Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Волга ГАЗ 24

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разход на Волга ГАЗ 24

    Преди повече от двадесет години един познат дойде в нас да врънка баща ми да му кърпи ауспух на ЗАЗ. На баща ми не му се занимаваше с него(и си падаше малко гавраджия) и му разказа че ауспух ставал здраво с гипс и бинт. След два часа оня идва радостен да му благодари че това било голяма работа. Голям смях падна като му видях ауспуха гипсиран яко като счупен крайник. Покара така известно време докато прегоря бинта и почна да се разпада на гирлянди които се влачеха няколко метра след Заза. После му го направихме и си плати човека.
    Сори за спама ама с Дупнишките истории ме сетихте за тази и реших да я споделя. Този метод наистина е ефективен за прибиране от малки разстояния. Може да ви спести пари и нерви.

    Коментар


    • #77
      От: Разход на Волга ГАЗ 24

      Чувал съм, че има специален кит за гърнета, естествено за малки пробойни и като временно решение.
      Аз използвам за тази цел "Сун-фикс". Става много здраво, но по мои наблюдения не държи на вибрации и се отлепва /а може би температурите погаждат този номер/.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #78
        От: Разход на Волга ГАЗ 24

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        Стъкломат /навремето епоксидна смола и марля или бинт/ става за малки поражения на фасонни участъци /които не се носещи/. Аз съм привърженик на подходяща по дебелина ламарина, дупка 4,2 мм, болтче и гайка. През 8-10 см. Става въпрос за подове, прагове, багажници и т.н. където не се вижда или не е фатално. Където няма място за контра-видийка.
        Чакам още малко да се оправи времето и почвам Ладата по дюшамето.
        Чиче, ти сериозно ли??? Единствения автомобил, който съм кърпил с нитачката и 1мм поцинкована ламарина, беше Вартбург 312, но там нещата са ясни - рама...
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #79
          От: Разход на Волга ГАЗ 24

          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
          Стъкломат /навремето епоксидна смола и марля или бинт/ става за малки поражения на фасонни участъци /които не се носещи/. Аз съм привърженик на подходяща по дебелина ламарина, дупка 4,2 мм, болтче и гайка. През 8-10 см. Става въпрос за подове, прагове, багажници и т.н. където не се вижда или не е фатално. Където няма място за контра-видийка.
          Чакам още малко да се оправи времето и почвам Ладата по дюшамето.
          Не съсипвай колата.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #80
            От: Разход на Волга ГАЗ 24

            =коко келеша;2931732]Чиче, ти сериозно ли??? Единствения автомобил, който съм кърпил с нитачката и 1мм поцинкована ламарина, беше Вартбург 312, но там нещата са ясни - рама...
            Scrapheap
            От: Разход на Волга ГАЗ 24


            Не съсипвай колата.
            Това си е моя отработена процедура. Не става въпрос за попнитачка /не съм доволен от нея/, а за болтче и гайка. Не съм привърженик на заварки и най-вече си го правя аз с всичките обработки преди и след.
            Хора разни

            П.П. Каква е разликата между точкова заварка през определено разстояние и болтче и гайка през същото, освен технологичност при конвейрно производство?
            Последно редактирано от Chicho1; 06-03-16, 20:05.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #81
              От: Разход на Волга ГАЗ 24

              Изкърпване и първоначално сглобяване на панели са различни неща. Твоя си работа. При всички случаи, обаче трябва да изрежеш до здраво и тогава да правиш каквото правиш.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #82
                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                ...



                П.П. Каква е разликата между точкова заварка през определено разстояние и болтче и гайка през същото, освен технологичност при конвейрно производство?

                Огромна...

                Коментар


                • #83
                  От: Разход на Волга ГАЗ 24

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Изкърпване и първоначално сглобяване на панели са различни неща. Твоя си работа. При всички случаи, обаче трябва да изрежеш до здраво и тогава да правиш каквото правиш.
                  Естествено!
                  А имам и панелите за там където трябва.
                  Останалото са дреболии.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #84
                    От: Разход на Волга ГАЗ 24

                    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                    Огромна...
                    Сигурно, щом казваш.
                    Аз лично не виждам проблем за една дупка в пода колкото юмрук, хайде като се изреже да стане по-голяма, да не мога да я изкърпя по моя начин.

                    П.П. Става въпрос за Лада с която ще ходя за риба и не искам да ми се мокри кечето отдолу и да мирише, а не за специално подготвен джип за тежък офроуд с клетки, лебедки, специални мостове, усилвания и т.н. подложен на екстремни натоварвания и усуквания.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #85
                      От: Разход на Волга ГАЗ 24

                      Ще се кърпи, само да намеря свестен майстор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Разход на Волга ГАЗ 24

                        Добре де, толкова ли е трудно да споменете в кой край на Млечния път се подвизавате? Или ви е страх, че някой около вас може да ви помогне?
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Разход на Волга ГАЗ 24

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Сигурно, щом казваш.
                          Аз лично не виждам проблем за една дупка в пода колкото юмрук, хайде като се изреже да стане по-голяма, да не мога да я изкърпя по моя начин.

                          П.П. Става въпрос за Лада с която ще ходя за риба и не искам да ми се мокри кечето отдолу и да мирише, а не за специално подготвен джип за тежък офроуд с клетки, лебедки, специални мостове, усилвания и т.н. подложен на екстремни натоварвания и усуквания.
                          Чичо,в една жигула инженерните решения са оскъдица,особено в предния кош...Например връзката между вертикалния пояс,арката и страничния панел на предните врати.Няма жигула,която не е изгнила под реле-регулатора или от дясно срещу него...Няма жигула дето не е изгнила в основата на предния калник... няма жигула навършила пет години,без променена геометрия на преден мост.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Разход на Волга ГАЗ 24

                            Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                            Чичо,в една жигула инженерните решения са оскъдица,особено в предния кош...Например връзката между вертикалния пояс,арката и страничния панел на предните врати.Няма жигула,която не е изгнила под реле-регулатора или от дясно срещу него...Няма жигула дето не е изгнила в основата на предния калник... няма жигула навършила пет години,без променена геометрия на преден мост.
                            Така е /за геометрията трябва да се провери/.
                            Ти какво предлагаш?
                            Взех я да има какво да чопля /познавам ги на пръсти/, малко носталгия и основно за риболов около града.
                            Привел съм я в пълна техническа изправност, смених доста работи по спирачки, кардан, светлини, двигателя пали и работи перфектно на газ и бензин, два комплекта гуми с джанти, зимни и летни. Останали са ми ламарините основно в краката отпред. Спокойно мога да я карам и така, виждам в по-лошо състояние в движение. Не е клекнала, не се е разкрачила, няма луфтове и тропане. Ще минава няколко хиляди километра на година. Сигурно 2-3 хил.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #89
                              От: Разход на Волга ГАЗ 24

                              Почнах с разглобяването и състоянието хич не е добро. Колата е много по- изгнила от колкото предполагах, но вече съм се захванал. Свалих седалките, махнах мокета и стелките, ето и малко снимки от състоянието на пода.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0310.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5710866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0311.jpg
Прегледи:1
Размер:135.9 КБ
ID:5710867Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0312.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5710868Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0313.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5710869Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0314.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5710870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0316.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5710871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0315.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5710872
                              Всичко се прави на място пред блока, затова е малко тегаво, ето какво мисля да правя: изрязване на ръждивите ламарини, сваляне на ръждата доколкото е възможно, третиране с ръждопреобразувател. След това мазане с боди или с блажна боя, не съм решил още, чувам че тези подови покрития на боди много се пукали, кажете някакво мнение. После скрояване на ламарина и кърпене с нитачка. Целта ми е волгата да придобие някакъв вид, да може да си мина преглед, да я прехвърля и да я карам година две, и тогава да и направя цялостна реставрация, тъй като сега нито имам средства нито условия.
                              Между другото колата нямаше мигачи и аварийни, свалих релето и беше изгоряла една намотка, подлежи ли на ремонт или да търся друго( добър съм с поялника)?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0323.jpg
Прегледи:1
Размер:194.2 КБ
ID:5710875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0324.jpg
Прегледи:1
Размер:176.5 КБ
ID:5710876

                              Коментар


                              • #90
                                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                                Ако мислиш да кърпиш с нитачката, по-добре не започвай за да не съсипеш колата. Аз преди няколко години кърпих на баща ми волгата. Дъното и праговете не са мръднали, но започнаха вратите и калниците да гният. Баща ми я бракува. Преди 10-тина години бях вземал и аз една волга за реставрация, но баща ми започна да я ползва за донор. Мина ми мерака и накрая я разпродадох на части. На баща ми волгата и нея почети я разпродадох. Релето за мигачи по магазините го има. Ако не се лъжа е беше 35лв. От москвич също става, като се вземе заедно с буксите и се подвърже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X