Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

    Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
    Докато течеше темата,и аз си купих трабант.Дотук ми станаха два.Уважавам простотата на тези машинки.Този няма да го развалям,но за другият ми е гъдел.
    Имам едно Съни 4х4 взето точно за подобни цели.
    За разлика от теб,аз няма да го вдигам с подобни редуктори с вериги.Ще ползвам полуоски с две rzeppa cvj ,и шлицова двойка между тях. Апропо това са най модните тенденции на GKN и NTN ,с други цели обаче.
    Проектите повече ги обмислям,отколкото ги правя,но това също е вид правене,мисленето.
    Тук обаче откривам една нездрава атмосфера. Някак не отива на мъже да са толкова иронични,саркастични. Начинът по който говорим за другите,показва по скоро нас,отколкото тях.

    Но аз така и не разбрах,какви точно цели искаш да постига конструкцията ти,какви задачи ще изпълнява ?

    Иначе,аз заварявам счупени ресьори, и изобщо не смятам че някой може да тръгне да ми обяснява,как не можело.
    Привет колега.Няма значение че се повтарям за кой ли път,за теб ще го направя пак.От това Траби дето го правя,не искам да съм номер едно на състезания и оффроуд траяли.Просто искам един по проходим джип от стандартните 2х2 автомобили,тоест да съм на едно рамо със стандартен 4х4.Имам ги два във вкъщи Ланд Ровер-Фрилендер,Субару Джъсти.Субаруто е много ниско,фрилендера не съм го прежалил да ходя на такива места.А именно говоря за близкия язовир(Ал.Стамболииски).Въпроса е да отида до язовира,и да не ме е страх като започне да вали да се чудя как да се прибера.Същата работа и зимата в снега,терена към въпросния язовир предоставя не много места с коловози и 3-4 ,20 метрови баирчета с по голям наклон.Ето това е задачата,която ще се изпълнява.Ето клипче на терена,към средата на клипа.http://vbox7.com/play:6b2b46e2c1
    Последно редактирано от 6traka; 04-12-13, 08:23.

    Коментар


    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
      Една идейка.Хибридно задвижване за задните колела.Осите са въртящи . Куплираш CVJ тоест градиш полуоски тръгвайки от това което нарекох оси,и някой може да се заяде,-върти ли се,-вал е ! Да вал е ! В средата се събират в две зъбни колела,венци от маховици,с по малък диаметър,примерно пак от трабант.Венците са на разстояние милиметър един от друг. Стартер с подходящ бендикс,примерно пак от трабант,при нужда,с едно жило /за да не ползваме ток за котвата/ зацепва и двата венеца предавайки им въртящ момент. При пежо,така е хибрида,-няма твърда връзка между електрическата и останалата част. Естествено,това нито е за състезания,нито за пътищата от републиканската мрежа.Идеята е,все пак да имаш,ако се наложи помощ и от задните колела.Зацепвайки двата венеца,имаш един вид блокаж,-когато не си зацепил,всяко колело си върти с неговата си ъглова скорост.Да! знам че това не е конструктивният подход който НАСА би използвала,но е прост,и би могъл да е ефективен. Включва се само за кратко,и при нужда. А ся фърляйте камъни !
      Мислиш в правилната посока,защото Трабантите са при теб,и определяш как може да станат нещата.Аз съм решил по малко по друг начин да направя задното.Пак със стартер,на за всяко колело ,тоест два броя.Мисля да са от дизелов автомобил,че са с по големи киловати.Има обаче малко токаджииски истории ,защото както всеки знае един стартер върти само в една посока.А на мен ми е нужно и в двете,второто което махам втулките и набивам иглени лагери,за да може да работят по дълго време.Иначе на втулки два пъти по 5-6 минути и ги хвърляш стартерите.Няма да е лошо и някъкво охлаждане ,както при дрелките и флексовете,да не подпуши някоя намотка ,бая се загряват при работа.Още два венеца от маховик ,закрепени на барабаните и пак същата редукция като отпреде.

      Коментар


      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

        Връщам си думите назад ченето ми удари клавиатурата

        Коментар


        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

          Яворе, недей така се бъзика с конструкторите. Дай да помагаме, като не можем със знания, поне с идей. Предлагам охлаждането да е с течен азот, въобще няма да загряват.

          А колегата който много обича CVJ съкращението да го питам, защо иска да се ползват такива валове а не обикновени карданчета?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

            Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
            като не можем със знания, поне с идей.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Яворе, недей така се бъзика с конструкторите. Дай да помагаме, като не можем със знания, поне с идей. Предлагам охлаждането да е с течен азот, въобще няма да загряват.

              А колегата който много обича CVJ съкращението да го питам, защо иска да се ползват такива валове а не обикновени карданчета?

              Ами тогава да слагат по един зъбен венец във вътрешната страна на задните джанти, стартера да се захване за носачите и отпадат сложните съкращения "СВЖ" а може да монтират и по един caravan mover задния мост.


              Абе, доста идеи ми идват ще помогна, могат да монтират и лентова пружина вътре във всяка задна джанта, предварително ги натяга като кара известно време на заден ход, зацепва ги посредством тресЧотОв механизъм за да може свободно да се движи напред и когато се наложи се освобождават и те задвижват колелото. Така всички сили от темата за торсионните полета ще се употребят по предназначение.

              Оффф размечтах се ...........

              Коментар


              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                Ей... тунинг.бг пасти да яде.
                Аз обаче вече почвам да си мисля, че някой си е направил втори профил и почва вече да ни габарка сериозно.
                Това, което се пише тука вече е паранормално.

                Коментар


                • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                  Аз очаквам скоро някой тук да вземе нобеловата награда за изобретяване на бендикс предаващ движение и в двете посоки. Между другото като се нафърфалякат толкова стартери може да се ползва идеята с трите генератора от темата за РФЧ на Близнаците. Там Ясен и Спартак разработиха донякъде нещата, те тука поне ще се довършат.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                    Аз очаквам скоро някой тук да вземе нобеловата награда за изобретяване на бендикс предаващ движение и в двете посоки.
                    Що бе, има. Има и обширни теми за този вид устройства (няма да им казвам кодовото название).

                    А иначе трите генератора от темата за RFC общо са малко по-мощни от трабанта. Туних ще трябва и на двигателя.

                    Коментар


                    • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      Ами тогава да слагат по един зъбен венец във вътрешната страна на задните джанти, стартера да се захване за носачите и отпадат сложните съкращения "СВЖ" а може да монтират и по един caravan mover задния мост.


                      Абе, доста идеи ми идват ще помогна, могат да монтират и лентова пружина вътре във всяка задна джанта, предварително ги натяга като кара известно време на заден ход, зацепва ги посредством тресЧотОв механизъм за да може свободно да се движи напред и когато се наложи се освобождават и те задвижват колелото. Така всички сили от темата за торсионните полета ще се употребят по предназначение.

                      Оффф размечтах се ...........
                      Поредната хамериканска, мързелска приумица!Те за това са по 150 кила цялата нация,немат ли дистанционно не става работата! Сигурно като се женят им връчват дистанционно за оная работа и клипче в тубето какво се прави с булката!
                      Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                      Коментар


                      • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Яворе, недей така се бъзика с конструкторите. Дай да помагаме, като не можем със знания, поне с идей. Предлагам охлаждането да е с течен азот, въобще няма да загряват.

                        А колегата който много обича CVJ съкращението да го питам, защо иска да се ползват такива валове а не обикновени карданчета?
                        Защото предават въртящ момент до 55 градуса,с еднаква периферна и ъглова скорост,и защото имам тонове от тях.Тоест,позволяват вдигане на клиренса.
                        Определено не смятам,че който ми говори с насмешка не се е объркал.Объркал се е.

                        Коментар


                        • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                          Аз очаквам скоро някой тук да вземе нобеловата награда за изобретяване на бендикс предаващ движение и в двете посоки.
                          Бях мислил за такава скоростна кутия с постоянно зацепени зъбни колела.Има едни корейски мотопедчета "Daelim" .Три скорости,автоматик,без вариатор.Когато работех в странство,имах такова служебно.Една нощ не издържах и го разцепих целия да му видя устройството.До сутринта трябваше да го сглобя,и да тръгне,че инак лошо ми се пише. Това за което говориш е управляем фрайлауф.Възможен е,с управление посоката на натяг на ролките,тоест активен сепаратор.

                          Коментар


                          • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                            Ами тогава да слагат по един зъбен венец във вътрешната страна на задните джанти, стартера да се захване за носачите и отпадат сложните съкращения "СВЖ" а може да монтират и по един caravan mover задния мост.
                            Подресьорната маса,бива да се увеличава само минимално.Тоест,в грешка си.Нищо,понякога дори аз греша.

                            Коментар


                            • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                              Стига де,едва ли идвам от откритият космос. Виж какви машини правя от нищото.Между другото отзад е още по сложна.А в кинематиката има и футболна топка,айде да съм стриктен баскетболна е,пружините бързо се уморяват.





                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:separatori.JPG
Прегледи:2
Размер:154.4 КБ
ID:5543245

                              Коментар


                              • От: ТРАБАНТ-ТРАНСФОРМЕР-ДЖИП

                                Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
                                Поредната хамериканска, мързелска приумица!Те за това са по 150 кила цялата нация,немат ли дистанционно не става работата! Сигурно като се женят им връчват дистанционно за оная работа и клипче в тубето какво се прави с булката!

                                А ти специално, кога за последно си виждал американец на живо?

                                Това ти изказване ме навежда на мисълта, че си забравил да смениш батериите на "онова" дистанционно снощи... Смени ги, помага!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X