Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно вируси и простотии ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно вируси и простотии ...

    Здравейте колеги ! Нов съм във форума и тъй като имам ограничения към повечето теми, то ще трябва да се задържа повечко тука, поне докато съм тука гледам, че имате доста проблеми със скайп вируси и други такива "глезотии". Заради новите технологии всичко се развива. Вече вирусите не се крият само в процесора, рамта или харда ... Вече заради новите неща излизащи на пазара вирусите се правят така, че да могат да се скрият във ВСЕКИ компонент, който има връзка с компютъра Ви. Представете си следното, имаше преди няколко години един вирус (беше червей), който имаше навика да ви показва едно съобщение, че след 1 мин ви се рестартира компютъра (това беше толкова дразнещо и трудно за изчистване, че не беше истина). Тогава точно идваше модата на LCD-тата. И той правеше собствено копие в монитора (да точно така в монитора). При преинсталация на компютъра вие триете вируса (говоря за цялостен дълбок формат) и записвате си уиндоус всичко перфе и хоп още не сте сложили драйвърите и вируса обратно ... За целта излезе специален пач, който покри дупката в уидноус и оправи нещата с тоя вирус. Сега обаче дори и най-простия spywere има метода да се копира в монитора, та даже в колонките (стига да имат дисплей за да има някакъв процесор..). Нещо което научих, е че при преинсталиране на уиндоус след дълбокия формат гася компютъра и изключвам всички кабели оставям го така няколко часа ( най-малко 20 минути) ама всички кабели махате оставяте голата кутия .. Прясна инсталация на уиндоус и машинката върви перфе ! Друго което би ви помогнало е следното, на всеки 6-8 месеца си сменяйте антивирусната програма. Все пак ако сте запознати вирусите се пишат от същите хора, които правят и антивирусните и всяка програма си има така наречените "стелт вируси", които мъчат машинката ви ама програмата е направена да не ги вижда тях. Махате я сваляте друга пускате сканиране и така на всеки 6-8 месеца е хубаво да го правите. 3-то съобщения на линкове, снимки и квото и да е в скайп не приемайте ако не си говорите със съответния абонат ! Хубаво е да имате spydoctor на компютъра и читава антивирусна. Ако нещо не съм дописал или имате въпроси моля питайте, надявам се темата да ви е от полза и да ви е интересна. Успех и очаквам мнения

  • #2
    До: Отностно вируси и простотии ...

    Разчисти ли всички кабели по блока ? как е конекцията ? кабела по едно време става екватор нали ? срещу нас е телевизонната кула ?

    http://vbox7.com/play:f7c75c16
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      До: Относно вируси и простотии ...

      Край. Почвам да лобирам за създаването на някакъв раздел далеч под спама.

      Инфраспам
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Относно вируси и простотии ...

        Първоначално публикуван от Vichko0o Преглед на мнение
        ...Заради новите технологии всичко се развива. Вече вирусите не се крият само в процесора, рамта или харда ... Вече заради новите неща излизащи на пазара вирусите се правят така, че да могат да се скрият във ВСЕКИ компонент...
        Опасна работа са тия вируси. Аз съм с блутуут мишка. Дали може да имам вируси, хакове, кракове, пачове и спамове в мишката?
        Ако Ясен ми е продал заразена мишка, ще му я връщам!
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          До: Относно вируси и простотии ...

          Абе, мишки. Слаба ракия е това. Тук ако ти кажа какви вируси има - не е истина ! В ИНСТРУМЕНТИТЕ !!!

          Без майтап. Преди месец и нещо пускахме работници през уикенда да махат старите прозорци. Отивам в понеделника на работа - груба картинка. Жално блеещи юзъри, все от тия до прозорците - "не ни работят компютрите". Отивам - всичките преплели копитата. Захранванията до едно - леш. По первазите - следи от работнически чепици. По контактите - гледам някой изключвал разклонителите, размествал нещо...

          И какво се оказа - пичовете като си включили бормашините, И ВИРУСА - ОТ ЧИПА НА БОРМАШИНАТА ЯХВА ТОКА И ПО ЖИЦАТА - БАМ В ЗАХРАНВАНЕТО, И ДИРЕКТНО МУ КОРУПТВА НАМОТКИТЕ ТИ КАЗВАМ. Жална картинка. Ни мрежа му трябва, ни нищо. Опасна работа. Захранванията и те нестандартни, специална поръчка, бая забавление падна.

          Абе опасна работа са това новите вирус ей.

          PS Да добавя - има и едни зимни вируси при нас - идват като почнат секретарките да си включват тия керамичните отоплителни духалки под бюрата като почнат да им мръзнат краката. Тия са още по-хитри - чакат да се съберат няколко духалки, с една не става - и като направят бройка - вирусът направо от керамиката тръгва по тока. Лудница. Добре че си имаме файъруол на тока - като станат много вируси и гърмят бушоните, та там в повечето случаи поразиите са само временни. Ама де да го знаеш следващия от къде те дебне...
          Последно редактирано от Goblin; 12-12-09, 16:04.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Относно вируси и простотии ...

            хубаво посрещане, няма що един сънува цяла нощ джипки с големи гуми, друг мониторни вируси....... к'во толкова

            не е най-фрапиращото първо мнение в този форум, кво скочихте...... може да си е малко параноик на тема вируси, но пък си го е написал напълно добросъвестно човека........... даже се надява и между нас да има такива , нуждаещи се от помощ.........
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Относно вируси и простотии ...

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Опасна работа са тия вируси. Аз съм с блутуут мишка. Дали може да имам вируси, хакове, кракове, пачове и спамове в мишката?
              Ако Ясен ми е продал заразена мишка, ще му я връщам!
              Ааааа, загрЕ ли сега защо настоявах да ти дам екземплярите, в които има батерии?

              Коментар


              • #8
                До: Относно вируси и простотии ...

                Понеже искаш мнение мога да ти кажа само - браво, пич, много си прав! Ще дам линка към поста ти на много хора. Направо ми иде да се напия от мъка!

                Коментар


                • #9
                  До: Относно вируси и простотии ...

                  Благодаря за топлото посрещане Просто мернах няколко десетки теми, че хора имат проблеми с разни вируси и глупости и реших да ви драсна 2 реда. Мисля, че информацията е полезна тъй като малко хора обръщат внимание точно на това и се чудят как така след преинсталиране на уиндоус все още има проблеми със системата. Все пак уиндоус си е една истинска боза, която има повече дупки от улиците на София и проблемите са много. Все пак гледам, че не задавате въпроси, да разбирам, че всички знаете Срамно няма да не знаеш и да питаш. Със здраве от мен

                  Коментар


                  • #10
                    До: Относно вируси и простотии ...

                    Първоначално публикуван от Vichko0o Преглед на мнение
                    Благодаря за топлото посрещане Просто мернах няколко десетки теми, че хора имат проблеми с разни вируси и глупости и реших да ви драсна 2 реда. Мисля, че информацията е полезна тъй като малко хора обръщат внимание точно на това и се чудят как така след преинсталиране на уиндоус все още има проблеми със системата. Все пак уиндоус си е една истинска боза, която има повече дупки от улиците на София и проблемите са много. Все пак гледам, че не задавате въпроси, да разбирам, че всички знаете Срамно няма да не знаеш и да питаш. Със здраве от мен
                    Моля те, обясни как се инсталират вируси в монитора - всичко друго някак схванах.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Относно вируси и простотии ...

                      Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
                      .. Направо ми иде да се напия от мъка!
                      аз па изтрезнях

                      човека си го е написал ве вируси и простотии

                      Ясене мен поече ма валнуа исталацията от монитора в компа
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #12
                        До: Относно вируси и простотии ...

                        Вие се смеете, ама ще видите като дойде времето човешките вируси да се омешат с компютърните такива..ще трябва да гледаме в мониторите през маски за заваряване..и да блъскаме по клавиатурите с хирургически ръкавици...това не съм го измислил аз -ч етох го като съвсем "сериозна" статия преди 15-ина години в някакъв "вестник"..от ония с "жълтите страници"...ей, ама наистина "форумът се е променил"..
                        00359893488603

                        ....нямам си вече LR...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Относно вируси и простотии ...

                          Аз от вчера вече съм пуснал обратното броене до 12.12.2012, вие за компютри ми се тревожите

                          Коментар


                          • #14
                            До: Относно вируси и простотии ...

                            Работата е ясна! След птичия и свинския, да се готвим за компютърния грип!
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Относно вируси и простотии ...

                              хаха вие се майтапите ама оня ден един пич вика "ела ми виж компютъра,че на монитора излиза "kein signal" сигурно е вирус". успокоих го.... просто не приема сигнал от извънземните монитора в момента ;-) .
                              висете отпуснато

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X