Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с един паркирал се !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с един паркирал се !

    В момента някакъв с мерцедес мл се е паркирал пред гаража на къщата ми , запушил ми е уазката и леката кола
    на камерите видях, че се е паркирал преди 7 и 30 , т.е. не е за малко...
    дайте идея какво да направя ?

  • #2
    До: проблем с един паркирал се !

    тел. 112
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      До: проблем с един паркирал се !

      Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
      В момента някакъв с мерцедес мл се е паркирал пред гаража на къщата ми , запушил ми е уазката и леката кола
      на камерите видях, че се е паркирал преди 7 и 30 , т.е. не е за малко...
      дайте идея какво да направя ?
      Спусни му гумите и се обади в центъра са градска мобилност за паяк.
      Имаш ли надлежно маркиран гараж? Ако не - не знам.

      Коментар


      • #4
        До: проблем с един паркирал се !

        Овладей си нервите, ти си добър, не мисли лошо никому, ....

        Иначе запали Уаза и си излез .
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #5
          До: проблем с един паркирал се !

          реално пича провали една разходка

          Коментар


          • #6
            До: проблем с един паркирал се !

            Напълни му аспуха с монтажна пяна....

            Коментар


            • #7
              До: проблем с един паркирал се !

              Ако гаража ти няма "оригинални" знаци, нищо не можеш да направиш
              . . . по закон

              Коментар


              • #8
                До: проблем с един паркирал се !

                Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
                Ако гаража ти няма "оригинални" знаци, нищо не можеш да направиш
                . . . по закон
                Това не е съвсем вярно. Паркиращите нямат право да блокират какви да е врати. Случка:

                Живея на квартира в София, в блока живее бакшиш, който винаги си спира колата пред входа така, че само не особено дебел човек може да влезе и излезе. Убеждение не помага. Пренасям аз (с приятели) тежки предмети и изтървам един от тях на предния капак. Алармата пищи, дерибеят слиза и установява наличието на петима нормално сложени, но пък доста изнервени мъже. Отказва да премести колата, вика полиция - зер нанесли сме му щети. Идва полиция и му написва най-краткия и съдържателен акт в света - за неправилно паркиране

                И понеже му беше малко, а агитка от блока се събра, получи за подпис и предупредителен протокол - не вникнах в съдържанието, но жълтият дръгел трайно се премести.

                Коментар


                • #9
                  До: проблем с един паркирал се !

                  Аз ги местя с джека
                  Той пък (джека) много се изхлузва и сваля брони, прагове и спойлерчета

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблем с един паркирал се !

                    Нямаш ли приятели с джип, камион, мотокар или нещо такова наблизо. Последния подобен си намери колата напреко на улицата. Нямаше как да обясни на полицайте, че не е паркирал той така.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблем с един паркирал се !

                      аз лично имам трактор и снощи почти се беше стигнало до този момент с изтеглянето на улицата , но пича е издебнал кога ме няма и се е изнесъл
                      това за под 4 мин(търсех ключовете на трактора)
                      ритах няколко пъти гумите на колата и диодчето на алармата спираше да мига, което означава (поне така си мисля), че има скрита аларма, чаках 15-20 мин, но въпреки това не се показа никой

                      незнам защо но не мога да си представя да паркирам, така че да запушя един или повече хора, да слезна от колата, най-спокойно да я заключа и да си тръгна на някъде си.Да бях в центъра пак по бих го приел, ама при положение че до мене на 100 метра има огромно поле..., вярно малко кално е но нали пича кара "джип"

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблем с един паркирал се !

                        Аз пък си принтирах на една самозалепваща се хартия един надпис НЕ ПАРКИРАЙ.

                        и после цитат на:

                        чл. 98: Престоят и паркирането са забранени:
                        ал.2 т.2: На платното за движение или на тротоара, пред входове на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях

                        Лепя лепенката. Пък после той да си я изчегърква от стъклото. Може и в страничните огледала да се направи - за по-дискретно.

                        Достатъчно досадно е да махаш хартиена лепенка формат А4. Не повреждаш чуждо имущество. Така че и пред закона си абсолютно чист.

                        Всъщност това съм го правил един път на една Корса с врачанска регистрация която се беше паркирала пред входа за гаражите ми и стоя там два ъпти по една седмица. Беше оставил място колкото едвам едвам да се провирам диагонално през тротоара.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблем с един паркирал се !

                          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                          ...това за под 4 мин(търсех ключовете на трактора)...
                          Значи е бил някъде наоколо и е гледал...и със сигурност пак ще дойде , и тогава вече с тракторо
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: проблем с един паркирал се !

                            На времето имаше един идиот, който редовно паркираше пред моя гараж. Прибирам се една вечер ... след 22.00 часа ... тоя пак там.
                            Колата някакъв Фиат, гледам на скорост и ръчна .... перфектно ... няма да се засили и да влезе в задната броня. И теглич даже има ....
                            Корозащитната лента, че по къса .... първа бавна ... и гаааззз ....
                            Закарах я на 300м. до една бензиностанция .......

                            Сутринта разбрах, че викал полиция .... щото му откраднали колата ...
                            Намерили я след 3 минути .....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              До: проблем с един паркирал се !

                              Това не е съвсем вярно. Паркиращите нямат право да блокират какви да е врати
                              Експеримента е много лесен обади се в паркинги и гаражи и кажи, че са ти спряли на входа на гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X