Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Истински български имена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Истински български имена

    До преди 7-8 години на апартамента срещу леля ми (жк Свобода, номера няма да го казвам ) имаше табелка "сем. МАНАФОВИ"

    Веднъж се престраших да попитам братовчедите дали наистина съседите им се казват така или е някакъв бъзик, но се оказа, че това си им е фамилията... да де. можеше и по-лоша да е

    Наскоро минах от там, апартамента беше продаден но стана дума за бившите собственици. Леля ми сподели, че наследниците най-накрая са сменили фамилията по съдебен ред, но не уточни с каква. Чудя се дали просто не са я осъвременили
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #92
      До: Истински български имена

      В Дупнишкото село Яхиново има доста голяма фамилия Манафски. Това си е чиста истина, както и да ви звучи. И една видна фамилия от Павликени - сем.Мочкови.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #93
        До: Истински Български имена

        Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
        Аз знам за Афродита и Зигфрид, Зигфридови
        А пък една моя много добра позната Афродита преди години се омъжи за Фабрицио ! Сигурно са единствените с тези имена.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • #94
          До: Истински български имена

          ААААА. От одавна не се бях смял така. (Дано няма убидени).

          Давайте още.

          Старата ми класна Г-жа Колипаткова!

          Спомням си от дестката градина една лелка се казваше Брашненкова.

          Надя Зеленоградска... пак от училище.

          Продължавайте.... моля ви !

          Коментар


          • #95
            До: Истински български имена

            Бях я позбравил тази тема. Но я прочетох от начало цялата.

            Това лято ядох най-вкусните свински уши, които са ми сервирали някога. Беше в едно село - Соколица, до Карлово. Всеки се обръщаше към сервитьорката (май и собственичка) с "Трънке ...". Попитах останалите, защо я наричат така? А те ми отговориха, че по паспорт жената се казвала Трънка Сливкова!
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #96
              До: Истински български имена

              В новобранския център в Плевен имахме една лейтенантка Колимечкова,незнам колко мечки е колила ма целия новобрански състав имаше желание да се опознае с нея защо ли
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #97
                До: Истински български имена

                В едно много голямо село в пловдивско има 2 рода, едните са Мишеви, другите са Котеви.
                Та по този повод имат и закачка: Бягайте мише'лар, че котьо'лар идат!
                Най-готината фамилия там беше Пръдлеви, жалко че си я смениха.
                Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                Коментар


                • #98
                  До: Истински български имена

                  В началното училище имах една съученичка, която се казваше Скалария Друмева, а в един съседен блок, съм забелязвал на една от пощите фамилията Тепеделенови.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Истински български имена

                    При нас имаме един Мурджо и един Фрацил.Един случай с тях.Двамата карали камиони с концентрат в МДКто.На портала охраната записвала имената.Попитали първия ти как се казваш Мурджо, смях не се бъзикай през смях охраната.Не се бъзикам рекъл Мурджо.Дай паспорт(тогава беше с паспорти)Дал паспорта ааа верно Мурджо.Да влиза следващия камион ами ти как се казваш........Фрацил а стига бе....Случаят е истински.А ето една фамилия помня е от Русия.
                    Археологоволокотачерепопинаковская.И това е истина

                    Коментар


                    • До: Истински български имена

                      Аз познавам един КУРТИ ОЦОВ КУРТЕВ
                      0(-)

                      Коментар


                      • До: Истински български имена

                        Аз имах съученичка, която се казва Любов Френска! А дългогодишния треньор по самбо на левски има фамилия Гъзибаров.

                        Коментар


                        • До: Истински български имена

                          :> Аз съм виждал табелка "Доколенков"
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • До: Истински български имена

                            Понеже градът ни е комунистически Ние си имаме човек с име Ленин имаме си и с име Сталин.Сетих се имаме и един Давид

                            Коментар


                            • До: Истински български имена

                              В класа на братовчед ми е имало някой с име Шикер (или Шекер не съм сигурен), което на диалект е захар (за тези които не знаят)
                              Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

                              Коментар


                              • До: Истински български имена

                                Свободозаря Габровска и Свободна Вранчева - преподаватели в СВУБИТ
                                Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X