Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

    Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
    А за преминаване по плажа, с МПС, на кой закон се позовавате!?
    Хи хи, аз съм карал отсечка от 7 километра по пясъка на състезание. Това само едната отсечка от няколко, една след друга по плажа. Тази съм я запомнил заради дължината, общо са били сигурно над 10 км.
    Та няма закон който да забранява карането по пясъка.

    Ама нали станахме по-католици от папата, но пък продължаваме да сме си стадо-достатъчно е една католическа овца да блейне-и всичките в хор след нея.

    Но пак казвам, че споделям мнението на Ясен, че тук има активно мероприятие.
    Може би от много по-малък мащаб отколкопто си мислех преди, но това за мен е най-вероятната версия.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      Пишело го в концесионния договор.
      Предположих нещо такова и помолих един наш клиент да ми покаже неговия. Еми... няма подобно изрично условие. Има много обща формулировка, за осигуряване на опазването на обществения ред и спазване на общинските наредби (или нещо в този дух). Пък и ще е интересно дело, в което министерството ще трябва да защитава решението си да задължи концесионера (на когото е отдало правото за временно ползване на обществена недвижима собственост), да прилага рестрикции, нерегламентирани от действащите в страната закони.
      Разбира се, всеки подобен договор е различен, както и критериите може да се променят от година в година...
      Напълно подкрепям усилията подобен мераклия да кара сред чадъри и хавлии, да бъде нагазен (и то здраво, предвид написаното от Ясен), ама избраният начин е озадачаващ.

      Коментар


      • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Хи хи, аз съм карал отсечка от 7 километра по пясъка на състезание. Това само едната отсечка от няколко, една след друга по плажа...
        Искам с Вас, някой път. Като зрител, де.

        Коментар


        • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

          Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
          ...
          Напълно подкрепям усилията подобен мераклия да кара сред чадъри и хавлии, да бъде нагазен (и то здраво, предвид написаното от Ясен), ама избраният начин е озадачаващ.
          Финансира се от кметството. Какъв да е начина? Ясен/неясен? Що не го финансира федерацията, министърката, задругата на хотелиерите?
          Последно редактирано от veskov; 11-07-19, 23:26.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

            Между другото...това, че може би няма закон, по който да го глобят..е предпоставка такъв да се измисли, и той да касае не само карането на джип по плажа, а примерно и в гората, нивата...
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

              Това поне у нас е отиграно- днес го измислят и приемат, утре го отменят.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                А всъщност какво толкова страшно и престъпно има във влизането на коли на пясъка? Аз откак се помня коли на плажа винаги е имало, даже съм вадил окопали се умници. Ама не е ставало национален проблем. За сравнение:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180708_151323540 2.jpg
Прегледи:1
Размер:649.0 КБ
ID:5817548
                Няма драма .... 5 паунда е входа, независимо колко човека са в колата. Слагаш чадъри, маси, шезлонги .... абе каквото ти е кеф и където ти е кеф, стига да не пречиш на околните. Не, че е забранено, ма е неловко някак си ....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                  Няма нищо страшно, престъпно пък съвсем. Просто поредната цел е постигната и ние участваме.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                    Като ви казвам, че сме стадо и ни трябва само тон за блеене...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      ... Просто поредната цел е постигната и ние участваме.
                      И тя беше? Защото клипът се въртеше из интернет пространството доста преди телевизията на Домусчиеви да го захапе.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                        Ако ще търсим конспирации, то:
                        https://www.dnevnik.bg/zelen/2019/07...zidenta_vurhu/
                        Макар че силно се съмнявам двете събития да са свързани по какъвто и да било причинно-следствен начин. Ако не беше прогламираната глоба и всеобщия вой, че били нарушени всички закони на страната (някои по много пъти), вероятно изобщо нямаше да обърна внимание на подобен клип. Обикновено наглецът е достатъчно наказан със самото затъване.
                        Иначе, бях свидетел на подобно демонстративно дефиле, баш пред чадърите, на плажа на станцията на МС на Слънчака (преди да я дадат на концесия). Едва изгониха "баровеца" от там.

                        Коментар


                        • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          А всъщност какво толкова страшно и престъпно има във влизането на коли на пясъка? Аз откак се помня коли на плажа винаги е имало, даже съм вадил окопали се умници. Ама не е ставало национален проблем. За сравнение:

                          Няма драма .... 5 паунда е входа, независимо колко човека са в колата. Слагаш чадъри, маси, шезлонги .... абе каквото ти е кеф и където ти е кеф, стига да не пречиш на околните. Не, че е забранено, ма е неловко някак си ....
                          Да бе, то и в Норвегия плажовете бяха пусти - можеше да слизам до тях дори безплатно Плажанти нямаше, щото водата Юли беше 4С, ама това са подробности
                          Било блеене да кажеш, че е идиотия да се навреш със Секвоя на нашенски натоварен плаж (ама то не било съвсем плаж, нямало плажуващи и т.н. - те тези на снимката са само продавачи на сладолед навярно)?!
                          То и аз искам с 'жипа да се навра на централния плаж във Варна между чадърите - хем ще ми е сянка, хем няма да си цапам краката с пясък - от багажника директно 'лястовичка' във водата Щом е нормално...
                          След това ще извикам и някой пушещ трактор да ме издърпа, та да поизоре малко и чадърите - следващия път да ми е по-кеф
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                            Тоя плаж конкретно от снимката хич не е пуст, ами ние ходиме по-вкрая заради кучето за да не досажда на околните. Миналата година водата през юли беше около 20 градуса. Основния проблем там е, че за да се натопиш до кръста трябва да влезеш поне 50-100 м. навътре, иначе е до колене и можеш само да седиш и да се плацикаш. И прилива започва към 2-3 следобед и залива голяма част от плажа и трябва да се местиш назад. Примера ми беше всъщност, че няма проблем да се слиза с коли, стига да се прави цивилизовано и да се съобразяваш с околните. Тоя със Секвоята всъщност на никого не пречеше. За мен много по-дразнещи и опасни са джетовете, дето бучат цял ден и се стрелкат между плуващите. П.П. Да добавя, че на българското море никога през живота си не съм навлизал навътре на пясъка с МПС, освен няколко метра колкото да изтегля някой окопал се.
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                              Тоя с дървената койота има джет. Дали го кара където и както трябва? Щото го видяхме как паркира като арабски селяндур.

                              Проблема ни е че много рядко се съобразяваме с околните.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                                Нямам какво да добавя.Мога само да каже, че когато тона за блеене е във видео формат, а не някаква проста mp3-ка, блеенето е още по-силно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X