Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква радиостанция имате/ползвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте! Изчетох цялата тема от 2006-та до сега и стигам до извода, че СБ не е най-добрия вариант. В момента ползвам ALBRECHT AE6110, но определено трябва да ъпгрейдна банд, особено след като установих, че никой не слуша 9-ти канал! Въпросът ми е какво радио да взема? Критерийте са да е двубандово, да отговаря на съвременните стандарти за комуникация (CTCSS / DCS) да може да се настройва без комп. и цената да е до 100лв.
    Благодаря ви!
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:151186305_3738763199526876_3960165800434434897_o.jpg Прегледи:0 Размер:40.3 КБ ID:6710392


    Коментар


    • Колега, изкарайте изпита за радиолюбители, и ще имате много повече възможности, както за комуникация, така и за избор. Подвижните радиосъоръжения са интересно хоби и предлагат много варианти.
      CB e много използван традиционно стандарт, но не е за пресечна планинска местност, каквато е българската.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • Не ми стана ясно с каква цел ще се ползва радиото.

        Ако е за хоби - да, радиолюбитекси лиценз отваря повече хоризонти.
        Но той както показва името е за хоби и не дава особено предимство ако радиото ще се ползва за конкретна работа.

        Мнението ми е, че за връзка между автомобили CB банда е по-практичен отколкото другият свободен, граждански обхват PMR.

        CTCSS / DCS не е стандарт за комуникация а техническо средство за работа в група на публични честоти.
        Няма особена връзка с радиолоботелската дейност освен при ползването на някои рапитри но така или иначе присъстват във почти всяко едно хам радио от последните двайсетина години.



        Няма еднозначен отговор но подозирам, че двубандер (2м/430cm) с антена на колата и хам радио лицензия ти трябва.

        Не се стряскай от последното, придобиването нито е скъпо, нито трудно а притежанието е безплатно и безсрочно.
        Враг усраине

        Коментар


        • Здравейте! След като става дума за полагане на изпит за придобиване на лиценз, това предполага и известна подготовка за този изпит. На сайта на КРС има дати за изпити, но може ли да се изтъпаниш там и да не знаеш защо си отишъл... Какво трябва да науча и от къде да ползвам материали? А иначе станцията не ми трябва за нещо конкретно. Като цяло материята в тези обхвати не ми е ясна а ми е интересно.

          Коментар


          • large
            large коментира
            Редактиране на коментар
            Естествено че може да идеш и без да си чел.
            Само че ще си провериш общата култура и късмета.

            За да повишиш шанса, прегледай конспекта:

            https://crc.bg/bg/rubriki/144/radiolubitelski-klas-2

            Най-общо - 3 раздела са, падат се произволни въпроси от тези в списъка.
            Дадените въпроси указват кой е верния отговор, от подточките.

            2ри и 3ти раздел са малко за зубрене, но ако препрочиташ вертните въпроси по веднъж на ден, си ги запомнил за седмица.

        • Много благодаря!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X