Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задачка-закачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задачка-закачка

    Живели три джуджета, всяко едно в своя къща. В околността имало три различни извора с вода.
    Джуджетата се скарали и за да не се срещат никога, си направили пътеки от дома до всеки един от изворите, като пътеките не се пресичат никъде, нито минават през друга къща или извор.
    Можете да изберете произволно местоположението на къщите и изворите, стига да са в една повърхнина.
    Какво е решението?

    Жокер: Сетих се за задачката четейки нещо във форума.
    Последно редактирано от Goblin; 11-05-11, 19:55.

  • #2
    От: Задачка-закачка

    Ще се получи Мерцедесова звезда.

    Коментар


    • #3
      От: Задачка-закачка

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Ще се получи Мерцедесова звезда.
      Студено...

      Коментар


      • #4
        От: Задачка-закачка

        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
        Студено...
        И кое му е студеното? 3 къщи С дупетата на 120 градуса. Изворите на 0, 120, 240 азимут. Може и други.
        Толкоз ли съм тъп? Не виждам уловка.

        Коментар


        • #5
          От: Задачка-закачка

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          И кое му е студеното? 3 къщи С дупетата на 120 градуса. Изворите на 0, 120, 240 азимут. Може и други.
          Толкоз ли съм тъп? Не виждам уловка.
          Всяко джудже до всеки извор. Твоята теория не ги ли среща, или аз не схващам...?
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #6
            От: Задачка-закачка

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            Всяко джудже до всеки извор. Твоята теория не ги ли среща, или аз не схващам...?
            Сега включих... ЕГН....

            Коментар


            • #7
              От: Задачка-закачка

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Сега включих... ЕГН....
              А мене ме прати на УНГ смяххх . Нищо лично . Поздрави !

              Коментар


              • #8
                От: Задачка-закачка

                Я го разяснете това и го покажете нагледно, че и на мен ми е интересно.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #9
                  От: Задачка-закачка

                  Вариант - Изворите са в къщите на джуджетата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задачка-закачка

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:20.5 КБ
ID:5277681
                    На практика е невъзможно.Като малък имах една книга с такива задачи.Там я имаше въпросната задача и след като прекарах доста време(месеци) в мислене,чертаене и смятане на вероятностите не открих нищо.Ако не се лъжа един или два пътя не могат да се прекарат.Както и да е накрая се предадох и прочетох отговора,който чрез някакви извънземни математически ф-ли доказваше че е невъзможно.
                    Последно редактирано от Shtaiga; 11-05-11, 19:33. Причина: снимката
                    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                    Mark Twain
                    СтоЕнчA

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задачка-закачка

                      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]330598[/ATTACH]
                      На практика е невъзможно.Като малък имах една книга с такива задачи.Там я имаше въпросната задача и след като прекарах доста време(месеци) в мислене,чертаене и смятане на вероятностите не открих нищо.Ако не се лъжа един или два пътя не могат да се прекарат.Както и да е накрая се предадох и прочетох отговора,който чрез някакви извънземни математически ф-ли доказваше че е невъзможно.
                      Грешиш колега. Има решения задачката. Напълно възможно при това в реалният свят. Не очаквах да Ви затрудни толкова, ако кажете ще дам още жокери.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задачка-закачка

                        Измислих го. Трите къщи са в линия(в моя случай вертикална) 2-та извора са в ляво и дясно и по този начин от всяка къща има достъп до 2 от изворите. Третия извор го слагаме на пътя от горната къща към левия извор, средната къща има достъп без да пресича, горната къща също защото е на път който тръгва от нея за левия(десния) извор , а пътя за достъп от 3-та къща заобикаля левия(десния) извор. Надявам се да си представихте картинката, че ме мързи да я рисувам.
                        Последно редактирано от Иван Жоров; 11-05-11, 19:57.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задачка-закачка

                          Тези пътеки, трябва ли да са прави линии?
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задачка-закачка

                            Не трябва да са прави линии, а просто да са свързани. Я дайте да видим решението.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задачка-закачка

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              Измислих го. Трите къщи са в линия(в моя случай вертикална) 2-та извора са в ляво и дясно и по този начин от всяка къща има достъп до 2 от изворите. Третия извор го слагаме на пътя от горната къща към левия извор, средната къща има достъп без да пресича, горната къща също защото е на път който тръгва от нея за левия(десния) извор , а пътя за достъп от 3-та къща заобикаля левия(десния) извор. Надявам се да си представихте картинката, че ме мързи да я рисувам.
                              Рисувай...не забравяй, че всички точки трябва да са на една повърхнина.
                              Без мостчета и тунелчета, както и къщи и извори на сред път.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X