Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Намерих си ГСМ-късмет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Намерих си ГСМ-късмет

    Ако често намираш телефони ела моля те да потърсиш и моя , че преди месец го загубих в гората Същия беше - NOKIA
    А сега сериозно : Поздравления за постъпката . Дано повече хора постъпват като теб
    Последно редактирано от cveti; 05-03-09, 17:16. Причина: Моля, не замествайте буквите с цифри!
    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
    WJ 4.7

    Коментар


    • #17
      До: Намерих си ГСМ-късмет

      Точно около Нова година - същата работа. Розов. Скъп, пълен с вода и сняг. Пред кръчмата. Разглобих го да се суши, вадя сим-картата, слагам я на моя, о, чудо работи. Хубаво, ама номерата явно са в апарата. Я, СМС-си. "Мило, много те цункам.." дрън, дрън. Звъня на "милото". Викам "Добър ден". Отсреща "Ъъъъ Марина???" Викам, "Братчет, твойта Марина да не е бас? "
      До половин час младежът дойде. "Само един въпрос, братле, руса ли е?" - "ъъъ, руса е..", вика.
      После се светнах, ама че съм и аз..., що не проверих, дали милото е само едно....
      Сега ме гложат едни съмнения.... дали някой яде бой....

      Както и да е, няма и месец по-късно, жена ми си забравила портмонето в съблекалнята на басейна..... Отивам на сутринта - лелката го прибрала, връща го със все пари.... Е, не остана капо...

      Всичко се връща.

      П.С. Мойта половинка не е блондинка... ама от хлора в басейна явно е изрусяла...
      Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

      Коментар


      • #18
        До: Намерих си ГСМ-късмет

        Браво!!! Не всички биха го направили. Аз също съм връщал телефонче, но човека го изпусна в дискотеката до мен. Въобще не се обърна де и нямаше шанс да се усети. Веднага го взех и го настигнах, щото до мен на 2ма им светнаха очите
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #19
          До: Намерих си ГСМ-късмет

          Много добре си напавил колега. Най-важното е, че си направил добро. Но не е без значение и чл.207 от НК. Щото за тоя дето е намерил чуждата вещ е "късмет", но има 7дни срок да върне веща било на този, който я е загубил, било на собственика й, било на орган на властта. За последното се сещам, че преди време имаше проверки в РПУ тата в Сф. Там уж загубен портфейл го предава бдителен и почтен "гражданин". Дежурния го приема, а после смяната прави делчо или си купува храна с парите и т.н. Както и да е, идеята ми беше, че осен че е нормално да върнем намерената вещ, щото за тоя дето я е загубил е кофти, то си спестяваме и проблеми със закона. За един тъп телефон да те мотаят по съдилища си е голямо прецакване, но повечето хора не знаят, че е престъпление. Приемат намирането на веща за късмет.
          Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
          Opel Frontera V6

          Коментар


          • #20
            До: Намерих си ГСМ-късмет

            Дано повече хора прочетат това. Дано да вземат пример. И дано един ден всички Българи бъдат достойни хора и постъпват както трябва. Поздравления!
            LZ1GYY
            0898 436 956

            Коментар


            • #21
              До: Намерих си ГСМ-късмет

              Жив и здрав да си за постъпката си, ама да знаеш че от теб политик нема да стане никога!!!
              Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

              Коментар


              • #22
                До: Намерих си ГСМ-късмет

                Достойна постъпка!
                Миналата година около коледа, щерката паднала на снега и телефона и изпаднал от джоба. Обажада се и плаче...Тичам в М-тел и спирам изходящите повиквания. Започвам да звъня-дава или свободно или някой приема повикването, но не отговаря...Разгеле по едно време привечер успяхме да се разберем. Намерила го една баба и не знае какво да направи, за да се свържем. Вика елате на еди кой си адрес да си вземете телефона. Отиваме, взехме го, но пари за благодарност не приема. Брях-грехота е с нищо да не и се отблагодарим. Отидохме в магазина и напълнихме една торба с провизии...
                В такива моменти ми се връща вярата в доброто и в хората!

                Коментар


                • #23
                  До: Намерих си ГСМ-късмет

                  Евала за постъпката нямам думи !! Едно момче от моя клас също си намери нокиа и иска 50 лева да я върне и накрая като си биха среща да върне телефона го пребиха и му го зеха... като се замисля си го просеше
                  Обичам всички блондинки..... и брюнетки :shock:
                  [B]Yamaha YZ-F 250 2004[/B] THE BEST !!!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Намерих си ГСМ-късмет

                    Браво джарта, сега ще видиш че има господ.Няма да паднеш ни веднъж тая година
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #25
                      До: Намерих си ГСМ-късмет

                      Браво! Така трябва да се направи!

                      А сега да пусна една обява, ако намерите черна раница Samsonite в района на Дианабад - наша е! Сестра ми се прибира на обяд от училище, мота се, спа. Сеща се сега да погледне уроците за утре и почва търсене къде ми е раницата?! Обърна всичко. После реши, че сме я скрили. После започна да звъни на приятелки, абе аз с раница ли бях или не бях. Имаше ли Гюро глава или нямаше..?!

                      п.п.Не е руса!
                      Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                      A2 (+)

                      Коментар


                      • #26
                        До: Намерих си ГСМ-късмет

                        Евала. Благородна постъпка.
                        Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                        -----------------------------------------------
                        Питието определя съзнанието....
                        -----------------------------------------------
                        0887770735

                        Коментар


                        • #27
                          До: Намерих си ГСМ-късмет

                          Най-първо-Браво, така постъпват истинските хора.
                          Аз съм връщал портфейл с 200-300 лева, изпадна от една кола, която се движеше пред мен, докато спра да го взема, и оня замина напред. Вкъщи на спокойствие, го разгледах, и разбрах, че е на мой стар познат, играли сме заедно като деца, но не сме се виждали от 20 години. Човекът работи като международен шофьор, и вътре бяха адреси, ШЕЛ карти за гориво, и доста полезни нему документи. Свързах се, казах адреса, и след 15 минути Ежтим беше при мен. Как ли не ми благодари, на следващия ден щял да пътува, и като видял, че му няма портфейла щял да откачи...
                          Сега имам един приятел повече, а това е много по-ценно от някакви пари. С други думи-Любовта, която получаваш е най-малко равна на тази която раздаваш.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Намерих си ГСМ-късмет

                            Добре си постъпил.Браво.
                            B+

                            Коментар


                            • #29
                              До: Намерих си ГСМ-късмет

                              Бряво!
                              Изчетох доста коментари и се замислих, а всъщност Някой от вас би ли направил друго, на негово място? Не ми отговаряйте - замислете се! Намираш телефон има телефони, защо да не се обадиш? А и какво друго да правиш? Виж ако беше намерил ракията и беше отишъл в районното да я предаде да и търсят собственика, щеше да е доста по-странно
                              Пак браво!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Намерих си ГСМ-късмет

                                Направи добро и го хвърли зад гърба си (т.е. забрави го) казват!
                                Радвам се на хора като колегата, така постъпваме и ние, така учим и децата си, мисля, че това е правилното отношение и поведение към подобни случаи.
                                И от мен една случка (от многото), защото хората за които ще разкажа, не искаха да им благодаря по какъвто и да е начин, едва приеха дори да ги почерпя. Иска ми се сега да прочетат това и да видят, че още не са забравени, макар и след толкова години. Имах навика, като спра с колата да зареждам или по друг повод, каквото държа в ръце - чанта, портмоне, телефон, да го оставям на покрива на колата. После естествено го забравях и тръгвах - така съм смачквала и губила доста неща. Един ден отивах да платя капаро за мебели, не малка сума, сложена в чантичка, барабар с личната ми карта, шоф. книжка, разни лични и семейни документи и пр. И правя същия номер... След няколко километра се усетих и на пожар се върнах на бензиностанцията, питах, търсихме, но уви - никой нищо не видял, не разбрал и - няма чанта. Почудих се, почудих, какво да правя - да почвам да ровя по кофите за боклук с надежда да намеря документите, но дали са захвърлени тук... пък поех към най-близкото РПУ. Влизам там, обяснявам, много притеснена, за какво става дума, а дежурния ми вика: Как се казвате? Фани ... ли? Аз недоумявам, откъде пък ми знае името, а той: Елате с мен! И ме води към една стая, вътре двама души и един униформен нещо говорят, разглеждат, пишат. Поглежда ме полицаят и пита: име, какво се е случило, как изглеждаше и какво имаше в чантата, колко бяха парите... Казвам каквото помня, че е имало, а той: Имате голям късмет - ето тези хора са карали след вас, видели са, че нещо пада от колата и са го прибрали, заповядайте. И всичко беше намясто, толкова се зарадвах, че загубих говор и картина.
                                Оказа се, че зад мен са карали тогавашния шеф на ГЗ-Пловдив с негов служител, категорично ми отказаха да им дам пари, едва ги слоних да ги почерпя с кафе и сок, поне за да се запознаем.
                                Децата бяха с мен през цялото време и това беше отличен пример и за тях.
                                След това и те са намирали разни работи (документи, телефони, портмоне), и сами ме караха да търсим собственика и да предадем намереното.
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X