Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    По някои вилаети му викат фуска..
    Предполагам, че така се казва самия мехур, защото по кукерските празници кукерите удрят с надути фуски, които са просто надути свински мехури.

    Иначе съдържанието е точно такова!

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Остап Бендер беше казал, че водка може да се прави от всичко, дори от табуретки.
      Дори някои много обичали табуретовката...
      Ихменно[emoji3] Аз ракия много рядко пия, та не е предвидена в менюто. Снощи, обаче, дори и шишаркова да имаше, щях да опъна една за отскок. Просто си има моменти, когато ракията е незаменим релаксант.

      Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        А има ли от къде да купиме такова нещо,па как ще да му викат..? Че е страшно вкусно,но рядко нещо... Инче,вчера купих дамар,та половината го направих на мезе,а другата половина на чорба,по турски.С мезето вмъкнах половинка двоен препек,та да няма щети тази сутрин...
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Пуската е характерна за южна България,около Хасково и не само.Представлява пълнен свински мехур с месо,сушен няколко месеца.Ей такова нещо :

          [ATTACH=CONFIG]883688[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]883689[/ATTACH]
          Аз това си го знам като старец.

          Дядо ми като го напълнеше, овъргалваше го в пепел, и го увисваше за някой месец.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            ...или дедо, за разлика от бабека..

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Овалва се с пепел, след като изсъхне. Не само този конкретен колбас, а всички. Целта е да престане да съхне, за да не пресъхва.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ...или дедо, за разлика от бабека..
                Ти знаеш за кое село става въпрос.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Нов експеримент- ,,агнешки" джигер на скара от замръзен новозеландски комплект, изкиснат ден в пр. мляко, лук, ракия и оцет. Не става, бетер овче е, но кучетата се излежават доволни.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Нов експеримент- ,,агнешки" джигер на скара от замръзен новозеландски комплект, изкиснат ден в пр. мляко, лук, ракия и оцет. Не става, бетер овче е, но кучетата се излежават доволни.
                    Ква е тая марината бе, Колега, тука само газ нЕма ?!
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Удачна в повечето случаи за заблуда на невкусващи шилешко- основно е антиароматизатор и ускорител при основното готвене. По отделно всички съставки са си класика.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Азза пуската.
                        Майка ми беше от дебърските села(Татарево), и там си правят пуски всяка година. Ползва се нарязано на по-едри парчета месо, по-мазничко, та и сланинка. Подправките са специфични, но нищо екзотично, все тези които си се ползват тук, само в по-различни пропорции. Месото се тъпче на ръка в мехура(става и с гуша от пуяк), после се зашива, и се притиска с чатал от някое дърво-целта е месото да се компресира, и да не остане въздух вътре. После разбира се суши.
                        В книжката с рецепти на една бабичка, наша роднина, беше написано-"яде се през Август". И после с друг почерк, и друг цвят химикал беше добавено"ако остане"
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Аз, като един графолог, си мисля, че почерка на добавеното е от Колето, ама може да се бъркам, де..

                          А в тоя вилает, освен Фуска, на дадения деликатес му викат гайдучета (( нещо, дето е като умалително на гайда) колегата ми е от първомайско, така че пия вода от извора).

                          Същия тоя ми обясни къде се продават черва и мехури, за интересуващите се.

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Я да питам тука - няма шанс да не знаете и да не отварям нова тема
                            София -> есен -> кестени - та, тия дето растат пред блока дали стават за ядене?
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Азза пуската.
                              Майка ми беше от дебърските села(Татарево), и там си правят пуски всяка година. Ползва се нарязано на по-едри парчета месо, по-мазничко, та и сланинка. Подправките са специфични, но нищо екзотично, все тези които си се ползват тук, само в по-различни пропорции. Месото се тъпче на ръка в мехура(става и с гуша от пуяк), после се зашива, и се притиска с чатал от някое дърво-целта е месото да се компресира, и да не остане въздух вътре. После разбира се суши.
                              В книжката с рецепти на една бабичка, наша роднина, беше написано-"яде се през Август". И после с друг почерк, и друг цвят химикал беше добавено"ако остане"
                              Е ся кво, ше се окажеме селски по майчина линия !

                              Един кър, една курия, и Идни чурьеши (ако не са ги изсекли) ни делът (или поделят) детските спомени.
                              Конушкият язовир е по-встрани, ма сигурно и него познаваш.
                              Точно в тая курия ми е първото падане с мотор, докато един прекалил с ракията ни возеше още двама на чисто новият си Симсон.

                              ... та 7-8км. не са голяма разлика и в местните деликатеси.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Я да питам тука - няма шанс да не знаете и да не отварям нова тема
                                София -> есен -> кестени - та, тия дето растат пред блока дали стават за ядене?
                                Не, това е конски кестен, и става само за лекарсво.

                                ... ама ако ти се експериментира, после разкажи.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X