Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

    Не знам само от къде бяха взели "модел" за т.нар. нов москвич?

    Коментар


    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

      Старите имаха и тасове на джантите. Сваляш, слагаш едно камъче, слагаш и гледаш сеир. Правеше се и един централен секретен болт, а фаровете на 2105 се опаянтваха с шпилки, решетки и...
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

        Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
        Не знам само от къде бяха взели "модел" за т.нар. нов москвич?
        Плод на дръзновената мисъл на младите конструктори от Автомобилния завод на Ленинския Комсомол - нов връх в комунистическите успехи на съвецката индустрия. .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

          Еее, то не бе рено, форд и на финала мускал.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Плод на дръзновената мисъл на младите конструктори от Автомобилния завод на Ленинския Комсомол - нов връх в комунистическите успехи на съвецката индустрия. .
            За купето - бих се съгласил.
            Иначе двигателя е лошо копие на BMW

            Коментар


            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Плод на дръзновената мисъл на младите конструктори от Автомобилния завод на Ленинския Комсомол - нов връх в комунистическите успехи на съвецката индустрия. .
              Не е точно така.
              Това е първото съветско возило, на което фасонът му е оптимизиран аеродинамично.

              Доколкото си спомням, в аеродинамичния тунел в Сен Сир е обдухван, и явно е имало резултат.

              Много се ядосвах, когато, минавайки със самарата ми през локва, тя отиваше директно на задното стъкло. При москвича задното стъкло не се цапаше.

              Коментар


              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                Не е точно така.


                Много се ядосвах, когато, минавайки със самарата ми през локва, тя отиваше директно на задното стъкло. При москвича задното стъкло не се цапаше.
                Сравняваш два различни типа автомобили. Масквича има багажен отсек, Са марата е друга бира.

                Коментар


                • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                  Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                  Не знам само от къде бяха взели "модел" за т.нар. нов москвич?

                  .....През 1975-а в АЗЛК тръгва разработката на съвършенно нов автомобил снабиращото все по-голяма популярност хечбек вида на купето. Конструкцията на прототипа, обозначен с индекса С, е била интересна и напредничава. Принципната схема на окачването напомня на това при тогавашното BMW 5-а серия, шасито е със задно задвижване, окачване McPherson отпред и мултилинк отзад. Но именно задното задвижване става фатаният проблем на проекта. В Министерството на автомобилната промишленост на СССР било прието решение, че всички нови леки коли трябва да са с предно задвижване и в АЗЛК пристига указание “отгоре” - да се разработи нов модел с предно задвижване на базата на чуждестранен аналог. И за такъв бил посочен Автомобилът на 1976-а година Simca 1308. .....

                  това от тук https://www.auto-press.net/a:%D0%9C%...B4%D0%B5%D0%BE

                  Коментар


                  • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                    Имаха и едно читаво/поне за мен/ нящу: ИЖ 1500 - баничарка. Имахме такава служебна и така зверски сме я товарили, че се чудехме как не пада по нос. Когато започнаха да разпродават служебните коли, за нея имаше четирима кандидати, но я взе наш човек/на шефа/. За малка фирмичка беше идеална, но не можеше да се купи ни на старо, ни нова. Те май са били ограничена бройка за НРБ-то, рядко се виждаха по улиците.
                    Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                    имат право да гласуват на избори.

                    Коментар


                    • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                      ....Доколкото си спомням, в аеродинамичния тунел в Сен Сир е обдухван, и явно е имало резултат...
                      Разсмя ме !
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                        Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                        Имаха и едно читаво/поне за мен/ нящу: ИЖ 1500 - баничарка. Имахме такава служебна и така зверски сме я товарили, че се чудехме как не пада по нос. Когато започнаха да разпродават служебните коли, за нея имаше четирима кандидати, но я взе наш човек/на шефа/. За малка фирмичка беше идеална, но не можеше да се купи ни на старо, ни нова. Те май са били ограничена бройка за НРБ-то, рядко се виждаха по улиците.
                        На ИЖ най ме кефеха огромните панти на задния капак. С 408 имаше много баничарки, но с 412 май вярно само малко ИЖ. То и Алеко имаше с едни пластмасови коруби, правеха се тук, може би в Асеновград.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Сравняваш два различни типа автомобили. Масквича има багажен отсек, Са марата е друга бира.
                          Ние тук не говорим ли за 2141?
                          Колко да са различни ?

                          Разсмя ме !
                          Аз, естествено не съм присъствал на тия операции, ама в "За рулем" така пишеше. Редовен абонат му бях - в продължение на дълги години.

                          Коментар


                          • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                            Първоначално публикуван от Hala Преглед на мнение
                            Имаха и едно читаво/поне за мен/ нящу: ИЖ 1500 - баничарка. Имахме такава служебна и така зверски сме я товарили, че се чудехме как не пада по нос. Когато започнаха да разпродават служебните коли, за нея имаше четирима кандидати, но я взе наш човек/на шефа/. За малка фирмичка беше идеална, но не можеше да се купи ни на старо, ни нова. Те май са били ограничена бройка за НРБ-то, рядко се виждаха по улиците.
                            Имаше ги колкото искаш даже един кротко си догнива в двора на завода . На времето ИЖетата на ДСО Родопа ги поддържаше моята бригада в сервиз Москвич та поне мръвка не ни липсваше
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Забравяш нарязаните на "слънчице" капачки от оцет/вино на рамената на чистачките. Щото, нали, чистачки не се държаха постоянно отвън че хващаха крачета.
                              Пропуснахте най-важното - монети по 1 и 2 стинки наредени на гуменото уплътнение на предния джам..
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Само за 29 г. и нагоре (спомени от миналото)

                                ...и куче с клатеща се глава поставено зад задната седалка...
                                Последно редактирано от valsodar_rn; 13-11-18, 19:15.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X