Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижни движители за колесни машини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Верижни движители за колесни машини

    Първоначално публикуван от fulda
    Не само руснаците могат - ето едно немско предложение от Щудгард


    не е лошо,а и е любимата ми марка,но това ако мине през бордюра,веригите ще продължат без каросерията)))
    БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
    (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

  • #2
    М ... ако е трактор. Ако е броня ще си изглежда после като живо, те са самоносещи конструкции.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан
      М ... ако е трактор. Ако е броня ще си изглежда после като живо, те са самоносещи конструкции.
      Не знам но има измислено такова нещо вече.Закрепва се посредством специална джанта и си си вериги.За пръв път го видях в филма TAXI но не повярвах че го има на пазара.Руснаците имат публикаций в един саит за него.
      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

      Коментар


      • #4
        Идеологията на автомобила с колкото си искаш извратени колела, и на реално верижната машина са различни. В пълноприводните автомобили след мотора въртящият момент се раздава на мостовете, от там нататък на всичките се налага да се съобразяват един с друг, а за завиването - и колелата на един и същи мост едно с друго.
        Във верижните момента се разделя винаги 50/50 на всеки от бордовете, и те са малко или много независими. Движителят на левия борд сам по себе си, на десния - също сам. Това И позволява да се изхвърли например кормилната система, и като цяло опростява конструкцията. Ама те по същество са недоприводни - много х 2))
        А има и колесни с бордови приводи, ама в тях е страшно, цяла гора от кардани и планина диференциали. Обаче имат проходимост и маневреност като верижните, без техните вибрации. Което съхранява ресурса обещаните десетилетия. Цената им не вълнува особено, това, което возят затрива милионен град за секунда...

        Коментар


        • #5
          Накрая успях да разбера стефан за какво говори за усилието при завиване на това чудо.Но аз мисля че то няма да се осети ако има свесна хидравлика.На всичкото отгоре видях и ATV с такива вериги.Значи не е трудно усправлението.Няма ли да се намери някой с такова.
          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

          Коментар


          • #6
            Виж кво става тука

            http://www.zgt.ru/img/uht1up.jpg


            Сега пък аз не разбрах. Хидравлика за какво усилие?
            А триъгълни верижни "колела" има, комплекта е 50 000 долара. Не съм чувал да има руски. При тая цена това никой няма да го разглежда насериозно, за работа очевидно не става

            Коментар


            • #7
              Пфф

              За тия пари ше си направа 5 чифта вериги като на тая УАЗка
              Малко безсмислена е тази работа с тия мини вериги - не ми вдъхват доверие. Ма може и да греша
              УАЗ - Where I go there are no roads!!!

              Коментар


              • #8
                На УАЗа ли? Той се казва "Ухтыш". В тундрата просто няма кво друго. И блатоходите с гигантските колела, "Мамонтенок"-а например, който показа Кирасира. Те са по-правилни от верижните, щото не развалят мъха, ама дявол знае защо са по- малко((
                А смяната на колелата с гъсеници си е душевна чекия, явно и за тоя влак си има пътници...

                Коментар


                • #9
                  ...това започва да ми заприличва на един филм
                  по точно на "Кин дза дза" ако не сте го гледали гледайтего
                  иако е тъп

                  Коментар


                  • #10
                    Стафане значи тия вериги съм ги гледал в един руски сайт за първи път.Защото получавах руското списание OFFROAD CLUB и в него имаше тяхна реклама.Ако се сетя сайта ще ти го покажа.И мисля че не бяха чак толкова скъпи.
                    https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      М ... Имам отделно мнение за списанията, които презират всичко, което струва по-малко от 50 хилки зелено.
                      Предполагам, че никога не си имал вземане-даване с верижни машини. Те са като културистите. Погледнеш го - сърцето в петите, а да пренесе тия картофи ей там - викай линейка...
                      Това е нискоресурсен движител, който съсипва и трасето и носителят си. Страхува се като от огън от камъни, греди напряко, всякакъв твърд грунт. Тежи. Вибрира. Скъп е, ум да ти зайде. Изисква квалифицирана поддръжка.
                      Хич да не е, на пръсти можеш да преброиш местата в цял свят, където произвеждат гъсеници, и квото и да стане, може да ти помогне само друг като тебе. Ако тракториста не е пропил при циганите резервните тракове, или някой снаряд не ги е отнесъл. Щото обичат да ги слагат в уязвимите ракурси.
                      Забрави ги, не е такава войната, гума има, Ако и да е наполовина пластмасова...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X