Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

    Между другото, Вазов има поне две стихотворения (аз знам за толкова) за Черна. Да не се окаже че и него (както Ботев) всъщност никой не го е чел
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #62
      От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Между другото, Вазов има поне две стихотворения (аз знам за толкова) за Черна. Да не се окаже че и него (както Ботев) всъщност никой не го е чел
      Малко ме е срам да си призная ама не съм го чел нито чувал.Нито за битката при Черна.Нещо повече даже и нямам спомени(инфо) за каквито и да било бойни действия там.
      А съм бил отличник.Или поне над средното ниво в училище. Но да речем че имам пропуски затова като попитах жена си( пълен зубрач) тя въобще не знаеше за Черна и че съществува.Както и за стихотворенията на Вазов за Черна.
      Понякога съм изумен от крайните реакции в този форум.Пусналия темата Жоро е готин и трезвомислещ човек(по мое мнение) и човека чистосърдечно просто поздрави.И какво стана...
      Аз също постъпвам като Жоро.Имам колега руснак и го поздравих.И се зарадва човека.И в крайна сметка - това е важното.Да уважиш човека.Понякога и без повод.

      Коментар


      • #63
        От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

        Мнда...

        За Дойран дали сте чували?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

          E то Дойран са сред легендите!

          Коментар


          • #65
            От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

            Аз всъщност мога да обясня на повечето хора (и на децата ми) защо руснаците така сериозно празнуват деня на победата а ние и другите не.
            В общи линии почти всяко второ или трето руско семейство има някой загинал във войната.Било дядо баба син абе всеки има.И ако за нас войната е нещо далечно то за руснаците не е така.И са сложили снимки на този родственик.И непрекъснато го гледат и си спомнят.Почти няма род който да не е засегнат.
            Е как тогава руснаците да забравят? Как?! Всичко в тях е живо и се помни...И все още не е било така далече.Все още има живи я дядо я баба които помнят разказват показват...

            Коментар


            • #66
              От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

              Какво точно ни интересува руснаците какво и защо празнуват?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                Няма смисъл...вече,,,.Жоро....Вече не се счита за победа, вече сме Евро-нато, следствие- историята е преразггледана и преуформена,,,Изкуствена е била ВСВ, всичко е нагласено , никой не е умрял, България е сред разцвет, миграцията е химера, съществения ни живот е хиперщастлив, просто сме слепи за случващото се...
                Може да се окаже ,че проблема не е толкова в лесната податливост на манипулации ,а в народо-психологията НИ,........... - "Царе" на крайности и утопии,а ТЯ- Истината не е за заслепени.
                Лесно се "залита" и трудно се пази "равновесие", когато се подхожда заинтересовано и повърхностно.


                -Исторически факт е приключването на най-кървавата война . Другите факти се интерпретират според "камбанарията".......и ангажираната съвест (фили,фоби,........).

                Коментар


                • #68
                  От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                  Ако руснаците не бяха разгромили Хитлер с цената на десетки милиони жертви, нямаше да има и ден на Ев/гей/ропа! Както един колега е написал по-долу, във всяко руско семейство има учавствал в тази война или загинал. Тази война е била за унищожение на православния Изток. Друг е въпросът в съвремието как ще се представи тази война и кои факти ще бъдат премълчани. На моята съпруга вторият и дядо е руснак от Петербург. Преживял е блокадата на Ленинград. Раздко говори за тази тема и то само, ако го попитаме. Много детайли не споменава и не иска да си спомня за ужасиите, които е преживял. Поклон и уважение пред съветките народи, които извоюваха победата! За положението на България по време и след войната не е мястото в тази тема да се споменава!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                    9-ти май "Черният ден" на руската армия, или 103г. от победата на българската армия над руските войски в завоя на река Черна.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:800px-Cherna-River-Bulgarian-Officers-1917.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5813849

                    Коментар


                    • #70
                      От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Какво точно ни интересува руснаците какво и защо празнуват?
                      Ами важно е! Защото когато знаеш защо се празнува можеш да си обясниш много работи.А това също е важно защото примерно знаеш как ще реагират ако направиш нещо.
                      Като например празнуването е свързано и с въоръжаването на Русия. Както мисли редовия руснак:
                      Самото въоръжаване и задължителната казарма не са хубаво нещо.Харчим пари ресурси.Обаче ако не го правим някоя друга държава може да им хрумне да ни завладее.Както се опитаха Хитлер Наполеон. Затова трябва да сме силни и въоръжени че да не им хрумне да ни посегнат.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                        Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                        Това със сигурност. И най-вече другото, че Сталин е бил по-хитър и е хванал най-голямата империя и най-мощната икономика за съюзници.
                        ...
                        Сталин...хванал...хитър...
                        Тоест, не САЩ са избрали на кого да помогнат, с оглед интересите им (пореден правилен избор за тях, разбира се), а Сталин ги е “хванал”? Сериозно ли?



                        Коментар


                        • #72
                          От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                          Първоначално публикуван от zhorko Преглед на мнение
                          Ако руснаците не бяха разгромили Хитлер с цената на десетки милиони жертви, нямаше да има и ден на Ев/гей/ропа! Както един колега е написал по-долу, във всяко руско семейство има учавствал в тази война или загинал. Тази война е била за унищожение на православния Изток. Друг е въпросът в съвремието как ще се представи тази война и кои факти ще бъдат премълчани. На моята съпруга вторият и дядо е руснак от Петербург. Преживял е блокадата на Ленинград. Раздко говори за тази тема и то само, ако го попитаме. Много детайли не споменава и не иска да си спомня за ужасиите, които е преживял. Поклон и уважение пред съветките народи, които извоюваха победата! За положението на България по време и след войната не е мястото в тази тема да се споменава!
                          И на колко години е дядото?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #73
                            От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                            Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                            не знам не знам, ако за теб и за дядо ти, Бог да го прости, е нормално да се постъпи по подобен начин с почти целият армейски елит изнесъл войната за да може хора семинаристи като бай Добри Джуров да си развяват лампазите, за мен не е.
                            Съдейки от историческите факти, е съвсем “нормално”, ако под “нормално” разбираме повтарящи се от хилядолетия процеси.
                            Може би трябва да се добави и - типично.



                            Коментар


                            • #74
                              От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                              ...
                              И то не заради бомбите в Хирошима и Нагазаки,а защото съветските войски нахлуват в Манджурия.
                              Има ли доказателства в подкрепа на тази теза? Бих се радвал да ги споделиш.


                              Коментар


                              • #75
                                От: Честит Ден на Победата над фашизма и Ден на Европа!

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                Ами важно е! Защото когато знаеш защо се празнува можеш да си обясниш много работи.А това също е важно защото примерно знаеш как ще реагират ако направиш нещо.
                                Като например празнуването е свързано и с въоръжаването на Русия. Както мисли редовия руснак:
                                Самото въоръжаване и задължителната казарма не са хубаво нещо.Харчим пари ресурси.Обаче ако не го правим някоя друга държава може да им хрумне да ни завладее.Както се опитаха Хитлер Наполеон. Затова трябва да сме силни и въоръжени че да не им хрумне да ни посегнат.
                                Ми знам - руснаците ги бием без изключения. И в Македония, и в Добруджа и Румъния. И пред Балчик и Варна.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X