Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

    Аз пък съм чел и втората част! Нъц-нъц!

    Коментар


    • #17
      От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

      Аз пьк сьм нахален и чакам снимки
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

        Една есен отидохме да ловим чакали. Паркирахме се в изоставен къмпинг южно от Бургас. След няколко безсънни нощи - нищо... Една вечер пристигна последния член на групата, които беше артисал с една госпо'йца някъде по пътя. Преди лягане му изхвърлихме обувките навън, че смърдяха на "тия дни" отворена копърка... На заранта патъците му ги нямаше, а един чакал се беше гътнал пред вратата. Юнакът се хвалеше, че уж той го е убил, но май животинката не беше оцеляла от вонята.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

          Браво ,фен съм ти.Давай следващата част

          Коментар


          • #20
            От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

            Galloper II 99г. 2.5TDI дълга база

            Коментар


            • #21
              От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Аз пьк сьм нахален и чакам снимки
              Мога да предложа приключения на живо на Голям Беглик. В тъмната гора. С мечките.

              Коментар


              • #22
                От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                Втора част (Дъждът)
                Една древна китайска поговорка гласи „Ако като легнеш е сухо, това не означава , че като станеш няма да вали”. И както обикновено става в живота – заваля. Това автоматически доведе до четири извода:
                -Палатка за ХХ лева от „Метро” е предназначена само за ясно и слънчево време.
                - Използването на колчета за палатка размер”Клечка за зъби” далеч не означава че палатката ви е добре закрепена.
                - За разлика от филмите огъня е склонен да гасне при дъжд.
                -Ако си направиш палатката на склон и завали може да се събудиш и в подножието.
                Сутринта мина в пълно тържество на „Максималистите”. Докато минималистите (които обясняваха в началото се мотивираха с летния сезон за липсата на мембранни и изобщо по- сериозни връхни дрехи) зъзнеха, максималистите нахлузиха горатексовете, преобуха си чорапите със сухи, извадиха газовите котлони и почнаха да варят кафе. Е с кафе намазаха и минималистите (както и с някоя друга суха дрешка от НЗ то на хората с големи раници).
                Тука се прояви един особен проблем- след преход и спане на открито ( без джакузи, парна баня и масаж) по- големият процент от участниците чувстваха нещо което на бюрото в офиса го няма. Сетихте ли се – натрупването на млечна киселина в мускулите известно още като мускулна треска. Беше взето решение „Да се поместим малко в гората” , като малкото според разбиранията на различните участници в дискусията варираше между 100 м. и 5 км. Лагера беше събран относително тихо и с физиономии които повечето хора пазят за погребенията на близки роднини.
                Прехода до новото място за лагер мина под девиза „Вода гази жаден ходи”. Бинго!!! Бутилираната вода беше свършила. (Част от тарикат – максималистите с Кемълбак системи се бяха изхитрили да си ги напълнят предишната вечер и тихо смучеха от мундщуците). Останалите си спомняха почти през сълзи, как са си мили потните вратове със скъпоценната течност и се оглеждаха за поток или ручей. Когато такъв се появи се оказа, че „бистрата ручейна водица” никак не е бистра след дъжда . „Лоу Бъджет сървайварите” извадиха от прословутите филтриращи сламки- напълниха манерките и засмукаха. Погледанаха тъпо. Засмукаха пак. Запсуваха. Оказа се че тази сламка или не работи или тия дето смучат от нея го докарват поне до 12 атмосфери компресия. С други думи за засмукването на 100 милилитра вода се изразходваха 200 в пот плюс поне 200 калории за усилия и псувни. Накрая проблема беше прагматично решен с марли и обеззаразяващи хапчета (да са живи и здрави максималистите).
                Най- накрая беше намерена подходящата поляна – беше решено да се спретне втора разходка вече без багаж , като една група ще пази лагера. Патрула приключи относително успешно, като се изключи едно малко приключение свързано с наклон, маратонкоподобни обувки и влажна трева и лекият стрес от факта, че в гората живеят и животни (в Южния парк глигани няма). При завръщането се оказа, че един от останалите да пазят лагера е забравил че репелентите не се нанасят еднократно при, което лицето му приличаше на торта с фъстъци, а на тесните цепки, които ползваше за мироглед можеше да завиди всеки китаец.
                На втората вечер се размина без две неща- охранителна система на лагера (дори върлите командоси отказваха мотивирайки се с евентуалната възможност правейки едно да направят две, настъпвайки собствения си капан) и шумните разговори. Всички мълчаха и гледаха умно. Максималистите в горатексите си – минималистите във всички налични дрехи плюс найлонови торби от Билла.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                  Както се казва..."и аз бях там"...вярно, по друго време, на друга полянка и с други изпълнители, но написаното съответства едно към едно.Давай продължението...Упс, вече го има...
                  Последно редактирано от emil5koff; 06-03-12, 20:25. Причина: докато съм писал е дошло продължението

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                    Смях се от сърце.Понякога не разбирам добре нещата ти,но вече ми просветва защо с толкова малък стаж си с такава репутация.
                    Пишеш хубаво.Дай още нещо.Надявам се не си излизал само веднъж.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                      Абонат!
                      И фен на сървайвъри.
                      0+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Мога да предложа приключения на живо на Голям Беглик. В тъмната гора. С мечките.

                        Голям джип имаш ли,че с колата няма да стане,а аз сьм от МАКСИМАЛИСТИТЕ?Не се клати и не потьва,само мечки дето има,а другото ми е професия та няма да ми е голям проблем
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                          Смях до сълзи Благодарско

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                            Супер сте изкарали били сте силна група

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                              И това без мечка,представям си ако беше ви нагазила една

                              Давай още,няма как само това да е случката която си заслужава.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мозъчни донори на палатка или как да не правим лагер. (Сборна дебилиада).

                                Представий си го четириизмерно(все едно съм бил там), много смешно. Ама после.
                                Чакам продължението.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X