Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Нещо връзчици ще да си имал по "Родопа" и от сорта,

    Израза не беше ли "под тезгяха", много беше на мода. Обаче пък колко просторни бяха магазините едно време, по рафтовете имаше хляб бял и черен, сиренце, ако имаш късмет салам "кучешка радост", Етър (Швепс-а не беше чак толкова разпространен) и магазина празен, просторен, светло, имаше място за стандартните опашки. Така че другари, имаше си и хубавите страни!
    Спомням си едно лято обиколих 10 кръчми и не можах да си намеря бира да си купя че беше много топло и много ми се пиеше, но другарите я бяха закарали на морето за чужденците, все пак даваха твърда валута хората. После по едно време бяха вкарали бира Skol мисля се казваше (май сръбска), голям празник беше, помнеха се такива неща, изобщо имаше поводи за радост, ееех другари, едно време...
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      А-а-а-а, нидьей тъй! При Тато Премъдрий имаше софийско (и за големите градове) жителство, което ограничаваше това стълпотворение, че и регулираше съотношението здрави (селски и пролетарски) сили / гнила граЦка ентеуегенция. 10 % живееха у Софето.

      Големи-големи , колко да са големи. Русе сега е ... къде 5-ти май, не ги следя тези работи. Обаче най-близкия серзвиз за Субару например, е в Габрово. Веселба нали

      Иначе от онова време си спомням, как ходех до магазина на хлебозавода и купувах черен хляб , останал от вчера преоценен, на 15 стотинки, щото никой не го купуваше. Сега обаче черния мноо скъп вдиш ли ... населението лъмти за него Що стана така не знам ))))

      Общо взето режима няма значение , когато народа е стадо
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        А-а-а-а, нидьей тъй! При Тато Премъдрий имаше софийско (и за големите градове) жителство...
        Всъщност, за навсякъде си имаше жителство. Разликата е, че от пловдивско в каспичанско - например - ставаше относително лесно, за разлика от обратното.
        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        ...Сега обаче черния мноо скъп вдиш ли ... населението лъмти за него Що стана така не знам ))))
        Това точно няма връзка със спецификите на тематика, а е по линия на съвсем различна простотия. Но може и по тематиката да мине де - търсят се начини, презадоволеното (понастоящем) население да продължи да нагъва, като практически нищо да не поглъща.
        Последно редактирано от davc; 04-08-16, 13:26.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          ...Реално свобода няма...
          И по-точно? Някой нещо те е вързАл?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            И по-точно? Някой нещо те е вързАл?
            Ами прост пример. Не искаш да имаш кредитна карта. Нямаш. Отиваш в произволна страна от западна Евроапа, със самолет. Искаш да наемеш кола под наем на летището. ОПААААА . Не може. Трябва да имаш кредитна карта.НЕ.
            Свободен си да правиш каквото искаш, ако носиш нашите окови и скачаш по нашата тояга. Не е ли същото ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Русе сега е ... Обаче най-близкия серзвиз за Субару например, е в Габрово. Веселба нали
              E, при Тато (поклон-поклон-тряс-чело-оземи) имаше само народни общодостъпни и сервизирани у секо село ЗАЗ, ВАЗ и АЗЛК! Друг въпрос е как се влизаше у сервиз - там с връзки или с рушвет на приемчика + носиш си частта, дето требе да се смЕни, издирена не "по втория", а по амнайстия начин (щото нали "и в склада няма, и от Съюза не пращат"), колата изпразнена от всякакви крикове, резервни гуми и др. принадлежности (щото нема да си ги намериш след "сервизирането"), с половин литър бензин в резервоара само (щото и него, ако е повече, ще източат). А сега - мъъъка, Божке, сервиза за "Субару" еди-къде си на майната си бил... Кофти-кофтиииии....
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                E, при Тато (поклон-поклон-тряс-чело-оземи) имаше само народни общодостъпни и сервизирани у секо село ЗАЗ, ВАЗ и АЗЛК! Друг въпрос е как се влизаше у сервиз - там с връзки или с рушвет на приемчика + носиш си частта, дето требе да се смЕни, издирена не "по втория", а по амнайстия начин (щото нали "и в склада няма, и от Съюза не пращат"), колата изпразнена от всякакви крикове, резервни гуми и др. принадлежности (щото нема да си ги намериш след "сервизирането"), с половин литър бензин в резервоара само (щото и него, ако е повече, ще източат). А сега - мъъъка, Божке, сервиза за "Субару" еди-къде си на майната си бил... Кофти-кофтиииии....
                То това описаното го има и сега
                Не ме разбираш май правилно Не твърдя, че тогава е било добре , напротив . Обаче и сега не е по-добре. Тоест , не трябва да се успокояваме , щото "преди бехме зле " .
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                  То това описаното го има и сега
                  Къде го има? Вярно, че не ходя умишлено по "оторизирани дилъри", но където съм си оставил колата, вкл. със свободно сваляеми GPS, слънчево зарядно, видеорегистратор, очила "Рей Бан" и т.н., досега не са ми откраднали нищо. Даже и по автомивките не крадат (е, там може да ги е страх хлапетиите да пипат). Виж при Та-а-а-ато (пак поклон с челобитие) - оди ритай срещу Държавата, ако ти изчезне нещо в държавния сервиз.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Темата пак се изкриви.Сякаш по ми бе интересно да чета какво бе ,каво имаше.Не да правим сравнения.Щото става ,като "дизел или бензин".То винаги има два бряга.Но сякаш си бе по спокойно преди.Кой заключваше врати.Винаги имаше време.На 40г съм.Не мога да сравня нашето детство с това на синовете ми.Или на цялата младеж.Салама си бе салам (макар и 2_3 вида)сиренето сирене и т.нТо голяма работа че имаше банани само по нова година.За това пък родните плодове и зеленчуци на корем.Сега пипер от Полша патладжан Турция ,яйца от Китай.......

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                      Темата пак се изкриви.Сякаш по ми бе интересно да чета какво бе ,каво имаше.Не да правим сравнения.Щото става ,като "дизел или бензин".То винаги има два бряга.Но сякаш си бе по спокойно преди.Кой заключваше врати.Винаги имаше време.На 40г съм.Не мога да сравня нашето детство с това на синовете ми.Или на цялата младеж.
                      Аз пък като централен софиянец, от преди да се помня,
                      Помня, че ми отнесоха 3/ три/ Балканчета 50см2 от заключеното с две врати мазе. На три пъти. Първото беше чисто ново от Мототехника за 330лв.
                      Както и два взлома в къщи - комплект сребърни прибори и касетофон Блаупункт моно, за 550лв.

                      Това при заплата на майка ми 120лв - више образование и служител в МСДР/ министерство на снабдяването и държавния резерв/

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Обаче и сега не е по-добре.
                        И как стигаш до тоя извод? Може би защото:
                        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                        Отиваш в произволна страна от западна Евроапа, със самолет. Искаш да наемеш кола под наем на летището. ОПААААА . Не може. Трябва да имаш кредитна карта.
                        !!!
                        Братче, че кое от изреденото въобще можеше да направиш преди (ей току-така), та да стигнеш изобщо до този така радикален проблем с кредитната карта?
                        Всъщност, това да нямаш кредитна карта си е чиста проба личен каприз (не че и на това принципно нямаш правото днес, за разлика отпреди), а не някакъв значещ фактор.
                        Последно редактирано от davc; 04-08-16, 15:40. Причина: тавтология
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Кредитната карта много добре знаем за какво служи - да могат да изтеглят от нея каквато сума си поискат, ако им потрошиш или не им върнеш колата (обикновено разликата между щетите и застрахователното обезщетение), също ако не платиш или съсипеш хотелската стая. По хотелите става и с "депозит" на кешовица - около и над 1000 евро .
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Кредитната карта много добре знаем за какво служи - да могат да изтеглят от нея каквато сума си поискат, ако им потрошиш или не им върнеш колата (обикновено разликата между щетите и застрахователното обезщетение), също ако не платиш или съсипеш хотелската стая. По хотелите става и с "депозит" на кешовица - около и над 1000 евро .

                            Говориш пълни глупости!!
                            Звънни, та да ти обясня нЕкои неща.

                            п.с. щеше да се возиш на Кияка, ама нещо те отнЕма??

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Руди Преглед на мнение
                              Темата пак се изкриви...
                              'Що бе? Спомени като спомени - ми не всички са "розови"... Това е положението, съвсем обективно!

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              ...става и с "депозит" на кешовица - около и над 1000 евро .
                              И за кола сигурно става, ма нема да са 1000 евротата, ми бая повече.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Говориш пълни глупости!!
                                Звънни, та да ти обясня нЕкои неща.
                                Ти колко карти имаш и колко коли под наем си взимал по света? Или си мааш из Ойропата с Кияка, нат`варен с щайга домати и кашон "Русенско варено", като нощуваш в него? Обясни ги тука на публиката тия неща, що по телефона?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X