Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Но удобно се премълчава,че не става дума за обикновен чадър...
    Сигурно и кравите ангелкова ги е пуснала...А свободната площ в камъните и чадъри навсякъде...

    А стига, мръсно , скъпо , нагло. Нагло и грозно е по черноморието,
    Истината е, че последните 2-3г заради проблемите в Турция и Египет, наще си помислиха че са богове, е сега ще си останат сами на плажа. 2/3 от колите на кулата са румънски.

    Марто, кажи нормална територия където, ако ако изплуват трупове на животни няма да го сложат под карантина поне за месец.

    Постановка, в Созопол мутри заградиха пешеходната за постановка.
    Последно редактирано от biol; 08-07-19, 18:57.

    Коментар


    • #47
      От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Пристанище?
      Имаше три летви за скара
      Пак си изписал една камара глупости.В моя град пристанище е имало няколко стотин години преди нас да ни има.Джет с лебедка не съм виждал някой да вади, даже и плажове с лебедки не се сещам.

      Коментар


      • #48
        От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Пак си изписал една камара глупости.В моя град пристанище е имало няколко стотин години преди нас да ни има.Джет с лебедка не съм виждал някой да вади, даже и плажове с лебедки не се сещам.
        Не знам кой е твоя град но се тая.
        Как си вадехте лодките? М?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #49
          От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

          Седнах пак да ровя законите за излизането на джип на плажа. Имам предвид, юридическите, гласувани от НС). Та нещо не намирам никаква забрана, към дншен ден, която да спира собственика на джета да излиза на плажа с 'жипа. Е, може да се покопае към замърсяване на околната среда или известно заиграване със закона за частната охранителна дейност, съгласно който собственикът или наемателят може да определя правила за достъп и пребиваване на територията на обекта, стига това да не противоречи на други закони, но това е крайно несериозно!

          Единственото, което изрови ретроспективната търсачка, е един текст от закона за устройство на Черноморското крайбрежие, публикуван в ДВ бр.20 от март 2016г, който гласи:
          Първоначално публикуван от ДВ 20/2016
          § 13. В чл. 10 се правят следните допъл-
          нения:
          1. В ал. 2 се създава т. 9:
          „9. къмпингуването и паркирането извън
          определените за това места
          .“
          Става дума за забранените дейности в Зона А, обхващаща... ивица по крайбрежието, съгласно закона.

          До тук добре.

          Обаче, с ДВ бр.36 от май, същата 2016г, тази забрана се отменя:
          Първоначално публикуван от ДВ 36/2016
          § 1. В чл. 10, ал. 2 т. 9 се отменя.
          Дори да не беше отменена, не виждам къде е забранено да преминаваш с автомобил през плажа, защото жипът нито е паркиран, нито палатка е разпъната.

          Сигурно не търся както трябва. За това моля за помощ - на база на кой нормативен акт министърката смята да налага огласените глоби.
          Това живо ме интересува, защото смятам тази година да возя инвалид до морето, който няма да се справи с катеренето дори по 20м хълм, на който е поляната за паркиране. На пясъка между чадърите, с кола, КАТЕГОРИЧНО няма да излизам:
          1. Защото е тъпа селска проява, дори за гражданин на "голямото село" от 4-то поколение.
          2. Защото си знам възможностите на возилото и не искам да търся трактори.
          Обаче, по всяка вероятност, ще се наложи да оставям колата в храстите край черния път, непосредствено до плажа. А подобни глоби хич не ми се плащат.

          И още нещо - защо за пореден път се прокламира какви глоби ще бъдат поискани, вместо да се помисли за създаване на съоръжения за водни спортове в курортите? Един подход към морето, с бетонова рампа за спускане на прикачени ремаркета и близък паркинг, е смешни пари, а би решил доста проблеми.
          Последно редактирано от Absolut; 08-07-19, 21:07.

          Коментар


          • #50
            От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

            За инвалидите има триколки с големи гуми. Иначе си е кауза пердута. Т.е. на гръб носиш.
            Теоретично има някакви скари, но те са до края на плажа.
            Такава триколка имаше на Приморско на Акаша тази година.

            Между другото, в репортажите се споменава за инвалиден достъп че трябвало да има. Аз поне не съм виждал.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

              Първоначално публикуван от Absolut Преглед на мнение
              Един подход към морето, с бетонова рампа за спускане на прикачени ремаркета и близък паркинг, е смешни пари, а би решил доста проблеми.
              Там. Има. Точно. Това.

              И условия за спускане на такива съоръжения има на много места по брега.

              Единственият им недостатък е че не са между чадърите.

              Коментар


              • #52
                От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Баш си е постановка. Взе да се шуми около концесиите и те го те , концесионерите позволяват безобразия. Копаят се дюни, изменят се речни корита,затъват джипове...И сега като минат плажовете под шапката на Ангелкова, всичко ще е цветя и рози. Някой спомена платения репортаж за чадър за 70 кинта. Има и по 100, и не от вчера.Но удобно се премълчава,че не става дума за обикновен чадър...
                Да се е огледал някой властоимащ в концесионера и да е използвал удобния случай да го нагази с бутонките може, ама да да пратили тоя с дървената жипка нарочно да се окопае там...много теория на конСтипацията ми се види
                Интересно наистина по кой закон ще го глобяват затова, защото някой си там излязъл на плажа с возилото си.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #53
                  От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Там. Има. Точно. Това.

                  И условия за спускане на такива съоръжения има на много места по брега.

                  Единственият им недостатък е че не са между чадърите.
                  Благодаря, прочетох го още в предишния пост. И аз мислех да коментирам мерака да си покажеш джипа и джета с дефиле между чадърите, но в предните постове го описаха достатъчно картинно.

                  А някаква друга забрана, в закон, за който не съм се сетил?

                  Коментар


                  • #54
                    От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    За инвалидите има триколки с големи гуми. Иначе си е кауза пердута. Т.е. на гръб носиш.
                    Теоретично има някакви скари, но те са до края на плажа.
                    Такава триколка имаше на Приморско на Акаша тази година.
                    Да, виждал съм подобна дъсчена пътека, на плажа на Аспарухово/Варна.
                    За щастие, не сме толкова зле, че да не можем да изминем (с придружител) 15м по пясъка, до колата. Проблемът ми е дали мога да държа колата паркирана на поляна, близо до плажа, за да мога после да кача човека нагоре по прилично стръмния път до обичайния паркинг. Че то нищо не се знае, може спешно да се наложи да си товаря човека и да го карам към здравно заведение, ако направи беля. Имам предвид слабопосещаван, неконцесиониран плаж, където, надявам се, няма да пречим на никого.

                    Коментар


                    • #55
                      От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                      От 15 г. Имам поглед на въпросното място, там от години влиза л200 ежедневно до заведението. Зеленикаво.... Пикап, ако не се лъжа същото л200 стои малко преди маслен нос. Аз също съм влизал на въпросното място, не съм се гледал по новините.

                      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #56
                        От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                        Аз съм отявлен противник на конспирациите, но някакъв вътрешен глас ми казва,ч е теорията на Ясен е най-правдоподобна.

                        Нещо са решили с концесиите на плажовете, и са подхванали активни мероприятия.
                        Ма ще гледаме какво се случва, то ще си проличи.

                        Не, че не е пълно с хора с малки пишки, които си ги удължават като правят забранени неща на всеобщ поглед, но май слуачая не е такъв
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #57
                          От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                          Каквато и да е истината по случая, мога да кажа само едно. Съжалявам всички, които са решили да се прекарат по българското черноморие. Няма такава гнусотия...
                          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                          Коментар


                          • #58
                            От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                            Няма нужда да съжаляваш - аз съм си на черноморието и ежедневно имам наблюдения по плажа... Веднъж на 4-5 години се появява някой 'колега' да се пробва с джипката... Изтеглят го и настава пак спокойствие
                            Колко струват шезлонгите и чадърите не знам и не ме интересува...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #59
                              От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Не че нещо, ама противотанковите ежове от чамови дъски очевидно са сковани набързо, наскоро и след случката. Ако тоя образ беше минал с "мръсна газ" през тях - лъскавата жипка щеше да е бая понадраскана.

                              А за другото - едно е да си буташ на ръка колесара с джета колосалните 20 метра, друго е да го цамбурнеш в морето директно с лъскавия жип, с поседващ тур за овациЙ. Във втория случай - печелиш и бонус точки сред прото-кифлите и рИспьект сред батките на плажа. За едното име живеем, дет се вика. Човек ако на плажа не мое си покаже жип-а, за чий муй е насипал една торба пари за него?

                              П.С. Концесионера се обяснява като монахиня, в чиято стая са намерили използван перзерватив. Ем боли, ем сърби.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #60
                                От: За джиповете, джетовете и джелезните батки, които винаги са прави.

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Няма нужда да съжаляваш - аз съм си на черноморието и ежедневно имам наблюдения по плажа... Веднъж на 4-5 години се появява някой 'колега' да се пробва с джипката... Изтеглят го и настава пак спокойствие
                                Колко струват шезлонгите и чадърите не знам и не ме интересува...
                                За това говоря. Че на някои им се струва нормално...И в морската градина коли да се движат...Абсолютно нормално...
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X