Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

    Абе добре, че поне само руските патриоти се напъват, а можеше и на някой турски патреот да му хрумне да си честитим падането под османско като 'ден на обединението'.
    Life is good... on a dirt bike!

    Коментар


    • #17
      От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
      Не я честитя на теб , а на хората който я чувстват като такава
      Незнам защо изобщо си влезнал да четеш/пишеш в нея след като не ти харесва
      Ама уточнявайте ги овреме, тези неща, де! Аз се почуствах рязко поздравен, та за това
      Следващият път, когато реша да влизам да чета, някоя тема, поемам ангажимент да питам на "лични" този който я е пуснал - може ли, става ли като за мен и т.н.

      ... нищо де, така или иначе, съм прочел вече, та мисълта ми е заеби ги тъпите рашки и техния путя със техните день победи, нека си се кефят! - това обаче не е нашата Българска игра и победь - за нас е ТРАГЕДИЯ !!!

      В резултат на тяхната скапана "победа" ние БЪЛГАРИТЕ губим и територии, а това вече е истинска ТРАГЕДИЯ!!!

      Палете свещ, не се поздравявайте!!!
      Последно редактирано от tony553; 09-05-19, 21:02.
      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

      Коментар


      • #18
        От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

        За тези на които ще им е итересно:

        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F...B0%D0%B9%D1%85

        Коментар


        • #19
          От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

          Колко народ е измрял ей така в тая касапница.

          Не че не се знаеше, но ще си позволя да нампомня - официално (кък момента известно) Червената армия има почти 160 000 смъртни присъди издадени на свои войници и офицери. Това са тези, за които са имали време им свикат трибунал и да пишат документи, че и да ги пазят после. Колко по толкова са избити без да оставят следа някъде - не ми се мисли. И това от своите ...

          За сравнение - германците имат около 8000. САЩ имат 146. Източник: https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/05...home_editorial

          9 май е черна дата за мен - нещо като помен. Момент на мълчаливо преклонение пред тези, които са били въвлечени в тази месомелачка без да ги пита никои. И момент да се замисля ако аз бях там дали и какво бих правил. Вероятно борба за оцеляване - и от свои и от чужди ...

          Не ми е за честитане на 9 май и не ми харесва цялата войнщина, която отскоро отново се разразява в Русия покрай тази дата.
          Не ми е за честитане, че покрай цялата тая дивотия и малкото тукашен елит, формирал се след 500 години турско отива в канала за да бъде заменен от това, което ни е в момента т.нар. елит.

          Не ми е за честитане, не знам и вие какво си честитите. Че единия хитрец наиграл другия? Не, благодаря ... На мен ми е тъжно на този ден.

          Коментар


          • #20
            От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

            Днешното честитене е следствие от 45 години съветско робство.
            Тогава имаше такъв лаф-"възпитаване на поколението в духа на социализма, и любов към СССР".
            Та как няма да ни натресат тяхната идеология? Още повече, че както се каза-официлно войната свършва на 8 Май, но нали руснаците се чувстват големите победители( и наистина са били такива в онзи ден)-не признават капитулацията без техен висш представител, та цялата церемония се повтаря и на 9 Май.
            То пак си е било на 8 Май, но късно вечерта, а по това време в Москва вече е било станало 9 Май.
            Та станало е по тяхното, и 45 години ни набиваха в главите, че това е единствената и неподправена истина, и комунизма е естествения и най-висш завършек на политическата еволюция на света.

            Дрън-дрън ярина, ама лошото е, че много хора им се вързаха, и продължават да са вързани и днес.

            Демокрацията ни отне много...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

              За разлика от нас финландците не клекнаха.
              Испанците също.

              Коментар


              • #22
                От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                То, не че нещо...ма, май и ние сме от страната на победените.
                Тогавашното Царство България,де ...
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #23
                  От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                  безусловно
                  биеш ли се за страната си ще те уважават, биеш ли се за руски интереси как да не ти вземат Македония Беломорието и Западните покрайнини?
                  Междо другото командния състав изнесъл първа и втора фаза са изключително царски офицери. И после са им видяли сметката

                  Коментар


                  • #24
                    От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                    Победители и през Първата и през Втората, а сега и през Третата е един Уострийт. Комунизъм< фашизъм ..национам социализъм та и сега тероризъм се финансират от едно и също място ...Винаги ми е било интересно какво общо имат руснаците ,,,та макар и ние българите с комунизма ..идеология "научно обоснована" от немски еврейн и наложена с масов терор и глад в революция с предателството на латвийските стрелци финансирана от Уострийт банкери и най големия въоръжен обир в историята на човечеството. Пострада ли са обикновените хора а най много като цифра православни ... десетки милиони

                    Коментар


                    • #25
                      От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                      Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                      Колко народ е измрял ей така в тая касапница.

                      Не че не се знаеше, но ще си позволя да нампомня - официално (кък момента известно) Червената армия има почти 160 000 смъртни присъди издадени на свои войници и офицери. Това са тези, за които са имали време им свикат трибунал и да пишат документи, че и да ги пазят после. Колко по толкова са избити без да оставят следа някъде - не ми се мисли. И това от своите ...

                      За сравнение - германците имат около 8000. САЩ имат 146. Източник: https://www.dnevnik.bg/sviat/2019/05...home_editorial
                      Като се замисли човек, може би това е била причината да спечелят войната - шансът да оцелееш, докато атакуваш, е бил по-голям от този да откажеш.
                      В миналото ще остане, каквито сме били...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                        Те русите си пеят по лагерите "С дньом победьи "и август месец .На Китен един път като ги чух ми се искаше ww3 ,направо си е психопатски фанатизъм.Не мисля и че признават много приноса на другите съюзници във войната.А без тяхното участие ,Германия сега щеше да е до Камчатка.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                          Царските офицери , а за обикновени български момчета. Колко много загинали има от моето село при Драва Соболч (дядо ми лека му пръст като разказваше и му трепереха ръцете ) ... Винаги обикновени го отнасят....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Те русите си пеят по лагерите "С дньом победьи "и август месец .На Китен един път като ги чух ми се искаше ww3 ,направо си е психопатски фанатизъм.Не мисля и че признават много приноса на другите съюзници във войната.А без тяхното участие ,Германия сега щеше да е до Камчатка.
                            ... и много жалко! - скапаната им руска семка, щеше да е затрита
                            TLC 90 1KZ-TE 2000г.
                            "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

                            Коментар


                            • #29
                              От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                              Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                              Като се замисли човек, може би това е била причината да спечелят войната - шансът да оцелееш, докато атакуваш, е бил по-голям от този да откажеш.
                              Това със сигурност. И най-вече другото, че Сталин е бил по-хитър и е хванал най-голямата империя и най-мощната икономика за съюзници.

                              Оцеляването в тази месомелачка е било въпрос изключително на късмет. Чел бях някъде, че търсили да намерят човек, който да е преживял цялата война на фронта. Това още през соц-а. В крайна сметка се оказали изключително малко и не са ги лансирали, че да не лъсва истината още повече.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                                Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                                Царските офицери , а за обикновени български момчета. Колко много загинали има от моето село при Драва Соболч (дядо ми лека му пръст като разказваше и му трепереха ръцете ) ... Винаги обикновени го отнасят....
                                не знам не знам, ако за теб и за дядо ти, Бог да го прости, е нормално да се постъпи по подобен начин с почти целият армейски елит изнесъл войната за да може хора семинаристи като бай Добри Джуров да си развяват лампазите, за мен не е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X