Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С 2cv 4x4 в Алпите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С 2cv 4x4 в Алпите

    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    На базата на 2CV има нещо като джип Ситроен Мехари . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:изтеглен файл.jpg
Прегледи:320
Размер:15.9 КБ
ID:6805582
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      2cv 4x4 съм виждал в музей в Берлин. С два двигателя е!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        2cv 4x4 съм виждал в музей в Берлин. С два двигателя е!
        Нормално то Ситроен 2CV е с половин двигател
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          Мда, лифта му го правиш с два ключа 17
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            2cv 4x4 съм виждал в музей в Берлин. С два двигателя е!
            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Нормално то Ситроен 2CV е с половин двигател
            E, Мехарито (кръстено на бърза едногърба камила ) е с един двигател 600 кубика , ама моделът 4х4 е бил с някаква безумна раздатка с три скорости (две бавни) за да не издиша по баирите.
            Сърбите патрулираха по границата с такива... Май си ги сглобяваха някъде у тях си.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              А те май и полицаите от Сен Тропе патрулираха?
              Наборе, не са ли те гонили с такова

              Коментар


              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Пеша ме гонѝха по плажа, свирейки със свирки и държейки си кръглите шапки да не паднат Голямо шоу. Избягах им на плажа, но ме сгащиха в "маквисите", явно си ги познаваха добре, закопчаха ме с белезници и ме натовариха на бус "Ситроен" от гофрирана ламарина...

            • #8
              А къде се намират тези дълги и тесни тунели от клипчето?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • Джоу (x3mrjoe)
                Джоу (x3mrjoe) коментира
                Редактиране на коментар
                ... и еднолентови.

            • #9
              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              А къде се намират тези дълги и тесни тунели от клипчето?
              Те май не минават с кола през тях. В анотацията в "Тубата" пише, че ситроенът бил 4х4, а младежът, дето го кара - на 16 г. без книжка.

              Тунелът: https://en.wikipedia.org/wiki/Col_du_Parpaillon
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #10
                Нек`ъв с "Гега" през същия тунел (от 6-та мин. на клипа):

                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Как ли са го копали , с каква техника?

                • Bogoljub Gagic
                  Bogoljub Gagic коментира
                  Редактиране на коментар
                  10 години армията го е копала (1891 - 1901 г.). Имайки предвид, че са били наборници "по ньегу врьеми", би трябвало да се досетиш, че е копано... на ръка.

              • #11
                Показах клипа , защото винаги съм си мислел , че в Алпите всички пътища разрешени за общо ползване са асвалтирани и че всички други са забранени . Тук , около мен в Германия и на най-забутаните горски пътища има забранителни табели и е немислимо да се кара по тях . Иначе и аз съм голям любител на подобни приключения .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Показах клипа , защото винаги съм си мислел , че в Алпите всички пътища разрешени за общо ползване са асвалтирани и че всички други са забранени . Тук , около мен в Германия и на най-забутаните горски пътища има забранителни табели и е немислимо да се кара по тях . Иначе и аз съм голям любител на подобни приключения .
                  Франция е огромно странище и има бая диви места. През 1991 ли 1992 някакъв самолет падна в една гора и го търсиха цяла седмица къде се е разбил... Не се сещам какъв беше. Намирам за този "Airbus" - 4 часа са го търсили, накрая журналисти случайно го откриват.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #13
                    Покрай клиповете и темата попаднах на нещо уникално - сайт с няколко стотин трака в Алпите, проходи, хижи, върхове и т.н. много от които достъпни черни пътища, други с асфалт но не по-малко интересни и красиви... Има описания, снимки, тракове... Следващата разходка в Алпите ще е много по-интересна

                    https://alpenrouten.de/alle-punkte.html
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #14
                      Няма шнорхел, лебедка, няма жици над предния капак ...Май не тежи много тая кола, а моторчето едва ли надхвърля 70 коня
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • Двигателист
                        Двигателист коментира
                        Редактиране на коментар
                        2x12 к.с. Доколкото помня най-мощните обикновенни 2CV, накрая са били 29 к.с. Демек, ако тунинговаш с такива Сахарата ще стане 58 к.с.

                    • #15
                      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                      Няма шнорхел, лебедка, няма жици над предния капак ...Май не тежи много тая кола, а моторчето едва ли надхвърля 70 коня
                      Първо щях да кажа "Как да нЕма шнорхел?", но после загледах в близък план това на стоп-кадрите Някой знае ли какво е?

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2cv-1.png
Прегледи:127
Размер:433.2 КБ
ID:6806302
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2cv-2.png
Прегледи:135
Размер:604.6 КБ
ID:6806303
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • cecoa1
                        cecoa1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Въздушен филтър.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X