Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Аз пък се наплющях с най-проста леща с прошуто крудо
    Лещата си 6, а към нея перфектно си върви и некое (може и яко мазно) колбасче, това ако е постна,
    но както и в бобеца, аз обичам да И мятам секви пушени кокаляци докато се вАри.


    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    По пладне домати с много босилек, магданоз, чесън, зехтин и моцарела за мезе на узо12, после сварена и запечена кокошка с домашно асеновградско ланско мерло и каберне. От утре гол боб с много девесил и джоджен, след малко гърнето(гювеч) е във фурната, сутринта се вади и кой кога може
    пп днес някъде по темите един колега питаше как се мие глинен сач, та и оттам боба така вместо утре в тенджера под налягане
    Капрезе, капрезе му викат сега !
    ... ако нЕма Узо, си върви перфектно и с рАкия.


    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    А така, бравос ..ама требваше и малко нарязани домати да туриш, за да придадат киселост, защото с прясно зеле си требе. Разликата от прясно до кисело зеле е голяма, ама след месец-два ще има де..А наздраве

    пп: Сега е сезона на големите, сочни, червени чушки, та напълних десетина бройки със кило и половина смляна плешка и ...кафеена чашка ориз+ червен пипер /+пушен/, мащерка и много чубрица, 5 глави червен лук, кимион, черен пипер-всичкото това изпържено, и бидеха поставени на 200 градуса целзиеви да се изпекат. За предястие две кила шкембе се свари успешно под налягане за два часа, нарязано сетне на залци и върнато в бульона, добавено кило прясно мляко и запръжка червен пипер и брашанце..оцет, чесън и едър лют пипер се подразбират..Тестово се разбира качеството на шкембе-чорбата по следния признак- ако се потиш като прасе и ти капе пот в кастрончето- добре е приготвена чорбицата
    Може, но аз го харесвам и без, а и зелето беше перфектно (и на вкус !), щото има едно дето се разкашква при варене.

    Следващият път като правиш чушки, изтърбуши няколко големи глави лук, като им оставиш по 3-4 от най-външните люспи, а отдолу (а може после и отгоре) запушваш пак с някоя по-дебела, и ги натъпчи с плънката (и да има лук в нея не пречи), и ги подреди до чушките.
    Ако ги направиш по-сухи става ебаси мезето !

    Едва ли съм открил топлата вода, но това го направих за пръв път януари, или февруари, '96 като си взех некви чушки колкото патладжани (и на цената на златото !) от ситняковския пазар,
    та прекалих с плънката и се чудех кво да я правя, ма импровизацията се получи добре.

    P.S. На 200°С без фолио отгоре ще изгорят.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

      В къщи никой не яде свинско с прясно зеле, даже с много домати. Вкусове разни
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


        P.S. На 200°С без фолио отгоре ще изгорят.
        Знае той...това е целта, загарянето носи аромат, а чушките са достатъчно дебели, за да не изгорят- сега ги извадих и вече са полуизядени А за пълнен лук- става, стават и пълнени домати, и тиквички също..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Знае той...
          За всичко (айде, почти всичко) което пиша инфото е от личен опит и офлайн.

          ... иначе просто си чета.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            За всичко (айде, почти всичко) което пиша инфото е от личен опит и офлайн.

            ... иначе просто си чета.
            Ники, жаргон бре , под "той" имам предвид "аз" Но така е..всеки обменя що и как е сготвил и как е станало..това е смисъла на темичката..
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Ники, жаргон бре , под "той" имам предвид "аз" Но така е..всеки обменя що и как е сготвил и как е станало..това е смисъла на темичката..
              Еми така е, ше звуча тъпо като съм буквалист !

              ... ма като ми се споминА ромката.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                Импровизиран обяд, иницииран от прибрали се отшелници и респективно единодушно одобрен. Менюто е салата от пресни магазински миди, задушени в бяло вино с магданоз, чесън, пр.лук,зехтин и лимон. За пред и основно ястие бланширании замръзени пролетни охлюви, сега сварени и запечени в малко масло, пресен лук, чесън и лимон. Второ блюдо- панирани. Съпътства бистра рибена чорба от костур, платика, каракуда и глава на бяла риба(останалата се пържи). Отделно допълнително девесил- един не яде. Бяло шардоне от разградско с уговорката да се почва без концентрат (има наличен),бира не е купувана, пък ще видим. Децата ядат всичко.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                  Бе, я дай по подробно нещо за мидите. Аз миди съм ял само на морето по класическата каубойска рецепта (там с ламарините) - и са отвратителни (с извинение). Също и консерва пушени (марка намкъфкойси кайзер), е тия биват, ма са нещо като 20 кинта за нема 100-ина грама (със соса и прочее).
                  Не си купувайте шкембе от Кауфланд! Едно такова симпатично, посварено, понарязано - и ф-фуни, фуни, фуни...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Не си купувайте шкембе от Кауфланд! Едно такова симпатично, посварено, понарязано - и ф-фуни, фуни, фуни...
                    Аз казах неколкократно, купува се прясно шкембе дамарлия така, по-дебелшко, бам под налягане в тендЖУрата и след два часа готова работата...Ама тебе те мързи да вариш и гледаш нещо полуфабрикат, е те сега сам се убеди, че не струва...
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                      Е как се мие това пресното (натурално шкембе извадено от толупа на прасе ли имаш предвид)! Аз никога не съм го правил - не ами - и не знам конкретно как. Защото и майка - да кажем - също никога не го е правила. Знам/чувал съм само, за некви турбо врътни с вар, киснене, стържене и нам си кво още. Системата, на която съм се спрял, е "едно от пет", демек - купувам каквото има и веднъж на пет пъти се получава... Е, това в Кауфланд, е от четирите неуспеши.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                        Аз пък се сдобих с чугунен капак от нафтова печка.
                        15 минути стъргане с телената четка на шлайфа, и сега е на газовия котлон да се сгорещява, и да бяга миризмата на нафта.
                        Първоначално ще пека на него само пипер за салата, и когато реша, че се е обезмирисил достатъчно-ще се слагат и мръвки.

                        Ма то и аз съм се захванал с отслабване, та тези мръвки ще са ми противопоказни, та ще видим.

                        За 3 месеца съм свалил 6 кила, това само от драстично намаляване на количеството храна. Иначе си ям всичко което ми е сладко, но се въздържам да не преяждам.

                        Вечер с бирата май не ми се удава много, ама пък с една баничка закусвам и обядвам.

                        Не вярвам в разделните хранения, черния хляб и хималайската сол.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                          Коле,маиняй тея капаци то печки,турай браната връз котлона и печи квот ти душа поиска

                          Коментар


                          • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Е как се мие това пресното (натурално шкембе извадено от толупа на прасе ли имаш предвид)! Аз никога не съм го правил - не ами - и не знам конкретно как. Защото и майка - да кажем - също никога не го е правила. Знам/чувал съм само, за некви турбо врътни с вар, киснене, стържене и нам си кво още. Системата, на която съм се спрял, е "едно от пет", демек - купувам каквото има и веднъж на пет пъти се получава... Е, това в Кауфланд, е от четирите неуспеши.
                            Наборе, и аз не го бях правил(все майка ми се оправяше с тъези неща), ама като ми се наложи-де ще ида...
                            Та да ти кажа моето ноу-хау- шкембето се почиства от съдържимото(това е и най-миризливата част), измива се добре с вода, и се слага вув стъдена вода с нарязан лук, Така стои колкото стои-да речем денонощие.
                            После се прави някакъв разтвор на вар, и пак се потапя шкембето във варта. Да не прекалиш само с количеството вар-като побелее водата и стига. Пак държиш няколко време, вадиш, миеш старателно, и е готово за обработка.

                            Ся, малко те залъгах-така си правих червата за бахура, ма те са даже по-миризливи от шкембето, а и миризмата им е по-друга. И по-вкусен бахур не бях ял никога през живота си. Въобще не ми замириса на "бахур", ако разбираш за коя миризма иде реч, а си дъхкаше сладинко, та свърши бързо-бързо.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                              Коле,маиняй тея капаци то печки,турай браната връз котлона и печи квот ти душа поиска
                              Колкото пъти съм ял неща на брана-все не са ми харесвали. Не е моя уред, определено.
                              Иначе диск ще намеря, ще дам на някой да му запуши отвора, ама нещо не ме кефи...

                              Друго си е да не се вари или пържи, а да се пече. За вкуса говоря, разните там здравословни дивотии не ме вълнуват.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Кулинарно порн0 за пре-десетоноемврийски дъртаци

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Е как се мие това пресното (натурално шкембе извадено от толупа на прасе ли имаш предвид)! Аз никога не съм го правил - не ами - и не знам конкретно как. Защото и майка - да кажем - също никога не го е правила. Знам/чувал съм само, за некви турбо врътни с вар, киснене, стържене и нам си кво още. Системата, на която съм се спрял, е "едно от пет", демек - купувам каквото има и веднъж на пет пъти се получава... Е, това в Кауфланд, е от четирите неуспеши.
                                Във всеки голям месарски магазин има прясно телешко/говеждо шкембе, то си е поизмито, не е баш само нарязано. Режеш на по-големи парчета и миеш със гореща вода и попетъркваш с ръце, махаш с нож некоя ципа или боклук ако има и слагаш в тенджерата. По-големи да са парчетата, защото после по-лесно се вадят, за да се нарежат на малки късове и да се върнат в бульона. 5-5.50 е килото навсякъде, две кила ти вършат работа за една стандартна тенджера под налягане. Пълниш 3/4 вода, затваряш клапана и на макс. мощност, след като "засвири" парата, намаляваш огъня и два часа вариш. После вадиш, режеш, връщаш, сипваш литър млекце, запържваш в тиган 4 ч.л брашно и също толкова червен пипер и сипваш от бульона в тигана като бъркаш интензивно , докато се получи рядка каша, сетне сипваш в тенджерата като отнова бъркаш, кипва и готово...,а и сол де ,на вкус..Чесън си начукал с оцет отделно и лют пипер...Ако не намериш, в Метро има в хладилниците калъпи по 2-3 кила дълбокозамразено вносно, ама ми е постно, а и се минаваш- много вода има в него..
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X