Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде си носите станциите по време на разходка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде си носите станциите по време на разходка?

    Питам, защото досега не съм намерил оптималното място на токито.

    Ако ми е закачена на врата, всеки път, когато си слагам колана, трябва да я изваждам измежду него и мене, и при сваляне отново да внимавам.

    В паджерото така и не съм намерил място, което да е удобно за поставяне;

    Най-доброто решение засега е да я защипвам за сенника над предното стъкло, но не е стабилно захващането, а станцията все пак тежи;

    Имам един елек с много джобове, който върши що-годе работа, ама през лятото не върви да се навличам и с него - жега.

    Стойките за мобилни телефони като правило са предвидени за по-малки габарити от токито..

    моля, споделете вашия опит

  • #2
    До: Къде си носите станциите по време на разходка?

    На врата... колана само ми пречи, не го ползвам.

    П.П. Темата е за радиостанциите, сега да не отворите нова: "За и против коланите", щото вече има няколко...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Къде си носите станциите по време на разходка?

      На стойка, монтирана на таблото. Тъй като работя с комутатор, не се налага да свалям станцията от мястото й, освен ако не се налага да се слиза от колата.




      Преди това - в гръдния джоб на елек, който обаче наистина идва в повече при топло време.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Къде си носите станциите по време на разходка?

        В тераното имам стойка за кафе фабрично. Станцията ми влиза там и се закача, на всичкото отгоре.

        Във ферозата - на дръжката на таблото за пътника. Отново пасва идеално. Това, дето се закопчава за колана, стиска перфектно тая гумирана дръжка, и до сега не е падала.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Къде си носите станциите по време на разходка?

          Сещам се за широк ластичен "ръкав" около сенника, под който да се пъхне станцията.

          Другото за което се сещам е калъф с велкро на самия колан.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            До: Къде си носите станциите по време на разходка?

            За тая работа, даже днешните камуфлажи още имат пагони, макар че отдвна никой не слага на тях нашивки и звездички.
            Слага се на нестрелящото рамо.

            Коментар


            • #7
              До: Къде си носите станциите по време на разходка?

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              На стойка, монтирана на таблото. Тъй като работя с комутатор, не се налага да свалям станцията от мястото й, освен ако не се налага да се слиза от колата.
              В интерес на истината, въпроса ми беше провокиран точно от тази снимка.

              Каква е стойката, и може ли да я погледна на някоя друга снимка?

              В паджерото се оказа, че място има много, но подходящо място - хич.
              Имам стойки за чаши, обаче са на такова място, че не са подходящи.

              Направих си една мрежа на тавана, с идеята да стои там токито - Wouxun KD UV - ама не е подходящо.

              Също имам комутатор, и въпроса със стойката май е оптималното решение. Направих си стойка, но определено не ми харесва, и затова се допитвам.
              На сенника не е удачно - токито е тежичко и сенника се отваря, комутатора се ветрее непрактично..
              С едни ленти от велкро прекарах един следобяд в джипа, и така не намерих "мястото"..
              На дръжката пред пътника не става - не е надеждно, не е като при Ферозата...

              Стойка, стойка трябва, ама читава..

              Коментар


              • #8
                До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                В интерес на истината, въпроса ми беше провокиран точно от тази снимка.

                Каква е стойката, и може ли да я погледна на някоя друга снимка?
                ..

                Снощи рових из компа, но не могах да намеря по-подходяща снимка.
                А стойката си е строго специфична за VX-146. Станцията се надява на нея, като за щипката си има улей. Стои много стабилно и не изпада дори и при съ стезателно каране.
                Стойката позволява и зареждане от запалката на колата, като при това може и да се работи със станцията, но се получават смущения и при предаване другите чуват някакъв шум.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                  Виж ТУК.Има го и в сайта на http://www.pulsator.bg/.
                  Аз лично отдавна си мисля да си взема,въпреки,че знам ,че няма как да е супер,но варианта да ти пречи на таблото и на врата,както и другаде отпада.Слагаш го на китката и забравяш.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от adwokat; 24-07-09, 18:44.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                    Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                    Виж ТУК.Има го и в сайта на http://www.pulsator.bg/.
                    Аз лично отдавна си мисля да си взема,въпреки,че знам ,че няма как да е супер,но варианта да ти пречи на таблото и на врата,както и другаде отпада.Слагаш го на китката и забравяш.
                    И... я те чуват, я не, а пък и ти я чуваш, я не. Козата си сака пръч, разбирай, що-годе нормална антена - 1/4 ламбда и нагоре.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                      17 лева в Комтек
                      LZ1NDI
                      DR650SE K8

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                        Ето и един вариант от мен.
                        Прикачени файлове
                        SUZUKI SAMURAI 1.3 16V
                        SUZUKI JIMNY 1.3 16V
                        JEEP WRANGLER 2.5
                        JEEP CJ 7 2.5

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                          Ако кората на тавана е от твърда материя /а не като на Нивата от мекица макар, че руснаците са намерили решение http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/e...p_osv/VIB.htm/ не е ли добра идея радиостанцията да монтира с подходяща стойка на тавана. Според мен това е идеалното място.
                          Прикачени файлове
                          Only after the last tree has been cut down,
                          Only after the last river has been poisoned,
                          Only after the last fish has been caught,
                          Only then will you find that money cannot be eaten.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                            ... не е ли добра идея радиостанцията да монтира с подходяща стойка на тавана. Според мен това е идеалното място.
                            Това на картинката е СВ радиостанция. Наистина доста често те се монтират по подобен начин, но това са радиостанции, които си стоят в колата.

                            Няма проблем и малките преносими радиостанции, които използваме, да се слагат някъде горе, но въпросът е как? При всички случаи закрепването трябва да е достатъчно солидно, защото иначе при каране по неравен терен рискуваш да получиш удар с твърд предмет в най-неподходящ момент ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде си носите станциите по време на разходка?

                              ей, умиране има, угодия - няма...

                              благодаря на всички за съветите и насоките за размисъл.
                              всички са ценни, и сега ще се опитам да извлека екстракта от добрите идеи, за да то приложа към моя случай.

                              Май ще е най-подходящ варианта, предложен от уважемия nil - стойка за врата.

                              ама
                              пак ама..

                              токито има батерия, на която е закачена щипката за колан, и елиминатор на батерията ( автомобилно захранване ) което е без щипка. В джипа ползвам предимно елиминатора..

                              и си мисля за някакъв аналог на онези червени пластмасови кичови кофички за кока-кола от МакДоналдс, дето са задължителен атрибут на Гоуфовете.

                              някаква такава кофичка ще да е, ама пусто, то трябва и да е красиво..

                              сложна работа се оказа...

                              Благодаря отново на всички

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X