Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде си носите станциите по време на разходка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Къде си носите станциите по време на разходка?

    Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
    ... Според мен за офроуд нужди VHF е най-добрия обхват..
    За да си говоря с навигатора, който е на 20 м от мен?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Къде си носите станциите по време на разходка?

      Предполагам искаш да ми кажеш, че малко хора имат станцията или класа за да могат да говорят там. Сигурно е така. Но ако е малка колоната и всички имат радиолюбителски клас и 144мхз що пък не? То в тоя случай и разстоянията са малки всъщност. Абе всеки да ползва станцията така както смята за добре

      Коментар


      • #33
        До: Къде си носите станциите по време на разходка?

        Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
        Предполагам искаш да ми кажеш, че малко хора имат станцията или класа за да могат да говорят там. Сигурно е така. Но ако е малка колоната и всички имат радиолюбителски клас и 144мхз що пък не? То в тоя случай и разстоянията са малки всъщност. ...
        Искам да кажа, че не виждам смисъл хората да си вадят радиолюбителски лиценз само за да могат да използват радиолюбителска станция от дъжд на вятър по време на офроуд разходки. Не и при положение, че една солидна част от радиообмена в такива случаи се осъществява най-често на много малки разстояния - от няколкостотин до няколко метра.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Къде си носите станциите по време на разходка?

          Ами ти може да не виждаш смисъл, ама много хора от форума и изобщо си наизвадиха лиценз за да видят дали ще ги влече това животно Радиолюбителството. Едно е да си слушател, друго е като преминеш на отсрещния бряг. А да изработиш няколко връзки с джипа от някой баир на няколко стотин километра, а ако си сериозен и на няколко хиляди крастата е неописуема. Но тука вече нещата опират до фенщина.
          Вече стана ясно къде трябва да стои радиото в колата, така, че тия неща можем да ги обсъдим в отделна тема. Лека вечер

          Коментар


          • #35
            До: Къде си носите станциите по време на разходка?

            По темата: моя станция я нося в специален джоб на тактическия елек. Ако изровя подходяща снимка - ще я публикувам....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #36
              До: Къде си носите станциите по време на разходка?

              Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
              ... А да изработиш няколко връзки с джипа от някой баир на няколко стотин километра, а ако си сериозен и на няколко хиляди крастата е неописуема. ...
              Лошо няма на когото му е интересно да го прави. Ама това не ми се вижда като причина радиолюбителските станции да се обявяват за най-добри за офроуд.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                Моята я нося само на врата. И ми се струва, че това е очевидно най-удобното. Даже ми е чудно, че се получава толкова дълга тема за други (по-неудобни ) варианти.

                Поздрави!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • #38
                  До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                  Да, в края на краищата измислих решение..

                  ако питате, защо комутатора е вляво, а станцията - вдясно - отговора е - джипа е с десен волан
                  а сериозно казано - защото не виждам добре дисплея на токито, когато е от лявата страна
                  ето решението - изглежда по следния начин








                  благодаря на всички за идеите, които споделихте..

                  Коментар


                  • #39
                    До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                    Малко съм скептично настроен кум точно това захващане, като знам що за стока са каналчетата на батерията. Освен това батерията постоянно ще вибрира по отношение на станцията, докато не протрие златното покритие на контактите. Тогава пък може да дойдат проблеми със захранването.

                    Може би някакъв захват изцяло и по-нагоре - около средата на станцията е по-добро решение, но и по-сложно за изпълнение.

                    ПП: Може и да не съм прав в разсъжденията си, но така ми се струва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                      Спарки, снимките са правени с телефон, и затова вероятно не си обърнал внимание, че станцията не е с батерия, а с елиминатор.

                      Теглото и е забележимо по-ниско.

                      Всъщност, неподресорената маса е масата само на станцията, а тя - без батерия или елиминатор, е пренебрежимо малка..

                      Освен това и батерията, и елиминатора се захващат по начин, който изключва вибрациите - сложно измислени и реализирани заклинващи зъбчета.

                      ама знаеш ли..
                      то ще си покаже с времето..
                      Последно редактирано от Veni1; 01-09-09, 10:14.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        ама знаеш ли..
                        то ще си покаже с времето..
                        Тъй-тъй. Както казах, може и да не се окажа прав. Може и да е удачен вариант, най-малкото като знам как се държи мойта на разходка, сложена в стойката за кафе - все едно тая стойка е правена за това. Никакви проблеми.

                        Видях че е с елиминатор. А вибрации има, и при удобен случай ще ти ги покажа. Златното покритие на контактите е уптра тънко, и никак не се изтърква трудно.

                        Абе, ако се видим на събора, ще покажеш.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                          Много пъти ми се е искало да си я забия отзад ! ...Като,че ли джоб на дрехите е най-подходящ (ако няма стойка,разбира се).
                          Последно редактирано от chrichri; 01-09-09, 10:15.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                            Аз наскоро си купих едно елече с джобове тип ловджийско за 7 лева и се оказа че там е най удобно за мен да си нося станцията.Има достъчно големи по размер джобове за всичко.
                            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                            тел.088четири 9едно9 4нула4
                            -------------------------------------------------------

                            Коментар


                            • #44
                              До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                              Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                              17 лева в Комтек
                              real world снимка: http://i38.tinypic.com/10365ch.jpg
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • #45
                                От: До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                                Аз си я нося на презрамката на ташевката ама това е защото никога не излизам в гората без раница
                                Ей така някак. Точно това радио го сдобих сравнително скоро но и изобщо не му се треса ще се намокри ли или не.
                                Та така ми е супер удобно защото мога да го слушам и да приказвам без нужда от трубка и без да го свалям от там.
                                Естествено ако няма силен вятър...
                                На мотора го ползвам с ларингофон но не съм много очарован - плитка модулация и трябва да крещя в каската.
                                Може и да е дефектен ларингофона - не знам.

                                В колата ползвам друго токи но то си е със стойка през която се захранва и стои доста стабилно.
                                Обаче нямам снимка.
                                Виждал съм при приятел, че си защипва вертекса за сенника на на черокито и ползва трубка.
                                Това обаче е импровизация щото той не ползва външна антена...
                                А и не е аматер, ползва го бог знае на какви честоти като ходят на лов...
                                То всъщност няма точна формула - зависи от радиото, за какво ще го ползваш и т.н.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X