Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дали е технически възможно това ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дали е технически възможно това ?

    За мен по интересно е как го уплътняват към основата.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: Дали е технически възможно това ?

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      За мен по интересно е как го уплътняват към основата.

      Прилича ми на нещо гумено

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grein2.png
Прегледи:1
Размер:246.1 КБ
ID:5513758
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Дали е технически възможно това ?

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        За мен по интересно е как го уплътняват към основата.
        От видеото личи, че уплътняването има някои компромиси. Предполагам, че отделу имат мек/пружиниращ елемент, а спасяват с помпи най-трудните участъци.

        Коментар


        • #34
          От: Дали е технически възможно това ?

          Тези компромиси биха могли да бъдат поети от уличната канализация, което ме вкарва с сериозен размисъл как точно е изградена тази канализация. Явно няма нищо общо с родната.

          Коментар


          • #35
            От: Дали е технически възможно това ?

            Подобно на системата за отводняване на ниски терени в Холандия. Има ги около сгради, които са и на -20 метра под нивото на съседните плавателни канали и вътрешни морета. Предствлява система от дренажни кладенци, които са свързани с помпи и качват нависоко водата, където и е мястото. Бил съм в офис, на който водата тече 5 сантиметра отвън под прозорците, а вътре няма и следа от влага, мухъл и т.н.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #36
              От: Дали е технически възможно това ?

              Етилен-пропиленов каучук. От същия се правят уплътнителите по вратите, прозорците и багажника на автомобилите. Има специфичното свойство че не отделя вещества които да замърсяват водата (и за това се мисли) По тази причина от него се правят и домашните градински езерца за златни рибки, както и покривни покрития (там където си събират дъждовната вода за да си поливат градината)


              На страницата на фирмата пише, че временните стени толерират до 5% варияция в нивелацията на терена върху който се монтират. Тези неравности се покриват от каучуковото уплътнение, което може да обхваща най-долните 12-20см.


              Бариерата може да минава и напречно през стълби, за което има специални парчета за променлива нивелация

              Работещата канализация е голяма работа Но и там няма чудене, въведена е преди 150г, което е достатъчно време да й намерят цаката и да я направят действаща.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X