Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Не е точно така.
    Това е първото съветско возило, на което фасонът му е оптимизиран аеродинамично.

    Доколкото си спомням, в аеродинамичния тунел в Сен Сир е обдухван, и явно е имало резултат.

    Много се ядосвах, когато, минавайки със самарата ми през локва, тя отиваше директно на задното стъкло. При москвича задното стъкло не се цапаше.
    Бе те за Ладата разправяха, че я духали съвместно с Порше.



    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Присъщо на автофорум, нещата забиха към автомобилите, но аз продължавам да си мисля, че снимката на бул. "Александър Стамболийски" не е отпреди '70-та. Поне '75-та е.
    По този въпрос, мисля вече има консенсус (в този именно смисъл).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Рендето, 965 от кои години е, имаше едно.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Бе те за Ладата разправяха, че я духали съвместно с Порше.




        По този въпрос, мисля вече има консенсус (в този именно смисъл).
        И че снимката не е от “Ал.Стамболийски“.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          И че снимката не е от “Ал.Стамболийски“.
          А-а-а, така се казваше тогава. Немаше ул."Съборна" тогаз.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            А-а-а, така се казваше тогава. Немаше ул."Съборна" тогаз.
            Прав си!Преди,това беше “Княгиня Клементина“.Старост -нерадост....
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Спомени от бъдещето (по Деникен):

              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                25х.лв за такъв голям 'бус' 4х4.. Пък макар и без климатик... Изпитан, с лесен ремонт и евтина поддръжка, и т.н... Ами не изглежда чак толкова зле...
                Ако се върви по асфалт - ОК, ама ако ще се върви по зимна или още по-зле - лятна грунтовка, навярно бих се замислил дали да не тръгна с УАЗ-ик пред алтернативата - 'пластмасов' джип...
                Да, навярно бих избрал някоя не по-нова като модел Тойота, но ако няма такава - УАЗ-ика си е много добро решение..... Пък нов за такава цена - още по-добре
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  "А позолота и сральник в салоне есть? А иконы на потолке? Нет?-Тогда говно"

                  Първият коментар...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    25х.лв за такъв голям 'бус' 4х4.. Пък макар и без климатик... Изпитан, с лесен ремонт и евтина поддръжка, и т.н... Ами не изглежда чак толкова зле...
                    Ако се върви по асфалт - ОК, ама ако ще се върви по зимна или още по-зле - лятна грунтовка, навярно бих се замислил дали да не тръгна с УАЗ-ик пред алтернативата - 'пластмасов' джип...
                    Да, навярно бих избрал някоя не по-нова като модел Тойота, но ако няма такава - УАЗ-ика си е много добро решение..... Пък нов за такава цена - още по-добре
                    Като идея не е лош,нормалния вариант сигурно струва доста под 20 бона в русия,но това пословично качество...
                    https://www.youtube.com/watch?v=cbk4YESm3vI

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      25х.лв за такъв голям 'бус' 4х4.. Пък макар и без климатик... Изпитан, с лесен ремонт и евтина поддръжка, и т.н... Ами не изглежда чак толкова зле...
                      Ако се върви по асфалт - ОК, ама ако ще се върви по зимна или още по-зле - лятна грунтовка, навярно бих се замислил дали да не тръгна с УАЗ-ик пред алтернативата - 'пластмасов' джип...
                      Да, навярно бих избрал някоя не по-нова като модел Тойота, но ако няма такава - УАЗ-ика си е много добро решение..... Пък нов за такава цена - още по-добре
                      Карал ли си някога такова? И ремонтирал?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Не е по-гадно за ремонт от Рено Еспейс примерно.Всяко бусче с такава компановка е обречено на люти псувни от майсторите

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Оооо, за качеството - имахме НИВА, та ми е ясно... За удобството при шофиране - също, ама поне няма пластмаси, та затова 'прощава грешки в шофирането'
                          Имах предвид друго - поради ниското технологично ниво, компенсирано от преоразмерени детайли, ремонтът в много случаи може да стане с подръчни средства, което е важно ако си далеч от цивилизацията...
                          А когато частите са ти под ръка и са евтини (и се сменят с чук в ръката ) - нещата стават доста по-лесно...
                          Отколкото например да чакаш електрончика да дойде от 500км с лодка по реката за да ти прочете грешката.... Неслучайно в Русия например фирма предлага дистанционна диагностика на Джип - пращат ти устройството по пощата, включваш го в колата и в интернет, 'слушат' го дистанционно, дават ти отчетените данни, и им връщаш устройството... Което струва пари, време, и т.н...

                          А за цената - да, нова 'буханка' - 16х.лв...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Буханката си е буханка, за такова си имаме и у нас места където са си адекватни. Но на тези места пазара не е за нови такива, а гробници за по 2-3хил.лв. Определено не е за в града, а и за дълги преходи не става в съвремието. Е има изключения в япония, където е култ, но там се експлоатира като хоби, то всъщност и тук така става вече. За качеството - преди много години дядо ми караше такава в енергото, аварийна. Зимата вътре я уплътняваха с навити на руло черги и одеала Но ей богу с това чудо работеха всекидневно и в града, и в гората, и пускаха тока на хората. Какво им е било само мога да предполагам...
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Да не забравяме, че до преди двайсетина години голяма част от линейките бяха точно такива. И стигаха до където трябваше да стигнат, за разлика от днес.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                И Баркас стигаше, маше го и в у в махалите. Че не са оживявали повече от сега не е новина за по- голямата част от лечебниците.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X