Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход на Волга ГАЗ 24

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Разход на Волга ГАЗ 24

    Кажете ми сега, ако може някой свестен магазин с части за ГАЗ, защото предницата ми играе, всички тампони са за смяна, но навсякъде където отида има само части за Лада и Москвич. Става дума за София, но и други градове стават.

    Коментар


    • #47
      От: Разход на Волга ГАЗ 24

      033000001 ЛАГЕР 943/20К1 3,00
      033001006 ШЕНКЕЛ ГАЗ-24 К-Т 1,00
      033001021 КАПАЧКА ЗАЩИТНА ЛАГЕР 108804 39,00
      033001022 ШАЙБА РЕГУЛ.ШЕНК.БОЛТ ГАЗ-24 28,00
      033001070 ЗАГЛУШКА ШЕНК.БОЛТ ГАЗ-24/2БР/ 63,00
      033001071 ЩИФТ 10╡30 ШЕНК.БОЛТ ГАЗ-24 118,00




      Тези неща са останали на склад при мен. Плюс предни мигачи ъглови леви и десни.
      И километражи 24 и 24-10.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #48
        От: Разход на Волга ГАЗ 24

        Не знам какви са ти техническите умения , но отвиването на болтовете на гредата(където са тампоните на долните носачи) не е за всеки и не става с нормален инструмент!! Вервай ми.Смятам че съм се занимавал с ремонт на предницата на Волга. Трябват ти : тампони долни носачи - 4бр, болтове за гредата - 4бр. втулки за тампоните(защото обикновено са счупени), тампони за горните носачи 4бр.(като макарички), евентуално втулки, Резбови втулки с болт и гайка 4бр., шенкелен болт - 2бр, иглени лагерчета 4бр. Евентуално аксиален лагер със специална шайба 2бр, Капачки за шенкелните болтове(изтумбена шайба) 4бр. Инструмент за отвиване на спирачната тръбичка от маркучето( и смяна на спирачния маркуч) Много често болтовете които свързват горните носачи с тампона между тях се късат!. Ябълковидни болтове с чашката ( внимаваш накъде се движи болта в чашката и така се набива) Ремонта може да се прави и пред блока. Ябълковидния болт на спомагателния хебел обикновено не се разбива , ами втулката на оста и тампончетата ( няма гресьорка) Ай стига толкова. С поздрав Борето

        Коментар


        • #49
          От: Разход на Волга ГАЗ 24

          Долните болтове се отвиват само нагряти добре с оксижен и то докато е хубаво червено . Освен на моята съм сменял втулките на поне още 3-4 волги на приятели и на една Латвия - На всичките едно и също няма отвиване без оксижен . За да вкараш втулката в тампона трябва едно специално дорниче иначе го късаш . На скоро го мернах из работата моето утре ще го потърся и ако изскочи колегата го получава бонус заедно с инструкция как става работата . Трябва му или голямо менгеме или пресичка .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Разход на Волга ГАЗ 24

            Нагрява се втулката и не до червено. Става с горелка пърлачка. Много се внимава да не си запалиш колата.Бензиновата помпа е много близко. Борето
            Предните са лесни, проблема е със задните - картера пречи и е омаслен

            Коментар


            • #51
              От: Разход на Волга ГАЗ 24

              При огневи работи особено по автомобил са ползва азбестово одеало . Вероятността с пърлачката да се запалиш е много по голяма защото пламъка и е голям и неконцентриран . При оксижен/резак пламъка е с много по висока температура и е концентриран . Пробваш ли да ги изсилиш с камионджийско гедоре болтовете с пулуобла резба най вероятно ще се скъсат и тогава жална ти майка . На място няма как да ги разпробиеш трябва сваляне на моста и тогава пак резултата е неясен .
              Последно редактирано от sek.1; 18-01-16, 04:06.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                При огневи работи особено по автомобил са ползва азбестово одеало . Вероятността с пърлачката да се запалиш е много по голяма защото пламъка и е голям и неконцентриран . При оксижен/резак пламъка е с много по висока температура и е концентриран . Пробваш ли да ги изсилиш с камионджийско гедоре болтовете с пулуобла резба най вероятно ще се скъсат и тогава жална ти майка . На място няма как да ги разпробиеш трябва сваляне на моста и тогава пак резултата е неясен .
                Това ми харесва, звучи като: Не пипай, където не трябва!
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #53
                  От: Разход на Волга ГАЗ 24

                  На моята преди да хвана оксижена намотах поне две рамена на руски гедорета . Предполагам че сега е доволно трудно да се намерят такива тампони от наистина качествена каучукова смес . Моите оригиналните ги сменях след повече от 20 години експлоатация на автомобила пък нека си говорят че руснаците не правели качествени каучукови смеси . То като почнеш се усеща когато грубата физическа сила няма да свърши работа . Тия болтове са с якост поне 10.9 . Бил съм и доста пъти ръководител на огневи работи в много пожароопасен завод та съм се научил да спазвам руската поговорка бережоннова бог бережот небережоннава конвой стережот Силно ме съмнява че са останали майстор монтьори които да ремонтират още волгите .
                  Последно редактирано от sek.1; 18-01-16, 06:12.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #54
                    От: Разход на Волга ГАЗ 24

                    То, комай, мислещите монтьори по принцип са на изчезване! Щом стягат тампоните по окачването на провесен от подемника автомобил ... з@@@и! А сега и почти нямат горелки/оксижени по сервизите.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Разход на Волга ГАЗ 24

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      То, комай, мислещите монтьори по принцип са на изчезване!
                      Мислещите монтьори винаги са били кът.

                      Впрочем Волгата по-трудна ли е за ремонт от средна ръка съвременен лекотоварен автомобил?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Разход на Волга ГАЗ 24

                        Ако не се гресира всеки месец - накрая на годината(за 30-40хил. км) правиш тотален ремонт на предницата. Бай Васил Гълъба от Пътното(беше механик) гресираше всеки понеделник. Колата за последно когато съм я гледал беше на 260-270хил. км без ремонт на предницата. Е аз нямах нерви за такова гресиране. Ремонта не е труден за който знае. Най бързия ремонт на предницата която съм правил с приятел(заедно работихме) ЗА 4 ЧАСА БЕЗ ДА СИ ГОВОРИМ ,БЕЗ ДА ПИЕМ КАФЕТА. Но всички приспособления и специализирани инструменти пред нас. С поздрав Борето
                        Спомени , спомени тогава бях на около 40-45г . а сега не мога да си сменя спуканата гума.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Разход на Волга ГАЗ 24

                          Благодаря на всички за отговорите, много полезни, а ремонта малко ще се отложи понеже нямам гараж. Вчера се пробвах да захвана предницата, но стигнах само до сваляне на гумите и ръцете ми замръзват, така че не мога да пипна нищо. А като цяло предницата реших да я правя цялостно като реставрирам колата( това ще е много скоро). При мен основният проблем е под десния калник където има една щанга с накрайник. Там има страшен луфт и цялата гума играе като я хванеш с ръце.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разход на Волга ГАЗ 24

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Мислещите монтьори винаги са били кът.

                            Впрочем Волгата по-трудна ли е за ремонт от средна ръка съвременен лекотоварен автомобил?
                            Не е . То Волга ГАЗ 24 по същество е с ходова част на лекотоварен автомобил . Двигателя знаеш какъв е като на твоя УАЗ има ли масло и вода няма грижи. Скоростна кутия с директно включване няма щанги и втулки . Кардан за всичките години каре не се разби . Дифа си виеше по малко както дойде в мен така си и отиде . В книжката пише че виенето само влошава комфорта на возене . Семерингите на фланеца протичат налях му на дифа 1 към 1 масло и грес Литол 24 и забравих даже и виенето почти изчезна . Отзад прав мост на ресори отпред всичко от масивна стомана . Носачите са съставни стоманени няма я тая глупост наречена шарнир горен долен на резбови болтове и втулки . Шенкела на ос с иглени лагери . Кормилните щанги изцяло стоманени накрайници регулируеми от капачката . Гресираш ли предницата е вечна . Тук е малко като с яйцето и кокошката дали латвията е първа или волгата . Латвиите изкарваха по милион на маршрутки в София . По сервизна книжка волгата трябва да се гресира на 6 000 километра . Аз я гресирах обикновено на около 5 000 километра и гледах да е пролет и късна есен . В стария завод имахме голям гараж с канал и пневматичен такаламит . Там ми я гресираха всеки месец срещу две бири .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разход на Волга ГАЗ 24

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              . В стария завод имахме голям гараж с канал и пневматичен такаламит . Там ми я гресираха всеки месец срещу две бири .
                              Връзкар
                              Волгата ако беше с 30% по-мощна и с толкова по-икономична цена нямаше да има.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разход на Волга ГАЗ 24

                                30% по-мощна лесно може да стане - това е изключително сгоден за присаждане на двигатели автомобил. 30% по-икономична няма как, с това купе толкова. Откъм нов двигател можеш да спечелиш около 15%, ама по-добре да ги прежалиш и да сложиш автомат. Като ще е, да е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X