Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Август месец 71-ва бях в Созопол, къмпинг "Каваците" и се готвех да влизам н казармата.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      на търг за употребявани коли през 86-та година

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tn_20150825_173258-Copy-2-C.jpg
Прегледи:1
Размер:52.5 КБ
ID:5721873


      аз хванах късния соц, но имам спомени и за преди това......... почнах да си търся кола 88-ма и след обикаляне по разни частни обяви, купих от москвето Мототехника м.февруари 1990, но може да е интересно за по-младите участници
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от Georgi Rudy Преглед на мнение
        Скоро попаднах на това, и си го запазих. но дойде времето да го споделя с вас.

        [ATTACH=CONFIG]845351[/ATTACH]
        Настръхнах докато го прочета.Спомени....Някой спомня ли си,как правихме малки бобърчета"лимки".С обърнато колело и камък за точене на ножове.Че по срелбищата имаше само големи.

        Коментар


        • Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          За съжаление си спомням един негативен спомен от тези години.
          Чернобилският Облак ме хвана на с.Равда, Бургаско. Бяхме на Н.В.О - за аудиторията това предполагам има значение като абревиатура, а за тези които не знаят или не си спомнят беше Начално Военно Обучение по време на Гимназията/Техникумите или Средното Образование.
          Беше доста неприятно:
          Всички изгоряхме за около 15 минути нищо, че беше месец Април 1986. Веднага тръгнаха разни слухове за авария, но само на ухо. Държаха ни на полето до брега на морето почти целият ден. Доста Пт нас получиха доста високо изгаряне на кожата на лицето и главата основно особено русите и с по-бяла кожа.
          Чак около 15:00 дойдоха хора със Гайгерови броячи и започнаха замерване. След констатирана наличност на "необичайна" висока радиоактивност се взе решение да се разпусне обучението и практически/панически ни извозиха до град Бургас.
          Всеки знае последствията от това.
          Фукушима беше същият ад и двата случая бяха по 7 степен/ниво по опасност.
          Имаше и лоши моменти нашето детство. Макар и малки.
          Иначе си беше яко, че имахме само домашни телефони и когато трябваше да се видим някъде си "биехме чак под Часовника", в центъра на Бургас и беше голям майтап защото целият град там си уреждаше "чаковете"... и бяхме много точни!
          Сега сме със GSM/Mobile/GPS/Satellite и незнам си какво още и пак не можем да се намерим и да се видим навреме - все закъсняваме!


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 31-07-16, 16:48.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
            За съжаление си спомням един негативен спомен от тези години.
            Чернобилският Облак ме хвана на с.Равда, Бургаско. Бяхме на Н.В.О - за аудиторията това предполагам има значение като абревиатура, а за тези които не знаят или не си спомнят беше Начално Военно Обучение по време на Гимназията/Техникумите или Средното Образование.
            Беше доста неприятно:
            Всички изгоряхме за около 15 минути нищо, че беше месец Април 1986. Веднага тръгнаха разни слухове за авария, но само на ухо. Държаха ни на полето до брега на морето почти целият ден. Доста Пт нас получиха доста високо изгаряне на кожата на лицето и главата основно особено русите и с по-бяла кожа.
            Чак около 15:00 дойдоха хора със Гайгерови броячи и започнаха замерване. След констатирана наличност на "необичайна" висока радиоактивност се взе решение да се разпусне обучението и практически/панически ни извозиха до град Бургас.
            Всеки знае последствията от това.
            Фукушима беше същият ад и двата случая бяха по 7 степен/ниво по опасност.
            Имаше и лоши моменти нашето детство. Макар и малки.
            Иначе си беше яко, че имахме само домашни телефони и когато трябваше да се видим някъде си "биехме чак под Часовника", в центъра на Бургас и беше голям майтап защото целият град там си уреждаше "чаковете"... и бяхме много точни!
            Сега сме със GSM/Mobile/GPS/Satellite и незнам си какво още и пак не можем да се намерим и да се видим навреме - все закъсняваме!


            Sent from my iPhone using Tapatalk
            Вярно ли си вярваш, че си изгорял от радиацията?
            Щото аз си бях на вилата и рупахме прясна салата набрана от градината, ама нямам спомен да съм загорял.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Няма за какво да преиначавам фактите. Април месец не можеш да изгориш току така. На вилата сигурно си бил на сянка, не на полето до плажа със праха и вятъра. Не само аз имах такива оплаквания. Едно момиче получи мехури по врата и по ушите от "жегата" ... Нея я закараха директно с линейка в Бърза Помощ.


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                Няма за какво да преиначавам фактите. Април месец не можеш да изгориш току така. На вилата сигурно си бил на сянка, не на полето до плажа със праха и вятъра. Не само аз имах такива оплаквания. Едно момиче получи мехури по врата и по ушите от "жегата" ... Нея я закараха директно с линейка в Бърза Помощ.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Тогава 'вилата' ми беше гола поляна с палатка на нея. Даже и вода нямаше наоколо. В Стара планина на 1000мнв.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Не споря, пак казвам това беше положението.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    на търг за употребявани коли през 86-та година

                    [ATTACH=CONFIG]875088[/ATTACH]


                    аз хванах късния соц, но имам спомени и за преди това......... почнах да си търся кола 88-ма и след обикаляне по разни частни обяви, купих от москвето Мототехника м.февруари 1990, но може да е интересно за по-младите участници
                    Това беше точно на една ограда със сервиз Москвич където работех и понеже се водеше под шапката на Мототехника в общи линии имахме достъп до колите и информация от вътре коя кола какво и е реалното състояние . Там обикновено отиваха бракуваните вече таксита и коли от държавните предприятия които толкова бяха вече амортизирани че трябваше прекалено голямо капиталовложение за да станат що годе читави . Спомням си че само двама колеги си купиха от там коли един полски Фиат и една жигула . Това беше реалността системата на социализма си беше система на добре планирания дефицит .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                      Не споря, пак казвам това беше положението.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Пак питам: вЕрно ли си мислиш такива неща?
                      Щото Язе тогаз бех на 32 лазарника и бачках инДженер у БТ, та имах нЕкакъв дистъп до инфо.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Прекрасно и без радиация може да се изгори абсолютно всеки месец през годината, да не говорим ако са ви държали цял ден на полето до брега на морето, и най-вече ако сте уцелили и средата на деня когато слънцето е най-високо. От такова нещо (Май месец на плажа) аз лично съм бълнувал после две денонощия а мехурите ми бяха да им се ненагледаш.

                        Пак тънко сте минали (и му се е разминало на тоя дето ви е държал там, зер и по соца наказваха за слънчасали и ранени подопечни).

                        Не съм специалист, те да се изкажат, но ако на Равда тогава някой беше изгорял от радиация - до ден днешен нямаше да има жива душа от Румъния нагоре. В България проблемът беше радиационния облак който носеше радиационно замърсяване, а не "изгарящо" радиационно лъчение което да запази силата си от Чернобил чак до Равда.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                          ...Април месец не можеш да изгориш току така...
                          Най-злобното ми изгаряне е на ски на Витоша, януари-февруари. Лицето ми беше станало на домат.

                          Коментар


                          • Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Говорим за месец Април. Няма как да стане това. За Май и Юни съм съгласен. Ако си спомняте тогава нямаше такъв климат в България какъвто е сега. Нямахме нужда от климатици и прочие. Истината е обаче, че родените през тази 1986/87/88/89 години се беше увеличила степента на аномалии, "заешка уста", "вълча муцуна", "сова", липсващи/деформирани крайници или само части от крайници като пръсти и подобни неща, както и много менингити...
                            Това че имаше радиационен облак също допринесе за замърсяването на почвата и на водите в "допустими граници" според тогавашната върхушка на БКП. Всеки отричаше (както виждам и все още се отрича) някакво негативно въздействие върху страната ни, което няма как да бъде истина. Истината така и никой не я знае.
                            Бате Пенчо, да си работил като Инженер в БТ, и да имаш достъп до колко и каква по степен и важност информация? Точно БТ се скатаваха до последно и не казваха нищо по въпроса! Докато излязат със някакво приемливо становище мина доста време , това на ниво ТВ говорители! Какво да говорим за редовите служители ... Не е като да си работил във ВКР или ДС и наистина да имаш достъп до истинска и достоверна информация...


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 31-07-16, 18:37.

                            Коментар


                            • Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Най-злобното ми изгаряне е на ски на Витоша, януари-февруари. Лицето ми беше станало на домат.
                              Това е вследствие рефракцията на слънчевата светлина върху снега + голяма надморска височина + вятър поради скоростта на движение със ски/превозно средство без да имате предпазни средства на лицето като каска- това е обяснението и е доста елементарно за анализиране и обяснение.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 31-07-16, 18:38.

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                                Това е вследствие рефракцията на слънчевата светлина върху снега + голяма надморска височина + вятър поради скоростта на движение със ски/превозно средство без да имате предпазни средства на лицето като каска- това е обяснението и е доста елементарно.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                Елементарно е, да, сега обясни за изгарянията от Чернобил, ама елементарно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X