Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задачка-закачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Задачка-закачка

    Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
    Колега, тестът е забавен, но не мисля, че е коректно да се поставят тук връзки, които накрая искат платени СМС-и.
    Поздрави!

    Коментар


    • #47
      От: Задачка-закачка

      С тая задача си загубих един ден от очилище, изписах към 20 страници голям формат и не можах да намеря решение, винаги една от линийте неможеше да се свърже...Забавна задача
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #48
        От: Задачка-закачка

        20 триъгълника са.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #49
          От: Задачка-закачка

          Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
          Живели три джуджета, всяко едно в своя къща. В околността имало три различни извора с вода.
          Джуджетата се скарали и за да не се срещат никога, си направили пътеки от дома до всеки един от изворите, като пътеките не се пресичат никъде, нито минават през друга къща или извор.
          Можете да изберете произволно местоположението на къщите и изворите, стига да са в една повърхнина.
          Какво е решението?

          Жокер: Сетих се за задачката четейки нещо във форума.
          Това ми напомня за оная задача, където с 6 клечки от кибрит трябва да се построят 4 триъгълника без да се чупят клечките и да участват и 6те. Интересна задачка - предполагам я знаете....
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #50
            От: Задачка-закачка

            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
            Това ми напомня за оная задача, където с 6 клечки от кибрит трябва да се построят 4 триъгълника без да се чупят клечките и да участват и 6те. Интересна задачка - предполагам я знаете....

            Коментар


            • #51
              От: Задачка-закачка

              То човек с нищо не може да ви учуди ))))) - много бързо, правилно и образно представено решение ))
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • #52
                От: Задачка-закачка

                Тези пирамиди са 4-ъгълни и за тях бройките са други.

                Коментар


                • #53
                  От: Задачка-закачка

                  Здравейте Колеги,

                  Настоящия линк представя една от най-красивите църкви изградени от Кольо Фичето - "Света Троица" в Свищов.

                  Отгоре има клип, на който е представена църквата. На входа и има две колони, които се въртят /22-23 секунда от клипа/.

                  Можете ли да кажете защо са направени да се въртят тези колони, каква е целта им? Само те се въртят в цялата постройка и са точно от двете страни на входа на църквата.

                  Никъде другаде не съм виждал такова решение, а съм обиколил доста места по света.....
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Задачка-закачка

                    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                    Здравейте Колеги,

                    Настоящия линк представя една от най-красивите църкви изградени от Кольо Фичето - "Света Троица" в Свищов.

                    Отгоре има клип, на който е представена църквата. На входа и има две колони, които се въртят /22-23 секунда от клипа/.

                    Можете ли да кажете защо са направени да се въртят тези колони, каква е целта им? Само те се въртят в цялата постройка и са точно от двете страни на входа на църквата.

                    Никъде другаде не съм виждал такова решение, а съм обиколил доста места по света.....
                    Спрат ли да се въртят , сградата ставала опасна . Това знам. Има и в Търново такава църква от Кольо Фичето с отдавна спрели да се въртят колони.
                    Последно редактирано от DBRS; 13-11-11, 18:46.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #55
                      От: Задачка-закачка

                      Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                      Здравейте Колеги,

                      Настоящия линк представя една от най-красивите църкви изградени от Кольо Фичето - "Света Троица" в Свищов.

                      Отгоре има клип, на който е представена църквата. На входа и има две колони, които се въртят /22-23 секунда от клипа/.

                      Можете ли да кажете защо са направени да се въртят тези колони, каква е целта им? Само те се въртят в цялата постройка и са точно от двете страни на входа на църквата.

                      Никъде другаде не съм виждал такова решение, а съм обиколил доста места по света.....
                      Единствената цел, която виждам е да се покаже изкуството и майсторството на строителя.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Задачка-закачка

                        Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                        Спрат ли да се въртят , сградата ставала опасна . Това знам. Има и в Търново такава църква от Кольо Фичето с отдавна спрели да се въртят колони.
                        Наистина е такава целта - при денивелация на основата на постройката колоните спират да се въртят. След земетресението през 1977, което за Свищов имаше трагични последици, колоните /оригиналните/ са спрели да се въртят. В общи линии пълната реставрация на църквата е продължила има няма над 30 г. Сегашните колони са направени отново на същия принцип и още се въртят. Не знаех, че в Търново има друга църква с такива колони - как се казва?
                        А иначе за мен си представлява много интересно техническо решение, когато нямаш съвременната измервателна техника. Просто измислено и съответно гениално.
                        Nothing comes from nothing...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X