Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Строганина, сибирски деликатес.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Строганина, сибирски деликатес.

    http://nikitskij.livejournal.com/330433.html






  • #2
    От: Строганина, сибирски деликатес.

    Сибирски, слюнките ми потекоха
    Безспорен факт е, че в Русия има много добри традиции за приготвяне на риба...
    Пробвал съм доста видове риби, приготвени домашно в Севера на Русия - някои изглеждат много зле на външен вид, но въпреки, че по принцип не обичам риба, съм си облизвал пръстите...
    И е факт, че има доста риба по принцип из тези райони. За съжаление имената на рибите не ги помня (не ми бяха познати).
    Единственото дето си спомням бе домашно приготвена осолена дива сьомга - нямаше много общо с тукашните (питомните норвежки), въпреки, че района е близко...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: Строганина, сибирски деликатес.

      Мерси Юри!
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Строганина, сибирски деликатес.

        Ако съм разбрал правилно, яде се сурова, нали?
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Строганина, сибирски деликатес.

          Да, ама замръзнала. Рибата замръзва преди да умре, и на практика е жива, в анабиоза.

          Коментар


          • #6
            От: Строганина, сибирски деликатес.



            Коментар


            • #7
              От: Строганина, сибирски деликатес.

              Интересно. Ами костите на рибата? Като режеш парчетата в тях нали остават кости? После как я ядеш? И забелязах, че не се чисти, когато се реже.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Строганина, сибирски деликатес.

                Кости има вероятно. Въпреки, че този тип риби (ако са семейството на бели риби или сьомги ) едва ли имат много сериозни кости освен гръбначната (да ти звучи познато )
                Предполага се че дори и да има части от кости - имаш зъби, а остатъка .. или на супа или на котката. При такова шоково замразяване няма кога да сколасаш да чистиш рибата - става си на кокал. Най-добре е както си го правят - цяла. Оглозгването - потом, сейчак водочки принеси



                П.П. В Африка са ми показвали как се пече риба - прясна, както си е цяла се мята на скарата - пече се в собствена коУжа. След това камо порваш кожата и месото се отделя без никакви проблеми от останалата част. Каквото не се яде и остане - за стръв.

                Коментар


                • #9
                  От: Строганина, сибирски деликатес.

                  Чисти се само от люспите, и то става адски лесно. Не всяка риба става за строганина, взема се само определените видове, с повечко мясо така да се каже. Прави се строганина само от горната част, където е най-много мясцето. Затова класическата строганина е само мясо, без костите. Страхотен деликатес, несравним с нищо по вкуса и по полезността за организъм.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Строганина, сибирски деликатес.

                    Може ли така да ми се допие водка, още в девет сутринта..?!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Строганина, сибирски деликатес.

                      -Вижте на какво е способно Охотско море - похвали се Плоткин, показвайки една кета, голяма колкото хубава сьомга. -Рядък екземпляр и то съвсем пресен.....
                      .....Той сръчно отряза главата и опашката на кетата, одра кожата на гърба й и в паницата полетяха тънки, просто прозрачни стружки розово месо, Още във въздуха те се завиваха на тръбички. Поръсваха ги с оцет и черен пипер.....
                      -Истинската строганина трябва да хруска като захар. Сега ще я изнесем на студено, нека се втвърди. И като повдигна платнището на палатката избута паницата навън......

                      Григорий Фидосеев
                      Пътеката на изпитанията

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Да, ама замръзнала. Рибата замръзва преди да умре, и на практика е жива, в анабиоза.
                      Юри, я зае...режи биологията, фантастиката и философията - тая риба е умряла точно колкото трябва... а кажи подробности от личен опит как точно се прави това. И от каква риба може да се направи тук. Като ти дойдем на гости Там, тогава ще покажеш оригинала
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        От: Строганина, сибирски деликатес.

                        Строганина се прави от тн бяла риба:

                        Чир



                        Сиг



                        Муксун



                        Нельма



                        И темподобните...

                        Тука не вярвам че може да се направи, справка - температури навънка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Строганина, сибирски деликатес.

                          В яз.Искър има Чудски Сиг, ама се тая ... няма да замръзне.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Строганина, сибирски деликатес.

                            Ъъъъ едно, може би, малко грубо предложение, ама,
                            ако я уловиш от яз.Искър и от там в кофа си я закараш в къщи и жива я метнеш във фризера?
                            Дали няма да се получи?!?
                            Само да кажа, че и аз сутринта си мислих за водка гледайки снимките
                            Последно редактирано от valdivladi; 16-01-14, 12:13. Причина: допълнение
                            "Bis dat qui cito dat"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Строганина, сибирски деликатес.

                              От цялата тема е интересно да се прочетат и коментариите долу. Особено за полезността на суровата риба и паразитите, които може спокойно да ви отровят живота до края на дните ви, при неправилно замразената риба.

                              А да разберете как е замразена може само, ако сами сте си я уловили и отвън е -35/40 градуса, та да се подложи на шоково замразяване още докато е жива.

                              То и при нас има екстремисти които ядат язовци, непроверени никъде, като ги правят на кайма, после тънки кюфтета и ги препичат почти до състояние на чипс. Амъ .....
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X