Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

    И прибиране на книжка за 6 месеца, углавното престъпление ти виси в досието 7 години и сумарно ти излиза $7000-$10000 /да, седем до десет бимберици/. Възпитание...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      И прибиране на книжка за 6 месеца, углавното престъпление ти виси в досието 7 години и сумарно ти излиза $7000-$10000 /да, седем до десет бимберици/. Възпитание...
      Ахъм, а тук няма углавно престъпление, нищо че и хора си пребил. След месец пак си кьор-кютук пиян в кола и пак правиш простотии.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

        В БГ наистина е така !
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • #5
          От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ахъм, а тук няма углавно престъпление, нищо че и хора си пребил. След месец пак си кьор-кютук пиян в кола и пак правиш простотии.
          При нас автоматично "караш пиян" е углавно престъпление. Не е задължително даже да си одрал боята на някого. Втори път пиян беше някаква дива дандания, даже не съм се старал да го помня.
          Заради капитанското, аз не смея една бира да пия- освен книжката, ще ми вземат и капитанското. Абе, възпитават с бухалката. Обяснения не са нужни. Един да ревне, че е останал без книжка, и да видиш как се замислят всички...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
            При нас автоматично "караш пиян" е углавно престъпление. Не е задължително даже да си одрал боята на някого. Втори път пиян беше някаква дива дандания, даже не съм се старал да го помня.
            Заради капитанското, аз не смея една бира да пия- освен книжката, ще ми вземат и капитанското. Абе, възпитават с бухалката. Обяснения не са нужни. Един да ревне, че е останал без книжка, и да видиш как се замислят всички...
            Така и трябва да е. Горе описвам случка от недялечното минало - пиян, че май и с отнета книжка, или поне с куп подобни нарушения, утрепа хора на спирката на хотел Плиска. След месец - два, същия беше пак хванат да кара пиян, тоя път категорично без книжка. И пак беше направил някаква простотия, но май без жертви. И от това цялото - нищо. Една статийка из някои електронни медии, и толкоз. Никой не разпита, никой не вдигна дандания, никой не потърси отговорност на тия, дето са пуснали нефелника на свобода. То това ни е и изначалния проблем - щом има кинти да си плащаме тока, всичко е наред. Кво като бутнали и утрепали на комшията жената на спирката? Аз нали съм с пълен търбух, на топло и светло, значи всичко е цветя и рози.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

              Нещата в България бавно се променят. Един далечееен познат в момента лежи ефективно за каране с алкохол над 1.2 без да е катастрофирал. Доколкото съм бегло запознат - това му се случва след 4-то хващане.

              Коментар


              • #8
                От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Нещата в България бавно се променят. Един далечееен познат в момента лежи ефективно за каране с алкохол над 1.2 без да е катастрофирал. Доколкото съм бегло запознат - това му се случва след 4-то хващане.
                Браво! Ама защо чак 4то?
                Мене пък с чуждата книжка ме пускаха за 5 секунди. Явно не им се занимава. Само като те види каква шарена я вадиш и ти вика "айде бягай и внимателно!". За проби за алкохол и други дивотии, дума да не става.
                Сега да не мислите, че не пият и карат- навсякъде го има. Е буквално снощи, една на булеварда до нас, направи на салата 4 паркирани коли. Пияна. Интересното е, че тука си на джакпот, всяка ти се води по отделно. Току що събра актив 4 отделни катастрофи. Не ми се мисли направо. Има хора си провалят живота само от една такава каскада. Ама по добре техния, от колкото да зачервят нечий друг.
                Абе, тая тема била в хумора. Извинявам се, че я разчепках. Ама така е, пиша през телефона пак...
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #9
                  От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                  Макар и да не му е баш тук мястото, ама като сте почнали.
                  Отдавна и тук шофирането след употреба на алкохол, с концентрация в кръвта над 1.2 промила е престъпление от общ характер /углавно, както се изразявате в USA/. Друг е въпросът - как се прилага тази санкция у нас. Започва се едно безкрайно разтакаване, доказване на това, до колко легален е бил начинът за установяване на наличието на алкохол, с какво средство е станало, дали то е било технически изправно и т.н. Все вратички за измъкване, на които съдът "дава вяра", само и само да се "спазят правата" на обвиняемия.

                  чл. 343 "б" от Наказателния кодекс (НК)
                  2.2. Който управлява МПС с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 промила, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година.
                  2.3. Който управлява МПС с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 промила, установено по надлежния ред, след като е осъден с влязла в сила присъда за деянието по предния абзац, се наказва с лишаване от свобода до две години и с глоба от 100 до 300 лева.

                  От тук нататък думата имат прокурорите, адвокатите и накрая съдиите.
                  Ето ви малко цитати от пресата, просто така - за размисъл:
                  Но:"
                  вместо да се налага наказателна отговорност, при подобни случаи тя се заменяше с административно наказание, каквато възможност дава чл.78 "а" от НК. Тази разпоредба се прилагаше, когато дадено лице бъде хванато за първи път да управлява автомобила си с концентрация над 1.2 промила. По този начин съответният нарушител се отърваваше само с глоба, а съдебното му досие и свидетелството му за съдимост оставаха чисти. "

                  "Тази практика продължи и след 2005 г., когато в чл. 78 "а" изрично бе посочено, че тази замяна на наказателна с административна отговорност не се прилага, ако съответното престъпление е извършено в "пияно състояние". Въпреки това обаче не малко съдилища продължаваха да заменят санкцията. Често пъти и самата прокуратура вкарваше такива предложения. Прокурори и съдии преценяваха, че алкохолът в кръвта е част от престъпния състав, а не допълнително, квалифициращо обстоятелство. Така се приемаше, че тук няма пияно състояние. Други прокурори и съдии обаче не приемаха това и внасяха обвинителни актове, с което се искаше наказание затвор, макар и условно. "

                  "Затова се наложи и Върховният касационен съд да уеднакви съдебната практика с тълкувателно решение, което има задължителна сила. Решение №2 от ноември 2007 г. бе прието от Общото събрание на наказателните колегии на ВКС. То даде задължително тълкуване на понятието "пияно състояние". Освен това в него бе определено, че в случаите на чл. 343, ал. 1 от НК (при употреба на алкохол над 1.2 промила) не може да има замяна на наказателна с административна отговорност. Или иначе казано, съдилищата трябва да четат присъди, с които да бъде определено наказание "затвор", пък било то и условно, ако престъплението е извършено за първи път."
                  "НК обаче предвижда едно изключение - в чл. 343 "б", ал. 2. Така, ако дадено лице е било вече веднъж осъдено, защото е управлявало колата си с над 1.2 промила и бъде хванато повторно с над 0.5 промила - например с 0.7 промила, тогава то подлежи на наказателно преследване и на осъдителна присъда. Нещо повече. Този текст от НК предвижда не до една, както е при първо хващане с над 1.2 промила, а до 2 години затвор. "

                  "Кодексът предвижда, че във всички тези случаи съдът постановява и лишаване от право по чл. 37, ал. 1, т. 7 - "да се упражнява определена професия или дейност". Това означава задължително да има срок за забрана за управляване на МПС. НК допуска при тези престъпления дори и възможност за лишаване от право "да се заема определена държавна или обществена длъжност"
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                    Аз така му викам, не съм адвокат и не ви знам терминологията. Тук не те пускат от панделата /а там те вкарват автоматично като установят, че си пиян/ докато не те види съдия. Като че ли е по-простичко от описания по горе начин. Колкото по-сложно, толкова по-голяма вероятност да минеш между капките.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                      Както е казано 100 пьти поне - ние половината правилни закони си ги имаме,но няма кой да следи за спазването им и сьответно не се спазват.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Както е казано 100 пьти поне - ние половината правилни закони си ги имаме,но няма кой да следи за спазването им и сьответно не се спазват.
                        Верно, ама горе-долу. Закона е хубаво нещо, ама когато трябва да се спазва от другите. Те това е по-верно.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                          мммммм няма да споря,закона и тук и там го газя като ми изнася и ми излиза сметката.Тук обаче има кой да гони,там те ебават що предния ти номер бил над лебедката примерно,все едно не може да си вдигне погледа 20 см. ма нали има закон и той следи за спазването му.Това,че Пешо Кирката се прави на кирка свеки втори ден няма значение,от него няма какво да се оскубе,той го пропива.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                            Нямаш идея тук колко настоящи и бивши дето трябва да налагат закона карат пияни, че и роднините им...

                            Има нещо сбъркано в тази държава...
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Особености на шофирането в "нетрезво състояние" в САЩ и у нас...

                              Тук има и други "особености". В щат Ню Йорк ако те сбарат да шофираш с алкохолно съдържание над позволеното (тук е 0.08 ) те дерат по норматив.

                              Ако обаче се окаже че в колата возиш и дете под 16г, тогава автоматично щраква закона Леандра и се завъртат едни автоматични глоби от един до пет бона, и най-вече - едни не съвсем, но почти автоматични ефективни четири години на топло...

                              Законът е на името на едно момиченце което загина в катастрофа преди няколко години. Някаква съседка решила да води дечурлигата на гости с преспиване, и ги натъпкала седем парчета в нормален седан с големината примерно на Вектра. После промилите се обадили, колата се озовала на покрив а половината деца се разсипали по пътя.
                              Последно редактирано от Goblin; 25-03-13, 16:42.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X