Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква радиостанция имате/ползвате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

    Как се държи това нещо ?
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

      Ами идеята е, че за него(тях) няма нужда от лиценз за честота и няма начин някой страничен да ти се меша в комуникациите. Проблемът е, че за да работи трябва да се намира в обсега на безжичния рутър, което ги прави практически неприложими при нормален офроуд и изобщо дейности извън цивилизацията. Подобни станции мъкнат сервитьорите в "Хепи"
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

        Баофенг ув 5 р и съм доста доволен.
        Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

        Коментар


        • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

          Технически работата ми е ясна, въпроса е как е качеството на връзката и има ли забавяне и накъсване?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

            В Алиекспреса се продават подобни и със сим карта. Ползват само трафика за данни по GSM-ската мрежа. Но искат регистрация в китайски сървър, и там се получава някакъв уникален номер. И пак са зависими от GSM-покритието.
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              В Алиекспреса се продават подобни и със сим карта. Ползват само трафика за данни по GSM-ската мрежа. Но искат регистрация в китайски сървър, и там се получава някакъв уникален номер. И пак са зависими от GSM-покритието.

              Убягва ми смисълът на такова устройство, освен ако ККП е вменила някаква задължителност за ползването на такава схема.
              ICOM-а изглежда много добре като идея за някой приложения, най-вече защото при добре проектирана IP мрежа обхвата като разстояние е неограничен

              Коментар


              • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                .... изглежда много добре като идея за някой приложения, най-вече защото при добре проектирана IP мрежа обхвата като разстояние е неограничен...
                Смисълът е подобен на Айкома, при добре проектирана GSM мрежа също дава подобни възможности. А сървърът е китайски, защото и производителя е същия. Разговорите уж са безплатни. Вероятно ползва нещо подобно на IP телефония.
                -Чем занимаетесь по жизни?
                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                Коментар


                • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  Технически работата ми е ясна, въпроса е как е качеството на връзката и има ли забавяне и накъсване?
                  Ами всъщност съм взел 5 бройки да ги ползваме тестово, понеже сефте виждам наяве такава система, а мрежата към момента не е доизградена и се предвижда да отима около стотина ползватели на строителен обект предимно под земята. Ест на няколко различни канала. Много са зависими от пряката видимост към рутъра- по правило не го ли виждаш, няма и да го чуеш Връзката не накъсва, просто изчезва. За келнери в голяма кръчма са пИрфектни, като допълнителна опция е проследяването на местоположение през блутут връзката.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                    Цената не е ли малко смущаваща?

                    Коментар


                    • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                      При мене нещата са разделени:
                      За имане, имам Yaesu 8900 и FT 2 D, а за ползване... май не ползвам нищо...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Цената не е ли малко смущаваща?
                        Не. Щото няма да ги плащаме,едно диване от фирмата възложител е поръчало системата. Чини ми се да е бил в ресторантьорския бизнес преди.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                          Преди седмица се завърнах от Ленинград.....с кола и почти двуметрова антена Sirio megavat 5000......минах доста граници......в т.ч. и на „бившата„ СССР- НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ! радиолюбител съм ....имам всички изискващи се сертификати.....нито НЯКОЙ се е интересувал....нито НЯКОЙ ме е питал за СВ-то......включая и МИЛИЦИОНЕРИТЕ в днешна РУСИЯ........

                          Коментар


                          • От: Каква радиостанция имате/ползвате?

                            Пътувал си 28 години ?
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              От: Каква радиостанция имате/ползвате?



                              Не. Щото няма да ги плащаме,едно диване от фирмата възложител е поръчало системата. Чини ми се да е бил в ресторантьорския бизнес преди.
                              След известно време да се саморекламирам като врачка. Експериментът приключи, Безславно. Онуй, що е създадено за кръчма трябва да си се ползва ...амииии....в кръчмата

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200630_193054.jpg
Прегледи:234
Размер:486.7 КБ
ID:6618981



                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • BENZBOSS
                                BENZBOSS коментира
                                Редактиране на коментар
                                Козата пак е хукнала за прьч,добре са се омацали

                              • icos
                                icos коментира
                                Редактиране на коментар
                                Се ла ви, козата наистина, таковата... Оказа се очаквано тъпа идея да се ползват WiFi радиостанции . Накрая се и оказа, че предавателят колкото и да е скопен но все пак по някакъв начин смущава блутут връзката на геодезическите инструменти. Натискаш копчето и тоталната станция получава епилептичен припадък.

                            • Притежавам два броя китайски портативни радиостанции BAOFENG UV-5R. Напълно разочарован съм! Най-вече от това, че тези радиостанции не могат да бъдат настроени ръчно. Изключително голям недостатък е това! Поне не се набутах с много пари. Закупих двете боклучета UV-5R , за общо 100 лева (по 50 лева всяка) Мисля да поправя тази си грешка с покупката на ,,ALINCO".
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар


                              • large
                                large коментира
                                Редактиране на коментар
                                Странна работа!
                                Сигурен ли си че не могат?
                                https://www.buytwowayradios.com/blog...he_keypad.html

                                Имам UV-6r Или нещо подобно, купих си кабели, но така и не ги ползвах, защото и двете бройки си ги настроих от клавиатурата, докато чаках кабелите.
                                Вярно, ако са много бройки, е тегаво, ама...

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X