Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
    Имаха и едно читаво/поне за мен/ нящу: ИЖ 1500 - баничарка. Имахме такава служебна и така зверски сме я товарили, че се чудехме как не пада по нос. Когато започнаха да разпродават служебните коли, за нея имаше четирима кандидати, но я взе наш човек/на шефа/. За малка фирмичка беше идеална, но не можеше да се купи ни на старо, ни нова. Те май са били ограничена бройка за НРБ-то, рядко се виждаха по улиците.
    За сметка на това пък що Москвич се прероди в пикап.Не съм водил сметка,но сигурно съм направил над двайсетина само на база Москал.Няколко Волги,Варшави,че даже и Трабант.С пикапи и ремаркета се прехранвах едно 6-7 години.Моя 412 даже го правих копие на ижок,със жукови страници и остъклени задни врати.Не успях да му се нарадвам,един проспериращ днес колбасар ме преби с пачка и не устоях.

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
      ...и куче с клатеща се глава поставено зад задната седалка...

      Куче не съм слагал,но вместо кожен салон,бял китеникмомите се лепеха кат мухи.Па за спойлери,халогени да не отварям дума

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
        Не знам само от къде бяха взели "модел" за т.нар. нов москвич?
        Официялно са копирали Симка:

        Но отпред повече изглежда като ренде Фуего.

        Те го и космича:
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Коста, това с преработката на Москве в пикап имаше го имаше и официално и законно, по спомени в Гложене. Там го правеха, укрепваха криво-ляво отвътре, боядисваха и най-важното: узаконяваха, даваха ти документ, че отговаря на едикво си и не се налагаше да ходиш в "Технотест" при др. Железаров. Ма струваше доста пари за онова време.
          Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
          имат право да гласуват на избори.

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Пропуснахте най-важното - монети по 1 и 2 стинки наредени на гуменото уплътнение на предния джам..
            .
            И отдясно на джама налепени нанайсе лепенки за преглед,тия със златното кормило най-вече.
            На задният джам освен кучето е задължително и нова футболна топка.Връзкарите си возеха и милиционерска фуражка за респект.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
              Коста, това с преработката на Москве в пикап имаше го имаше и официално и законно, по спомени в Гложене. Там го правеха, укрепваха криво-ляво отвътре, боядисваха и най-важното: узаконяваха, даваха ти документ, че отговаря на едикво си и не се налагаше да ходиш в "Технотест" при др. Железаров. Ма струваше доста пари за онова време.
              За АРЗ Гложене знам,но и "Технотеста" не беше драма.Особено ако носиш понудица.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                Коста, това с преработката на Москве в пикап имаше го имаше и официално и законно, по спомени в Гложене. Там го правеха, укрепваха криво-ляво отвътре, боядисваха и най-важното: узаконяваха, даваха ти документ, че отговаря на едикво си и не се налагаше да ходиш в "Технотест" при др. Железаров. Ма струваше доста пари за онова време.
                Бая души отровиха, единствено тези ,,експерти" обикаляха окръзите по график.
                Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                За АРЗ Гложене знам,но и "Технотеста" не беше драма.Особено ако носиш понудица.
                Беше вярно за технотеста, но след десети. Но тогава пари като шума, та за никой не беше проблем.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Верно много помните! А аз се сещам за менгемето в нашият багажник, че се налагаха ремонти по пътя...
                  В миналото ще остане, каквито сме били...

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    А 5кг кутия от тахан халва с болтове, гайки, скоби, двете резервни вътрешни?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Колеги забравяте най важната екстра... Манивела. Едно от нещата дето са найстина полезни и мултифункцйонални...
                      0-

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Присъщо на автофорум, нещата забиха към автомобилите, но аз продължавам да си мисля, че снимката на бул. "Александър Стамболийски" не е отпреди '70-та. Поне '75-та е.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                          ... Манивела...
                          Преди месец ходих на цирк. Един от номерата на клоуна беше да извика младеж от публиката и да имитира запалване на автомобил с манивела.... Младежът въобще не разбра за какво става въпрос и как да си движи ръцете....
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            До коскмича да, даже номера си е падащ с пружина, на ладите до кога радиатора позволяваше?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              на ладите до кога радиатора позволяваше?
                              Да
                              Първата ми работа като си взех Ладата е да намеря манивела заради центровките.
                              Бутам, ма тя не минава. На радиатора няма дупка. 1986г. набор
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                А таксиджиите с вързаните пепелници? Пушеше се и си тръгваш с пепелника, както с приборите от ресторанта, майсторите с чаша, някога и пълна.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X