука е оригинален, според Wiki такова изобщо не е стигало до производство, и можеш да имаш потенциално изключително рядък/ценен екземпляр.

                Добре мисли как го реставрираш, ако искаш да си запази стойността. Максималното придържане към оригинала носи максимална стойност.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Има кабрио
                  Renault Fuego Heuliez
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Има кабрио
                    Renault Fuego Heuliez
                    Знам че има, ама това пише в Wiki-то:
                    Първоначално публикуван от Wikipedia
                    A convertible version trimmed with a leather interior was unveiled by the French coachbuilder Heuliez in 1982 aimed at the U.S. market, but never made it to production[8] due to lower than expected sales in the American market.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      Не е вярно това в уики-то. Има такива коли, продават се на аукциони. Единични бройки, ама То и Опел АСтра, и Форд Ескорт кабрио са единични бройки. Голф и Фиат Пунто също.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        https://www.google.com/search?q=rena...GUi23vparHr4tM

                        Коментар


                        • #13
                          Не претендирам знания по въпроса. Често къси серии наистина се правят от разни студия, а не на поточната линия, та може и формално написаното в Wiki да е вярно. Факт е че са малко, което вероятно им вдига стойността.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            За това ми стана интересно и, ако не е проблем, нека колегата да пусне някоя снимка, за да видим за кво точно иде реч.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Има кабрио
                              Renault Fuego Heuliez
                              Да, ама колегата пише в началото, че е "тип тарга". И има и такъв вариант. Ей тука, номер 5:
                              http://lanex.wz.cz/soukr1.htm
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X