Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква радиостанция имате/ползвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Re: Каква радиостанция имате/ползвате?

    Първоначално публикуван от misho22 Преглед на мнение
    Добре, добре убедихтеме,
    имам и 446 но с тази на 150 мога да разчитам доста повече. Там са (добре знаете) радиолюбителите които имат ретранслатори в цялата страна, п.....я, пож., бърза помощ и др. организации, а и обхвата й е доста по сериозен. Малко вероятно е човек да няма друга алтернатива и да вика по тези честоти за помощ но не е лошо да ги има...

    V93 на няколко места изглежда, че ти противореча за твоите мненя но няма нищо лично, напротив впечатлен съм от твоите познаня по доста от засегнатите теми и имаш цялото ми уважение
    Че що да не ми противоречиш, ако си на друго мнение?!? Аз да не съм др. Ким Чен Ир, който има всички правилни отговори.

    Иначе е вярно, че с една станция с по-сериозен обхват можеш да направиш връзка на по-големи разстояния и, съответно, да разчиташ повече на нея. Но, според мен, това важи най-вече ако караш сам из планините. Ако си тръгнал обаче с група други джипари, далеч по-добре ще е да имаш станция, която е съвместима с техните. Защото, ако се закопаеш някъде, най-бързо и ефективно ще ти окажат помощ колегите, които са наблизо, а не някой радиолюбител от другия край на България.
    Да не говорим, че ако си тръгнал с група и нямаш радиовръзка с другите участници, просто ще пропуснеш голяма част от купона ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      Re: Каква радиостанция имате/ползвате?

      Грешка. Другарят Ким Ир Сен имаше още повече и по-правилни отговори, защото той беше Бог. А Другарят Ким Чен Ир е само Богоравен.
      Колкото по-ниска честотата, толкова по-далечна връзката. Това не е добре за групи, действащи на малка територия. И е задължително за връзка между отдалечените групи. Така че когато има малко радиосредства, или когато обстановката го налага, всички различни се събират на едно място и се организира свързочен възел или център. Обикновенно в дървовидна структура. Така че любителската станция на 150 е безценна, просто за друго.
      Прочее, когато се избира мястото за възли и центрове, освен радиовидимостта, се отчита и безопастността им. Те винаги са първостепенна цел. На война за противника и за партизаните, в масови бедствия - за скитащи банди.

      Коментар


      • #78
        Re: Каква радиостанция имате/ползвате?

        Здравейте !
        Притежавам G5 на 446 мх и съм много доволен!
        Покритието на връзката е около 5км на пряка видимост , на такова разстояние съм ги пробвал .В градски условия връзката зависи от височината на токи-тата ,сградите - преки наблюдения , на около 1.5 км има добро чуване.Леки са и удобни за употреба !Между 2 коли съм пробвал с приятел , с твъди тавани , връзката се губеше след около 500 м !
        Имам и 3 станции на СВ честота , не знам на каква модулация са, едната беше монтирана в колата и имах покритие на 20 км със стационарната !В момента не ги ползвам , вятъра собори едната стационарна антена! Ефира на тези честоти 27 мх по някога е доста пълен , много руснаци и араби , и се налагаше смяна на каналите ! В момента не ги ползвам СВ-станциите но преди 2 г ми вършеха чудесна работа в градски условия !
        Разстоянията които ,посочих са от мои преки наблюдения , не съм спец в тази област , ползвам станциите само любителски

        Коментар


        • #79
          До: Каква радиостанция имате/ползвате?

          Колеги, в София кои канали ползвате? Пътувам често натам и искам да направя опит окъде горе ще започнем да се чуваме ( ако имам късмет)!
          LZ1AID

          Коментар


          • #80
            До: Каква радиостанция имате/ползвате?

            Моята я държа на 8-ми отворен, ама ако се намесят разни кранисти и склададжии (нормално е - това е свободна честота) я спирам.

            Коментар


            • #81
              От: Каква радиостанция имате/ползвате?

              В момента със CB. Марката е dnt
              Ние сме на 25 канал (за българските тираджий)
              Поздрави на всички радио маниаци

              Коментар


              • #82
                От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                Аз сЪм от Бургас някой от околноста, може ли да ми каже на коя чистота да ви тЪрся?
                Най ми е хубаво да ми е хубаво като ми е хубаво ми е наи хубаво:lol::lol:
                Кирил Георгиев 0877570315

                Коментар


                • #83
                  От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                  Копривщица. СБ е в Джипчо
                  голф 2 уникат мицубиши панчарево 2.8 тди вранглер 2.5 yj

                  Коментар


                  • #84
                    От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                    Това от мен
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #85
                      От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                      Kenwood TM-V-71 A
                      LZ3YG

                      Коментар


                      • #86
                        От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                        Здравейте на всички !!
                        Имам baofeng bf666s и съм някак си хем изненадан в добрия смисъл ,хем учуден....чудя се да се изфукам ли или не,то е ясно ,че веднага ще се породи спор,но ще кажа ,че имам свидетел който може да потвърди ,че въпросните ми станции ,хванаха сигнал на около 50-ина км.Бях на връх сребрен ,над кара тепе( имаше някви сребърни рудници или нещо подобно) и хванах сигнал от лифта на хижа безбог.По права линия на гугъл ги броя към 50-ина км.Странно ,защото ги пише ,че са 5w и обхват около 12км.
                        Христо - o887-o2 63 99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                          ICOM E91
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                            Първоначално публикуван от hirsto Преглед на мнение
                            Здравейте на всички !!
                            Имам baofeng bf666s и съм някак си хем изненадан в добрия смисъл ,хем учуден....чудя се да се изфукам ли или не,то е ясно ,че веднага ще се породи спор,но ще кажа ,че имам свидетел който може да потвърди ,че въпросните ми станции ,хванаха сигнал на около 50-ина км.Бях на връх сребрен ,над кара тепе( имаше някви сребърни рудници или нещо подобно) и хванах сигнал от лифта на хижа безбог.По права линия на гугъл ги броя към 50-ина км.Странно ,защото ги пише ,че са 5w и обхват около 12км.
                            Защото тези 12 км. са маркетингова измислица. Всичко зависи от пряката видимост в тези обхвати. Може ли да споделиш честотата на лифта в Безбог ?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                              Първоначално публикуван от hirsto Преглед на мнение
                              ... Странно ,защото ги пише ,че са 5w и обхват около 12км.
                              Нищо странно няма. Имало е пряка видимост - хванал си сигнал. Тръгни по една планинска долина със завои и ще видиш как километрите обхват се стопяват до няколкостотин метра ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                                Също опира и до добри тропо условия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X