Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А честит 8-ми декември!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Честит!
    Наздраве!
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      От: А честит 8-ми декември!



      В първи курс, 1987 г. съм ходил в провинцията на студентска клетва някъде точно около 08.12. Раздадоха ни (май трябваше да си ги платим) едни шапки - намерих обява, че се продава такава:

      [ATTACH=CONFIG]893797[/ATTACH]

      Клетвата беше нещо като войнишката - строени на площада, повтаряме в хор как ще се учим много добре, за да станем достойни наследници на загиналите в борбата срещу фашизЪма и капитализЪма студенти-ремсисти (чете се списък с имена и се отдава почит с едноминутно мълчание) и как като завършим се кълнем да бъдем от голяма полза за социалистическата ни рОдина по пътя й към комунизЪма.
      После имаше як купон в нощен бар (уреден "с връзки" от местен колега-студент, син на партийния велможа в града), сех и так далее. Общо взето първо истинско опознаване на колежките.
      Потвърждавам, така беше и при нас във Варна, 1974 г. Шапката, мисля беше 5.00лв, които ни събраха предварително. Протоколните салтанати - същите ! Шапката изхвърлена в Морската градина, пред някакъв мемориал, малко след срамното посвещение. После настана същинската - истинската част - пак потвърждавам ! ;-)
      ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

      Коментар


      • #18
        Честит празник! Че нали по наше време беше по няколко дена!
        87-ма първи курс, клетва на първи курс, формалност, всички с червени шапки в една историческа местност, по-нататък шапките остават за спомен или се дават /продават на следващите или можеш да я хвърлиш в Дунава или по дърветата или т.н не е било проблем. Вечерта срещу 8.12 - факелно шествие по главните улици, за Свищов говоря и някои са с червените шапки, повечето са без и може да се скандира каквото си искаш, примерно професор еди кой си - наш човек и все от тоя род, биеш камбаните на Съборната църква и прочие. най-отпред и отзад има патрулки, да пазят граждании и гражданки. от студентите. Тържествено събрание в първа аудитория /фул пълна/ обикновено присъстват мастити люде от София начело с министър. Знае се кои дни освен 8-ми ще се празнува и след тържествената реч на Ректора почват бурни скандирания за още един ден - примерно "Петъка, Петъка" и Ректорът се съгласява, къде ще ходи.
        91-ва верно че обикаляше и Кошлука, аудиторията пак пълна... Ама как говореше тоя вагабонтин, тц тц тц... Не ги знаех много-много и не се занимавах с тия работи, ама верно когото познавах от активистите в Комсомола че много бързо се ориентираха в новата обстановка и пак станаха начело, хахах. Празнували сме го според зависи - и на място, и както се организираме някъде навън или по хижи Помня че едната година бяхме в Казанлък, хотела на центъра, друга година се дигнахме и чак на Смолян и после Пампорово. Там в Смолян в един нощен бар май за първи път гледах стриптийз, викаха че били рускини
        За глад да се говори през 85-та- 90-та верно че е някакъв виц. На стола - евтиния, дават и суха храна в пакети за стотинки, чатпат и срещу празници особено и всякакви лакомства на цени народни, там портокали, суджуци шоколади. Да не отварям дума че и мнозина бяха с договори от някакви предприятия - получават сериозна стипендия и после като завършат отиват да работят там, иначе отиваш по разпределение. Имах едно гадже беше така към някаква Тютюнева промишленост само я чакаха да се дипломира, че главната счетоводителка да й предава и да се пенсионира. На квартира беше и пари кат вестници дето има една дума. Отделно пък лятото и есента имаше по един месец бригади, който му трябват парички се уреждаше тука в един завод за стоманобетонни елементи и правеше пачка.
        Мина Кошлука, дойде промяната и всичко свърши - договори, разпределения, бригади - голяма радост
        Хайде - живи и здрави всички и дълго да го празнуваме
        Последно редактирано от jordanov sv; 09-12-20, 19:31.

        Коментар


        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Кошлука не е бил комсомолски кадър, а "булка" на Ахмед Доган в Пазарджишкия... разправят.

        • jordanov sv
          jordanov sv коментира
          Редактиране на коментар
          Библиотекар в пазарджишкия...И хубавите книги не ги е давал току така... Имам един апапин на село дето са се засичали, тоя като почне да ги разправя и аз почвам да се оглеждам дали не ни чува някой отнякъде...
          Не беше комсомолски кадър де, реформатор беше.

      • #19

        Коментар


        • #20
          Хора, празникът мина и замина, бря?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Ми допиваме си.. Покрай твойта тема за чалгията как да не му дойде настроението на човек... Сега да не искаш чак след една година да пишем тука!?

        • #21
          Аз пък току-що установих, че изобщо не си спомням къде беше клетвата. Имаше шапка, имам се и на снимка с шапката - в някаква гора сме. Пътувахме с колите на колеги и нашата я спираха полицаи. Ма къде беше!
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Някоя партизанска местност вероятно? Аз моята я помня щото беше на Паметниците до града. Иначе - формално мероприятие. няколко комсомолци и РабФаковци го даваха по-активно, другите бяхме леко айляк, таман бяха минали два месеца от казармата, единия от които бригада. Нямам снимка обаче..

            П.п. Бе ти рядко качваш снимки, ся е моментът да качиш една снимка по случай празника.
            Последно редактирано от jordanov sv; 10-12-20, 08:30.

        • #22
          Емил Боклуков паркираше на задния вход на СУ ново бяло БМВ 3-та серия 1986 г. Раздаваше го тежкар и разпоредник със съдбите на низшите. Създаваше кофти впечатление на недосегаем и комикс герой.
          Но той не заслужава внимание в темата за студентския празник.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #23
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5476.jpg
Прегледи:103
Размер:288.1 КБ
ID:6682595

            #21.1

            jordanov sv коментира
            Вчера, 09:21



            Някоя партизанска местност вероятно? Аз моята я помня щото беше на Паметниците до града. Иначе - формално мероприятие. няколко комсомолци и РабФаковци го даваха по-активно, другите бяхме леко айляк, таман бяха минали два месеца от казармата, единия от които бригада. Нямам снимка обаче..

            П.п. Бе ти рядко качваш снимки, ся е моментът да качиш една снимка по случай празника.
            Последно редактирано от jordanov sv; Вчера, 09:30.

            Ето. Аз съм, дето на втората снимка, от първата мацка надясно, четвъртият. На първата по-така в дъното.

            Хм, нещо е станало от снощи. Първата, втората, ала бала.



            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_5475.jpg Прегледи:0 Размер:248.5 КБ ID:6682386

            Прикачени файлове
            Последно редактирано от davc; 12-12-20, 12:42.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #24
              Мдаа, същата работа и при нас... якенца, дънчици, маратончици и червени шапки. Клетвата в местност на половин час пеш от града, май имаше някакви автобуси, ама май и пеш ходихме, забравил съм. И там някакви си се опитват да направят някакъв строй , а пък ние - шеги и закачки, хумор и забава. Абе глупост някаква, пак някои ентусиасти на централно ниво са трупали актив.

              Коментар


              • #25
                А-алоу-у, "дънчици", "якенца"...
                Тия дънки са от оказионите на "Жданов" бре аланкоолу - за по една средна заплата. Тоя пич, предпоследният вдясно, е с около 5-600 лв на гъза си (щот и дънки, и якето дънково, и маратонки Адидас). Моите дънки са от виетнамците в Красно село, ама якето ми е корекомско, един ливанец ме изсуши по 12 кинта за долар и карах зимата с него (виж ме какъв съм се свил като джумерка) защото ми отиде лимита за дрехи. Ма пък после наваксах - цяла година му правих курсовите работи и следващото лято на морето бях направо баровец, даже отидох със самолет (20 кинта до Бургас).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хахаа, успокой се бе човек. Не съм имал предвид че сте/сме били бедняци. Я виж в по-предното мнение какво съм писал- пари кат вестници имахме тогава и си харчехме и си купувахме бая неща. Мани тука че некои другари разправят вицове за глад и беднотия. Дънчици и якенца го казвам в смисъл че тогава се радвахме на тия неща и си ги обичахме, сегашните поколения само ги сменят и нямат спомен за нищо. Няма въобще да влизам в спор кое е по-добро, тяхното или нашето.

                • davc
                  davc коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имахме ние... Затова бяха фетиш тия парцалки. Днешните лапета барем тоя комплекс не познават.

                • jordanov sv
                  jordanov sv коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ехее, ча па фетиш... Просто си изкарвахме паричките /парички също не го употребявам в саркастично-подигравателен тон/ и си ги харчехме кой както намери за добре. Кой за дънчици от Кореком и прочие парцалки, кой за гаджета, кой за мотор или кола.
                  Въобще не е комплекс това. Сега също си изкарват, разбира се и да са живи и здрави да си ги харчат кой както му харесва.

              • #26
                Къде сте учили бре....86г. първи курс във ВИАС....ни шапки, ни клетва помня да имало...

                Коментар


                • #27
                  ВИАС, 1987год. Няма начин Митко Витанов да не е правил мероприятието през предната година.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • artefekt
                    artefekt коментира
                    Редактиране на коментар
                    И за този никакъв спомен....ще питам колегите...

                  • davc
                    davc коментира
                    Редактиране на коментар
                    Председател (та първи секретар ли - вярно, направо изветрят вече тези работи) на вузовската организация на комсомола по онова време, или както там е коректната титла - главен комсомолец на ВИАС по същество. Инак, съвсем не кофти човек.

                    ПП
                    Гледам сега е зам. ректор, като междувременно е завършил някоя друга специалност в икономическия (помниш ли онзи лаф, дето имало идея новата сграда на икономическия да е на мястото на Сините кафета, ама се отказали, защото виасаджии щяли да го завършват през междучасията).

                  • artefekt
                    artefekt коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това да...на синьото по принцип си идваха интересни хора...
                    Ние пък имахме един лаф...срещу Марая имаше едно магазинче, където бирата беше с перфектна температура. Викахме му...на седмото стъпало...щото нали в мазето(от един чешки филм) на 6-то е топла, а на 8-то студена
                    П.П. Сега питах един приятел...имало си поход клетва на Оборище. Аз не съм ходил защото бях със опериран крак...

                • #28
                  Абе, личи си в темата кой е бил студент, а кой... курсант.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X