Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимата ми липсва ужасно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Зимата ми липсва ужасно

    Ами тука ония дни валя сняг по планините.
    Още чакаме лятото да идва.

    Коментар


    • #17
      От: Зимата ми липсва ужасно

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Искам бе, човек, искам! Що си мислиш, че неискам и бягам от опасностите? Аз и без това тук правя и пътна помощ /освен всичко друго/. Е, чак влюбени от реката не съм вадил, ама имам какво да разказвам. Но работата е там, че веселото е при вас в БГ, а аз тука се побърквам от скука и с жажда поглъщам всичката информация и снимки по спасителни акции. Ето това ми липсва, брат, това и софрата с луканките и наденичките.
      Решението на проблема ти се разбира от самосебе си - зарежи европейската скука и се връщай в Родината. Тук има от всичкия екшън по много

      Коментар


      • #18
        От: Зимата ми липсва ужасно

        Зимата си е наи добре хубави вина и дебели мезета.

        Коментар


        • #19
          От: Зимата ми липсва ужасно

          Първоначално публикуван от Stanimir-ktm Преглед на мнение
          Зимата си е наи добре хубави вина и дебели мезета.
          Навих съ. Ако има и кой да ги плаща, ще е чудно.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Зимата ми липсва ужасно

            Заменям всички бъдещи мои зими за ... каквото дадете
            Може есен, може лято, в краен случай приемам и пролет

            Коментар


            • #21
              От: Зимата ми липсва ужасно

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Навих съ. Ако има и кой да ги плаща, ще е чудно.
              Абе аз плащам, бе, няма проблем. И без това мисля да организирам една мега-сбирка на всички от Форума, когато си дойда. Ще има скара, бира, мастика, ракия, наденички, печено прасе, червено вино и веселби. Ще говоря със Стария - Тони Илиев, при него има голяааааам двор и може да се направи голяма софра. Нека всички от Офроуд-България се чувстват поканени, няма да споменавам поименно. Само да видим кога ще си дойда. А има ли начин да се разбере кой кога ще закъса? Много ми се участва в спасителна акция през зимата.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #22
                От: Зимата ми липсва ужасно

                Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                Решението на проблема ти се разбира от самосебе си - зарежи европейската скука и се връщай в Родината. Тук има от всичкия екшън по много
                А бе то хубаво, ама няма как да стане - тук съм вече 10 години, купих си къща, имам фирма, а в БГ нямам нищо. В Родината ще си идвам само за веселби. Па и, ако може едно добро момиче да се намери - ашколсун! Че ми писна от ........... лоши момичета.
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #23
                  От: Зимата ми липсва ужасно

                  Контрастна личност си ти Мишоци. Ту се изказваш грубо, ту стихове цитираш....Продължавай така, току виж някой колега се бухне в някоя преспа заради теб.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Зимата ми липсва ужасно

                    Даааааа, абсолютно те разбирам. Лятото си е лято, но зимния екшън си е с приоритет. Участвал съм назад в годините в доста спасителни акции. Бивш алпинист съм /ако има бивши такива/. Но тази година върха беше като трябваше да свалим една Нива от 1500 м нв, до 500 м нв. Само някакви хиляда метра денивелация и около 15-20 в километри. Пътят черен, почти невъзможен, сняг извън пътя около метър, а в пътя............ Температура на въздуха минус 20. Добрата новина е че нямаше вятър и имаше слънце, да гали само окото, така да се каже.
                    Нивата рано сутринта се млатна в една бабуна и строши кормилния хебел. От студа ли от кво, но хебела се строши като солетка. Минус 18 беше около обяд, сутринта колко беше не поВня. Както и да е избутахме Нивата в едно дере и продължихме по задачите с мойто Дискавъри. Около 10.00 се събрахме в дерето при Нивата на кратък боен разчет. Тя показа управление нула. Гумите и се въртят само на ръка, което ще рече, че нито с въже, нито с твърд теглич може да я теглим. Решението колкото и безумно да беше, беше едно - колесар. Платформа бе невъзможно да качим до мястото. Слязох до долу, взех колесар и обратно горе при нивата. Това упражнение само по себе си е изпитание в това място и този ден. Бяхме четирима, как успяхме да качим нивата на колесара на това пендек място, още е загадка и за мен. Вързахме я с колани и се почна една........
                    Аз карам Скитника, а останалите трима висят на степенката на Нивата като балансьори, отляво или отдясно взависимост от ситуацията. Много пъти см минавал по този "път", но на първа бавна със спирачки на Ленд Ровъра му бе за сефте. не ми се мислеше за последиците от евентуалното обръщане на колесара, цялата композиция заминаваше в пропастта за отрицателно време.
                    Пътя който в подобен ден минавахме за около час, сега го взехме за 5 /пет/. Пеша определено щяхме да сме по-бързи.
                    Вечерта обаче след успешната акция познайте какво направихме ?
                    Напихте се ще кажете, и може би щяхте да познаете, но ако ставаше реч за някой друг ден. Точно тази вечер нямахме сили за нищо друго, освен за едно яко спане.
                    Напиването го отложихме за "някой друг път".

                    Та така беше, Мишка тази зима по нашенско...................
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Зимата ми липсва ужасно

                      Мишоци, разбирам те перфектно. Ти живееш някъде в Южна Франция - доколкото си спомням.
                      По вашия край, в Арл един дори си беше отрязал ухото от слънчасване.
                      Много жега - много!
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #26
                        От: Зимата ми липсва ужасно

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Мишоци, разбирам те перфектно. Ти живееш някъде в Южна Франция - доколкото си спомням.
                        По вашия край, в Арл един дори си беше отрязал ухото от слънчасване.
                        Много жега - много!
                        Аааааааа, дълбокоуважавания от мен Nik Nikolov ! Добра вечер, драги колега и задочни /засега/ приятелю! Радвам се, че те срещам и горещо се надявам да се видим и черпим на истинско, а не само на ужкимско !
                        Ами аз съм точно в Централна Франция, даже и региона се казва Режион Сантр. Тук има много замъци, гъсти гори и червено вино да припадък. А иначе рядко се задържа сняг и именно това много ми липсва.
                        Пуснах тази тема от сърце, повярвай ми, и не е на шега като казвам, че искам да участвам рамо до рамо с всички вас в спасяването на закъсал колега в дълбоките преспи. А мезетата от мене . Още от малко дете обожавам зимата - чисто, тихо, мразовито ............ от мъничък се заглеждах по УаЗките и си мечтаех как един ден като порасна ще имам джип с пушка и радиостанция , ще обикалям в студените нощи из планината и ще помагам на изгубени и премръзнали туристи.
                        Не е ли хубаво? Вижте колко малко искам!

                        Приятелю Vladstudio, поздравявам те за приключението с Нивата и искрено се надявам да имаш и снимки да покажеш!
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Зимата ми липсва ужасно

                          Мамка й и зима, хич да не я и видя! Вместо да бера бахъра на терасата с коняк и задължително без пура, сто пъти по-добре ще се чувствам на някой тихоокеански или карибски остров, под шезлонга или палмата(квото дойде, не съм капризен много) да си сръбвам мохито или блъди Мери. И наместо вълчи вой да слушам самба и да гледам как кръшни папуаски и полинезийки да въртят дупета насам-натам. Ей туй е моя живот и нищо друго.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Зимата ми липсва ужасно

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            Мамка й и зима, хич да не я и видя! Вместо да бера бахъра на терасата с коняк и задължително без пура, сто пъти по-добре ще се чувствам на някой тихоокеански или карибски остров, под шезлонга или палмата(квото дойде, не съм капризен много) да си сръбвам мохито или блъди Мери. И наместо вълчи вой да слушам самба и да гледам как кръшни папуаски и полинезийки да въртят дупета насам-натам. Ей туй е моя живот и нищо друго.
                            Абсолютно, тотално и неоспоримо
                            Като тръгнеш, свиркай и ще се види голямото преселение на зиморничавите

                            Коментар


                            • #29
                              От: Зимата ми липсва ужасно

                              Повечето писали тук са против зимата. А аз например много я харесвам. Не знам точно защо... Може би поради суровите условия навън, а вклъши печката се справя доста добре със задачата си. Или поради необичайната тишина когато подкараш колата по снега-така е много по-тихо и ми е много гот... Може би поради факта, че голяма част от шофорите забравят, че имат коли, а аз си карам на воля... Най ми харесва да мисля, че въпреки студа и снега мога да се преборя с природата и да стигна там закъдето съм тръгнал. И аз като Мишо харесвам зимата, и се радвам когато мога да помогна на някой закъсал.
                              Мишо, приятелю-поздравления за хубавата тема.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Зимата ми липсва ужасно

                                Да е зима - много е студено, да е лято - много е топло..... най-добре си е да е пролет - птички, пчелички....... и тези три неща
                                Повечето хора говорят за справедливост само когато се отнася до тях и забравят за нея, когато се отнася за други....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X