Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трабант

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трабант

    В неделя се навършиха 53 години от пускането в производство на легендата на източногерманското автомобилостроене - Трабант.
    Почти бях забравил как ухае двутактовата смес. Реших, че няма по-добра възможност да си припомня!



    Изключително внимателно и професионално реставриран Трабант 601 - в модификацията de luxe. Със стъкления шибедах, фарове за мъгла, тапицерия на седалките от изкуствена кожа "бибер", изглежда скоро закупен от ДСО "Мототехника и автосервиз"...









    Варшавата - Трабант на стимуланти ...

    Лимузина:



    Трабант 601:



    Накрая дългата колона от двутактови тръгна по софийските булеварди. Аз, като представител на 4-тактовото автомобилостроене, имах честта да се движа на края, след последния Вартбург.


    Нарочно свалихме прозорците, за да си спомним що е то 2т!



    Ето още много снимки на Трабанти!

  • #2
    От: Трабант

    Като каза Траби и се сещам за това http://vbox7.com/play:3ac5e8ba а ха ха като истинска бегачка!Впечатлен съм,най-вече от звука...

    Коментар


    • #3
      От: Трабант

      Отдавна не бях виждал Трабант с цяла емблема отпред.
      Преди имах раздвоение на личността, но сега взимаме хапчета и сме много добре.

      Коментар


      • #4
        От: Трабант

        Осмърдяли сте пейзажа)))
        Към Трабито имам добри чувства Спомням си как му правех центровка, махайки дясната гума и "отоплението", което в добрия случай размразяваше два пръста от предното стъкло, като и "каретата" на полуосите, дръжката за врата, набедена за скоростен лост. Но най-вече това, как се спускаха облегалките на седалките. Девойките получаваха мозъчно сътресение и не отказваха
        Ех... младост...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Трабант

          Ех късно разбрах, че трабитата имали рожден ден, щях да разпъркам малко с моето да празнува и то - поздрави за феновете на тази изключителна машина.
          VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
          SXS-Restorations 0886513079
          Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

          Коментар


          • #6
            От: Трабант

            Поздрави Момчиле! Много ме зарадва комбито 601 делукс!
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #7
              От: Трабант

              Де лукс нямаха ли задна чистачка?

              Нека да припомня един много весел филм - GO Trabi GO За съжаление няма субтитри на български.

              И ние на времето имахме Трабант комби. За съжаление напусна този свят през 2005 г.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Трабант

                Комбито на колегата Орлич един от най запазените трабанти във ..........
                Последно редактирано от Ясен; 12-11-10, 23:29. Причина: Несанкциониран линк

                Коментар


                • #9
                  От: Трабант

                  Също така и всичките му уникални части за делукс вариянта са внос от Германия, иначе навремето трабанта си е бил обикновенно комби! Момчиле защо не си снимал и плазмата в лимузината много добре и стой!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трабант

                    Ей, браво!. Има много лъскави и нереално свежи коли. Няма нищо по-хубаво от това, да видиш такъв автомобил в състояние чисто нов. Аз, по повод темата и като бивш собственик на подобно нещо, ето няколко стари снимки. Някъде края на 70-те години, баща ми прави центровка по никое време, някъде из България. И не за сефте. На другата се вижда, пак ремонтна дейност. Като се замисля, онова бежавото комби на снимките има много хубави джанти+гуми. А, като се замисля за този на снимките, бял със син таван, някъде му пазя пръстените и тасовете. Седят за спомен...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tr2.jpg
Прегледи:1
Размер:60.9 КБ
ID:5226667Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tr.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5226668

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трабант

                      Живков, тази първата снимка е от твоето село Няма как да сбъркам черниците които стоят край улицата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трабант

                        Да, страшно си прав. Преди много, много години. Някога..... в едно зловещо, но спокойно време. То се вижда, баща ми е тънък, висок, млад и абмициран да ремонтира. Ама, така беше, като нямаше още възможност за нова кола. Караш, каквото изкопаеш и го правиш, с каквото и както можеш. Аз, обаче ще взема да подаря една скоростна кутия и още работи на някой истински ентусиаст. И още работи, че ми пречат.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трабант

                          Първоначално публикуван от Тодор Живков Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]269537[/ATTACH]
                          Искам да попитам, защо на този Трабант таблото е такова? Всички които съм виждал са с кръгъл километраж, изведен малко над таблото.

                          Поздрави!
                          Рила 1400/Москвич 408 - 1969г. завод "Балкан" гр. Ловеч! :D

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трабант

                            Защото е от първите трабанти 601 мисля че този модел 601 излиза от 1968година.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трабант

                              Класика.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X