Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Място за брилянтно написани мнения!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Място за брилянтно написани мнения!

    Преди няколко дни прочетох едно мнение http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4&postcount=25 (надявам се автора да ми прости своеволието да насоча всички погледи към неговото произведение), което ме накара да се смея с глас. Написано е просто брилянтно!

    Така дойдох до идеята да отворя тема за мнения които са достойни за конкурс - умно и духовито написани.
    Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

  • #2
    До: Място за брилянтно написани мнения!

    Първоначално публикуван от Lidka Преглед на мнение
    Преди няколко дни прочетох едно мнение http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...4&postcount=25 (надявам се автора да ми прости своеволието да насоча всички погледи към неговото произведение), което ме накара да се смея с глас. Написано е просто брилянтно!

    Така дойдох до идеята да отворя тема за мнения които са достойни за конкурс - умно и духовито написани.
    А судьи кто? (Чацкий)

    Коментар


    • #3
      До: Място за брилянтно написани мнения!

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      А судьи кто? (Чацкий)
      No need to write in Russian, the official language in our country is still bulgarian, right?

      Коментар


      • #4
        До: Място за брилянтно написани мнения!

        Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
        А судьи кто? (Чацкий)
        Добре че говоря и други езици иначеше щеше да има "Стои и млък"


        Ами, като при всички литературни творби, съдят читателите - ти, аз, той и тя . А това произведение, което ти, аз, той и тя номинираме ще ни покаже и нещо за самите нас - Kакво ни разсмива? Kакво ни разплаква? Kакво смятаме за важно? Аз мисля, че българина има невероятно чувство за хумор и тук като на много места се пишат неща които се губят по страниците просто защото има толкова много писания ...

        Не знам ... това е просто идея ... ако има други мислeщи като мен, то темата ще поеме, ако ли не - просто ще си замре и ще изчезне в пространството
        Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

        Коментар


        • #5
          До: Място за брилянтно написани мнения!

          Лингвистичното умничене в случая показва не знаенето на английски, а непознаването на световната класика)) Понеже зад тази фраза на този автор, се крие цял културен, исторически и философски слой, а не думите "А кои са съдиите?" А "Кой всъщност е съдията?", може и да мине за понятиен превод, но само между други подготвени читатели, на които обаче през ум няма да мине да поставят въпрос за езика
          Мда.

          Коментар


          • #6
            До: Място за брилянтно написани мнения!

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Лингвистичното умничене в случая показва не знаенето на английски, а непознаването на световната класика)) Понеже зад тази фраза на този автор, се крие цял културен, исторически и философски слой, а не думите "А кои са съдиите?" А "Кой всъщност е съдията?", може и да мине за понятиен превод, но само между други подготвени читатели, на които обаче през ум няма да мине да поставят въпрос за езика
            Мда.
            Стефане, тук хем си прав, хем не си...
            Но понеже е друга темата няма да влизам в спор с теб.

            Коментар


            • #7
              До: Място за брилянтно написани мнения!

              Ох ... ама защо така да забалтачим тази тема с философски разглеждания на въпроса "Кой, и защо, и дали има право" и да измъкнем руски ... не много известен ... и малко силно наречено класик ... за една тема, която е просто малка, щастлива и искаща дa се радва на произведенията които излизат от този форум!

              Знам, че има много умни и надарени мъже и жени тук, та нека се съсредоточим над писанията си ... и някои може да ни публикува хей тук на тази страничка ...

              ... даже и да не сте или сме издадени никъде другаде по света
              Ти си това,на което се правиш, затова внимавай на какво се правиш! (Кърт Вонегът)

              Коментар


              • #8
                До: Място за брилянтно написани мнения!

                Ами, цитатите затова са цитати, че ги цитират) При Симеоновата грамотност и обща култура, не е трудно да се предположи че го е казал нарочно, и не защото не знае такива думи на български

                Коментар


                • #9
                  До: Място за брилянтно написани мнения!

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Ами, цитатите затова са цитати, че ги цитират) При Симеоновата грамотност и обща култура, не е трудно да се предположи че го е казал нарочно, и не защото не знае такива думи на български
                  Далеч съм от мисълта, че не е могъл да го преведе.
                  Забелязвам тенденция да се пише на руски в теми извън подфорума за чужденци. При това за разлика от сегашния случай, там не иде реч за цитати.

                  Изразих личното си мнение, че както не се допуска писането с латински букви, така и използването на чужди езици трябва да е ограничено до случаи, в които е необходимо.

                  П.П.: също не претендирам, че съм много грамотен или имам много богата обща култура (особено в сравнение със Симеон, чиито мнение съм чел и чета с интерес). Нито претендирам да говоря/пиша добре друг език освен родния си.
                  Последно редактирано от nikidd; 06-07-09, 14:00.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Място за брилянтно написани мнения!

                    За мен темата е излишна. Имам удоволствието да познавам, и много уважавам колегата написъл мнението, но ако това мнение му е брилянтно то и всичките му други са такива. За съжаление колегата пише вече доста рядко във форума. Мисля че повечето от мненията в сериозните раздели са брилянтни, особено в техническите раздели, но малко хора могат да ги оценят.
                    Темата е за коша според мен. Тук не е състезание а форум. Няма нужда от оценка на мненията. Ако ви харесва някое мнение просто го оценете със системата за репутацията.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Място за брилянтно написани мнения!

                      Първоначално публикуван от Lidka Преглед на мнение
                      ... Така дойдох до идеята да отворя тема за мнения които са достойни за конкурс - умно и духовито написани.

                      Горе-долу с такава идея от много време съществува цял подфорум "Бисери и блясъци"
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Място за брилянтно написани мнения!

                        Редица неща, на които са посегнали за КЛАСИРАНЕ, са се оказвали нереално подредени. Тези неща, които не се измерват в кубици, метри, секунди.

                        В "Мъж на годината" до Президента се мъдреше Слави Трифонов. В Класирането Личност Русия на трето място стои Сталин, а казват, ако се състави библиотека с художествени произведения на нобелови лауреати, посещението няма да е голямо.

                        В раздела "Пътешествия" има т.наречен "Златен фонд", където има доста хубави неща (по едно от автор) и няколко "скромно" себедобавени от, предполагам, модератори Предполагам че е така, защото не ми е ясен механизмът за подбор.

                        Думата ми е: не е лесно да отсечем това е шедьовър, а това - не. Нека си го изказваме в "мнения" във Форума.

                        За цитатите на чужд език.

                        Удоволствие ми е да чета L'Etat - ce'est moi. To be, or not to be. ( В Босненското Сараево бях в ресторант с такова име и си беше баш на място името.) Zorlem guzelik - olmas. Нэма в свiti краще птици, як свина ковбаса. Cherchez la famme!(възможни са правописни грешки!).Еврика! Хубав начин набързо да станеш "гъст" с кой да е поляк е да го запиташ" Йешче Польска не згинела?" - заглавната строфа от химна им.

                        За Чацки Стефан го каза точно.

                        Смесицата от два езика дава нови възможности . Обожаyou! Такова c'est la vie.(Обожавам те! Такъв е животът!)

                        Без да претендирам за елитарност, употребата на горните и други цитати си е признак на особено общуване на етаж по-горе от всекидневното говорене.

                        И кефи! Ne est ce pas?
                        Последно редактирано от Симеон; 06-07-09, 19:20.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Място за брилянтно написани мнения!

                          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                          ...
                          И кефи! Ne est ce pas?
                          Une fois que vous le penser. Твое право си е

                          Коментар


                          • #14
                            До: Място за брилянтно написани мнения!

                            употребата на горните и други цитати си е признак на особено общуване на етаж по-горе от всекидневното говорене
                            Симеоне, това е пипера на езика, подправката, един вид...

                            и ако това се тълкува като разговор на чужд език, като писане на руски, английски, латински, френски...

                            това лъха малко на духовно беднеене..

                            и ако се държи на елиминирането на цитирането на класици, и то на родния им език, което пък е път към етажа нагоре....

                            лошо, лошо...

                            не вярвам такова да е вселюдското мнение, и виждане по въпроса...

                            IMHO....

                            Коментар


                            • #15
                              До: Място за брилянтно написани мнения!

                              Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
                              Une fois que vous le penser. Твое право си е
                              А преди малко се пънеше да се пише на български...
                              Майтап, разбира се, но все пак...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X