Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на мобилна антена за 27Mhz

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на мобилна антена за 27Mhz

    Имам две мобилни антени,едната е АЛАН 9+ със дължина 1.50м,с нея имам КСВ 1.2 като включа и стъпалото КСВ-то е 1.8.Другата е оригиналната от камиона,представлява пръчка от фибростъкло със дължина 0.85м върху която има навит меден проводник по цялата и дължина и силиконова изолация отгоре,в долният край завършва със видима бобина от нераждаема стомана а в горният има възможност да се разтяга за настройката,със нея КСВ-то е1.1 това е без стъпалото,като го включа КСВ-1.4.Знам че е добре антената да е по дълга,но защо късата има по добри стоиности на КСВ и коя от двете е по добре да използвам?Стъпалото е БОСТЕР-747 100вата.
    Последно редактирано от stanimir.k1973; 11-03-09, 11:05.

  • #2
    До: Избор на мобилна антена за 27Mhz

    А де?

    Коментар


    • #3
      До: Избор на мобилна антена за 27Mhz

      Не че от АЛАН-ската не съм доволен,но ми е интересно защо по късата има по добро КСВ със стъпалото.Явно въпросат ми е труден и затова следващият път като мина през Букурещ ще питам.Там има един сервиз само за такива станци и хората са големи маняци на тази тема то и затова много колеги спират при тях.Задавам този въпрос тук във форума защото в Румъния езиковата бариера е проблем,и по трудно ще се разберем с човека но ще опитам.
      Последно редактирано от stanimir.k1973; 12-03-09, 21:34.

      Коментар


      • #4
        От: До: Избор на мобилна антена за 27Mhz

        Колега ако може сподели какво са казали румънските специелисти, сигурен съм че информацията ще бъде полезна на много хора тук.
        LZ2DRD

        Коментар


        • #5
          От: До: Избор на мобилна антена за 27Mhz

          Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
          Колега ако може сподели какво са казали румънските специелисти, сигурен съм че информацията ще бъде полезна на много хора тук.
          Това вярно ли е , че радиостанциийте и антените в румъния са по-евтини ?
          А коя антена е най-добра за камиончето да сложим , защото със сегашната обхвата е много малък ?

          Коментар


          • #6
            От: До: Избор на мобилна антена за 27Mhz

            Здравейте и за много години

            Значи дължината оределено има значение ,така че колкото е по дълга антената толкова по добре ,също така трябва да се намери читав маистор да направи и КСВ-то, не че е някаква философия но понякога си е играчка ,мощноста с която ще работиш пък е следващото нещо.Колега незнам с каква антена си в момента на камиона но проблема може да е от високо КСВ,или нещо с мощноста на радиостанцията така че преди да сменяш антена виж някои да ти погледне настроиките.Имаи впредвид че зада предаваш на далеч ти трябват и повечко ватове ,а това дали ще чуваш от далеч колегите преди всичко зависи това и техните радиостанци как са .Аз освен в камиона имам радиостанция в колата и в нас ,та една вечер като си бях в къщи чух един колега да си говори с някой, него го чувах супер но другия се чуваше много лошо а те бяха съвсем близо до нас,оказа се че на тозй колега който се чуваше лошо антената му е с магнитна осново ,камиона беше ТГА а на МАН-а кабината отгоре е от пластмаса и няма как да залепи антенката там и той я беше сложил вътре в кабината м/у седалките ,така че това да те чуват и да чуваш надалеч независи само от теб.А за цените на радиостанците и антените виж тук :http://www.mondoplast.ro/ тозй магазин е в Тимишуара
            Последно редактирано от stanimir.k1973; 06-01-11, 20:45.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на мобилна антена за 27Mhz

              А аз търся триметровата антена за това чудо. 2,78, или колкото там беше. Поне да я разгледам със шублера.

              Коментар


              • #8
                От: До: Избор на мобилна антена за 27Mhz

                Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
                А за цените на радиостанците и антените виж тук :http://www.mondoplast.ro/ тозй магазин е в Тимишуара
                Някой знае ли как се пазарува от тук? Аз не разбрах.
                LZ2DRD

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
                  Здравейте и за много години

                  Значи дължината оределено има значение ,така че колкото е по дълга антената толкова по добре ,също така трябва да се намери читав маистор да направи и КСВ-то, не че е някаква философия но понякога си е играчка ,мощноста с която ще работиш пък е следващото нещо.Колега незнам с каква антена си в момента на камиона но проблема може да е от високо КСВ,или нещо с мощноста на радиостанцията така че преди да сменяш антена виж някои да ти погледне настроиките.Имаи впредвид че зада предаваш на далеч ти трябват и повечко ватове ,а това дали ще чуваш от далеч колегите преди всичко зависи това и техните радиостанци как са .Аз освен в камиона имам радиостанция в колата и в нас ,та една вечер като си бях в къщи чух един колега да си говори с някой, него го чувах супер но другия се чуваше много лошо а те бяха съвсем близо до нас,оказа се че на тозй колега който се чуваше лошо антената му е с магнитна осново ,камиона беше ТГА а на МАН-а кабината отгоре е от пластмаса и няма как да залепи антенката там и той я беше сложил вътре в кабината м/у седалките ,така че това да те чуват и да чуваш надалеч независи само от теб.А за цените на радиостанците и антените виж тук :http://www.mondoplast.ro/ тозй магазин е в Тимишуара
                  Радиостанцията я взехме от един сервиз в софия . Човека излезна много точен и я беше настроил към тази антена. Антената която имам е една с магнит... Дълга е някъде около 1 метър но не повече, а в Букурещ къде спираш ? Виждал съм един сервиз / магазин на букурещ на околовръстното като си за Сибул след светофата със задръстването на вторият етаж е може ли да обясниш къде по Тимисоара е този сервиз ? Имаш ли скайп колега , ще ми бъде приятно да си попишем

                  Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
                  Някой знае ли как се пазарува от тук? Аз не разбрах.
                  http://www.mondoplast.ro/eng/CB27-tr...F-K-pg_ft-4170

                  Харесъх тази станция , ако не се бъркам нещо излиза г/д 120 лв

                  Първоначално публикуван от stanimir.k1973 Преглед на мнение
                  Здравейте и за много години

                  Значи дължината оределено има значение ,така че колкото е по дълга антената толкова по добре ,също така трябва да се намери читав маистор да направи и КСВ-то, не че е някаква философия но понякога си е играчка ,мощноста с която ще работиш пък е следващото нещо.Колега незнам с каква антена си в момента на камиона но проблема може да е от високо КСВ,или нещо с мощноста на радиостанцията така че преди да сменяш антена виж някои да ти погледне настроиките.Имаи впредвид че зада предаваш на далеч ти трябват и повечко ватове ,а това дали ще чуваш от далеч колегите преди всичко зависи това и техните радиостанци как са .Аз освен в камиона имам радиостанция в колата и в нас ,та една вечер като си бях в къщи чух един колега да си говори с някой, него го чувах супер но другия се чуваше много лошо а те бяха съвсем близо до нас,оказа се че на тозй колега който се чуваше лошо антената му е с магнитна осново ,камиона беше ТГА а на МАН-а кабината отгоре е от пластмаса и няма как да залепи антенката там и той я беше сложил вътре в кабината м/у седалките ,така че това да те чуват и да чуваш надалеч независи само от теб.А за цените на радиостанците и антените виж тук :http://www.mondoplast.ro/ тозй магазин е в Тимишуара
                  Колега , ако искаш да потърсим в този сайт http://www.409shop.com/ да си вземем хубави антени , ще си разделим доставката и ще ние е много по-евтино ?
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-01-11, 16:09.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на мобилна антена за 27Mhz

                    от 409шоп не може да си разделите доставката, защото тя е включена в цената

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на мобилна антена за 27Mhz

                      Първоначално публикуван от turi2006 Преглед на мнение
                      Радиостанцията я взехме от един сервиз в софия . Човека излезна много точен и я беше настроил към тази антена. Антената която имам е една с магнит... Дълга е някъде около 1 метър но не повече, а в Букурещ къде спираш ? Виждал съм един сервиз / магазин на букурещ на околовръстното като си за Сибул след светофата със задръстването на вторият етаж е може ли да обясниш къде по Тимисоара е този сервиз ? Имаш ли скайп колега , ще ми бъде приятно да си попишем



                      http://www.mondoplast.ro/eng/CB27-tr...F-K-pg_ft-4170

                      Харесъх тази станция , ако не се бъркам нещо излиза г/д 120 лв



                      Колега , ако искаш да потърсим в този сайт http://www.409shop.com/ да си вземем хубави антени , ще си разделим доставката и ще ние е много по-евтино ?
                      Значи колега аз антени си имам ,преди коледа един колега ми донесе от Тимишуара антена SIRIO HI-POVER 3000 PL за 53 евро , вече съм я монтирал на камиона преди бях със
                      ALAN9+ но не ми издържа на усилватела и за една година стопих две такива,отремонтирах ги и сега едната е на колата ми .
                      На околовръстния на Букурещ единия сервиз е точно на разклона за Александрия,ако пътуваш посока Питещи разклона се пада в ляво като завиеш и веднага в дясно има нещо като малка къщичка е това е единия сервиз няма как да се объркаш върху покрива има стационарна антена,другият е този след противния СТОП пак в ляво но ти го знаеши там на втория етаж

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на мобилна антена за 27Mhz

                        С това нещо мога ли да гледам ефирна-цифрова в София - DAEWOO DLT-32G1
                        , при подходяша антена?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X