Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:544544_502641103133721_1785408414_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5542247
    LZ1PER

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Ей... Безалкохолно "Бреза". Сега като го видях и се сетих за тръпчивия му вкус и така ми се допи!
      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Липсва "Кифла осморка" - 12 ст. В малките класове седмичния ми бюджет беше колосалната сума от 1 лв, демек 20 ст на ден. Идеално ги бях наместил за една кифла (12 ст) и малка боза (8 ст) в голямото междучасие.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Къде ми е рулото със сирене шмеркезе!? Три рулца с две питки хляб, кофичка кисело мляко и в парка...

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            . В малките класове седмичния ми бюджет беше колосалната сума от 1 лв, демек 20 ст на ден.
            И аз така
            До 8-ми клас /правехме къща дотогава/. В гимназията война водих за 20 /двадесет лева/ на месец. Без допълнителни за кино и др. Цар бях.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              И аз така
              До 8-ми клас /правехме къща дотогава/. В гимназията война водих за 20 /двадесет лева/ на месец. Без допълнителни за кино и др. Цар бях.
              А, аз в 8-ми клас вече бях турбо-гъзар - отличница, комсомолка (е, пионерче де), спортсменка - демек семейната гордост

              Не помня колко са ми давали нашите (върти ми се нещо около петолевка седмично), ама стигаше за двойка кебапчета с гарнитура боб и лютеница, обилно полети с една бира (веднъж-два пъти седмично в близката до даскалото бира-скара), даже оставаха и за цигари (една кутия БТ на месец )и накрая на месеца като сберем стотинките с другарите - финале гранде - купим една бутилка Слънчев удар (по-скоро - помолим някой чичко да ни я купи "тате ме прати, ама не ми я продават") , 2.60 лв или 3.60 лв беше, и се направим 10 човека на животни в задния двор на даскалото. Класика. Даже оставаха и за касетки с упадъчна музика (хеви-метъл, осми презапис)
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                През 1981-82 г. бях войник в София, като всяка събота след обяд до неделя вечер бях градска. Майка ми, ми даваше по пет лева. И така 20 за месеца. Стигаха ми, то и вярно е, че не пушех.
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  В духа на времето преди точно 30 години . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1456498_482193721898808_1036216648_n.jpg
Прегледи:2
Размер:53.0 КБ
ID:5548073 Който се съмнява по нагоре за цените . Меню от работнически стол . В интерес на истината в много малко заводи въобще нещо дори и символично се плащаше . В нашия завод храната беше безплатна ядеш на корем каквото искаш и колкото можеш от менюто . Освен това ми се полагаха и по 2 или 3 кисели млека на ден . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:РАБ СТОЛ.jpg
Прегледи:2
Размер:194.3 КБ
ID:5548074
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Реклама на българско бяло саламурено сирене за износ от краая на седемдесетте . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:430536_519453614785803_936392286_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5548092И как изглеждаха млечните продукти направени от мляко .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:603745_520859544645210_857021861_n.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5548093
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Реклама на българско бяло саламурено сирене за износ от краая на седемдесетте . И как изглеждаха млечните продукти направени от мляко .
                      Някои от продуктите и сега изглеждат така, но само външно за съжаление ...
                      Вътре я има следи от мляко, я не ...
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Когато аз работех в Сердика София като шофьор - приемчик на сурово прясно мляко всичко се правеше само и единствено от прясно мляко по БДС. Само че дойде Данон и неща българско кисело мляко отидоха към йогурт . В последствие къде поради липса на мляко къде поради чиста алчност всички почнаха да ползват разни палмови масла и прочие продукти .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Когато аз работех в Сердика София като шофьор - приемчик на сурово прясно мляко всичко се правеше само и единствено от прясно мляко по БДС. Само че дойде Данон и неща българско кисело мляко отидоха към йогурт . В последствие къде поради липса на мляко къде поради чиста алчност всички почнаха да ползват разни палмови масла и прочие продукти .
                          Роден съм 69-та на 50 метра от входа на млекоцентралата, помня всичко което казваш....а какъв сладолед имаше.
                          Пукахме една гумена топка от 4,50лв, скривахме я под анцуннга, а друга здрава с шут вкарвахме в млекоцентралата...
                          На пазача казвахме, че ни е паднала топката вътре, после когато я немирахме, с шут я изпращахме пак през оградата...
                          а спуканата пълнехме с Ескимо, не без помощта на работниците от поточната линия...после излитахме на спринт през портала със спуканата топка, но добре издута с ескимото...
                          Това се повтаряше и със прясно изпечени солети в съседния двор на хлебозавод 1.....а училището ни беше само на 10 метра от там...
                          Под портала на влаковата линия също се промушвахме за пита марципан, от другият съседен завод за лакомства "Христо Ников"....ех стопли ми се сърцето от спомените...

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Какво да ти кажа още с идването си през 1993 година голямата фирма първо купиха цех кисел мляко и започнаха да квасят с техен бацил който няма нищо общо с лактобацилос булгарикус . За да вдигна СБОто (сухия безмаслен остатък) и трайността сипваха сухо мляко и разни други добавки нехарактерни за нашето производство . Тогава имаше един период в който за българското мляко и млечни продукти не се плащаше ДО (сега ДДС) В един прекрасен ден държавата ги сапуниса да си го плащат защото това което произвеждаха е всичко друго но не и българско кисело мляко . Техните продукти се произвеждат по модерни европейски стандарти и дори и на слънце имат трайност над месец Помниш ли легендарната сердиканска кръчма кървавото ? Тя беше нещо като диспечерски пункт на шофьорите на суровото . От там рано сутринта редовно набутвахме в кабината по някой да тръгва за район Характерното за нас сердиканските шофьори беше че на крака не могат да стоят ама сложиш ли го на волана няма равен Имаше един такъв легендарен случай с един колега дето му викахме Чопъра . Як българин над 110 кила . Та тръгва сутринта към 5 часа с мадарата от кървавото и като по канап към изхода на София без никъде да наруши нищо . Понеже и старите катаджии знаеха за какво става въпрос една от патрулките решили да се избъзикат с него и го спрели . Отворили му вратата а той им се изтърсил в краката Бая зор видели докато го натикат обратно зад волана и до изхода на София карали зад него но човека не направил нито едно нарушение .
                            Последно редактирано от sek.1; 28-12-13, 06:32.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              .... Помниш ли легендарната сердиканска кръчма кървавото ? ...
                              Кое дали помня, та нашият прозорец е точно срещу нея. От 20 години е собственост на мой съученик, а като малък там съм закърмен с кебабчета.
                              Мога с дни да ти разказвам случки от "Кървавото", аз съм на първия етаж ТОЧНО срещу нея, това ми беше гледката 23 години... от 1969 до 1992...
                              И сега майка ми живее там, всички таксита минават на обяд за вкусно шкембе и кебабчета...

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                Е значи книга можеш да напишеш за легендарните изцепки на шофьорите сердикански И на времето там правеха най вкусното шкембе в София . Почти нямаше ден като се прибера с камиона да не мина да хапна едно . Онова дето го правихме на времето за веригата на мотора стана ли ?
                                Последно редактирано от sek.1; 28-12-13, 06:49.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X