Обява

Свий
Няма добавени обяви.

27 Mhz (CB band) радиостанции някой ползва ли?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 27 Mhz някой ползва ли?

    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
    КСВ-мер пък за какво ти е? Нали не й работи приемника.
    Лазаре, не излагай гилдията с такива въпроси!
    КСВ-мера е за предавателя, на приемника к'во ще му мери...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #32
      До: 27 Mhz някой ползва ли?

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Лазаре, не излагай гилдията с такива въпроси!
      КСВ-мера е за предавателя, на приемника к'во ще му мери...
      Е и аз това го питам! За к'во му е ксв-мер за приемника

      Най-вероятно е имал предвид антените, щото пишеше нещо за бобини по-горе...
      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      ..за антените та да им навия бобини...

      Коментар


      • #33
        До: 27 Mhz някой ползва ли?

        Колега от доста време търся да си закупя СВ станция на 27 Mhz ,трябват ни 2бр ако продаваш такава ще се радвам да установим връзка.
        Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
        "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

        Коментар


        • #34
          До: 27 Mhz някой ползва ли?

          Първоначално публикуван от Zahari Преглед на мнение
          Колега от доста време търся да си закупя СВ станция на 27 Mhz ,трябват ни 2бр ако продаваш такава ще се радвам да установим връзка.
          Предполагам, че въпросът е към мен.
          Не колега, не я продавам, ако му трябва на Стефан ще му я дам, но иначе е разкомплектована, защото вече му дадох комутатора, антената е счупена и я изхвърлих, така че, комплекта не е цял. На мен не ми трябва. Но ако той е категоричен, че не му трябва, ще ти я дам на теб (както ти казах, няма комутатор и антена)
          LZ1PER

          Коментар


          • #35
            До: 27 Mhz някой ползва ли?

            В магазините на Conrad в Пловдив и София има модели на добра цена на 27 mHz с възможност за монтаж в автомобил и захранване 12V. Праблема е че не вървят в комплект с външна антена и тя трябва да се закупи допълнително. Иначе работят добре и автоматично превключват на 9 канал ако има проблеми по пътя. Имат изход за външен микрофон или слушалка. Изобщо екстри всякакви

            Коментар


            • #36
              До: 27 Mhz някой ползва ли?

              Първоначално публикуван от velex Преглед на мнение
              В магазините на Conrad в Пловдив и София има модели на добра цена на 27 mHz с възможност за монтаж в автомобил и захранване 12V. Праблема е че не вървят в комплект с външна антена и тя трябва да се закупи допълнително. Иначе работят добре и автоматично превключват на 9 канал ако има проблеми по пътя. Имат изход за външен микрофон или слушалка. Изобщо екстри всякакви
              Дай линк или снимка да ги видимКак може да си купим тези които не сме от Пловдив или София

              Коментар


              • #37
                До: 27 Mhz някой ползва ли?

                Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                Дай линк или снимка да ги видимКак може да си купим тези които не сме от Пловдив или София
                Абе ти си харесай станция, ако е от София, все ще измислим начин да стигне до Варна
                LZ1PER

                Коментар


                • #38
                  До: 27 Mhz някой ползва ли?

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  Абе ти си харесай станция, ако е от София, все ще измислим начин да стигне до Варна
                  Най напред трябва да се намери някой с когото да се говори по тая станция
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #39
                    До: 27 Mhz някой ползва ли?

                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    Най напред трябва да се намери някой с когото да се говори по тая станция
                    Ми той Трапера може да си има с кой да си говори
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #40
                      До: CB диапазон (27Mhz) - свободен за гражданска употреба

                      Вчера взех, че изрових част от апаратурата си, замъкнах КВ-радиостанцията в офиса си и с една импровизирана атена, от два дни прослушвам СВ банда.
                      Нарочно слушам т.н. честота за повикване 27.550 MHz на горна лента (USB), никаква активност, като изключим снощи, надвечер една станция от ЮАР, която едва се чуваше (трансекваториално тропо).
                      Това ме навежда на мисълта, че вече СВ банда е свободен и в тая връзка се питам, дали въпреки някой неудобства (дълги антени, примерно), не вземем да монтираме по някоя СВ станция на джипките си. Разрешените 5 W, с подходящата антена, дават доста по-добри шансове за радиовръзка на по-големи разстояния. Освен това, вече лесно се намират на безценица подобни радиостанции.
                      Молбата ми е, тези, които вече по някакъв начин притежават такива, да си ги монтират на джипките и да направим някои проби, при евентуалните срещи и разходки. Що се отнася до антените, то определно препоръчвам 1/4 дължина на вълната, т.е. 2.68 м (желателно е, да е от високовъглеродна стомана Ф2-3 мм, за да се огъва лесно), като най-доброто място е в средата на покрива (добре е да се ползва магнитна основа), но и на задната броня би вършила някаква работа.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #41
                        До: CB диапазон (27Mhz) - свободен за гражданска употреба

                        Ти не се моли, ми кажи къде да погледна за радио маса. Че нали съм радиопрозрачен, и да я сложа на бронята, няма кой да я подпре отдолу. А колко трябва да са дълги долните мустаци хич не помня как да сметна. Всички книжки за антени са някъде в бардака, и още не мога да ги намеря.
                        За мене имането на СБ в джипа не е въпрос. Трябва си.

                        Коментар


                        • #42
                          До: CB диапазон (27Mhz) - свободен за гражданска употреба

                          Стефане, при тия, сравнително ниски честоти, достатъчно е да захраниш антената с коаксиален кабел, който чрез фишката към радиостанцията ти осигурява достатъчен потенциал към покрива на автомобила. Що се отнася до противовесите на ground palne антената, то те също са 1/4 от дължината на вълната, но са подходящи само за стационарни антени. Ако ще е за стационарна антена, то определено по-добрият вариянт е 5/8 от дължината на вълната с подходяща съгласуваща бобина, в тоя случай противовесите са само симвлични.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #43
                            До: CB диапазон (27Mhz) - свободен за гражданска употреба

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Що се отнася до антените, то определно препоръчвам 1/4 дължина на вълната, т.е. 2.68 м (желателно е, да е от високовъглеродна стомана Ф2-3 мм, за да се огъва лесно), като най-доброто място е в средата на покрива (добре е да се ползва магнитна основа), но и на задната броня би вършила някаква работа.
                            Ауу, почти 3 м, щръкнали на покрива на дижпка, ходеща в гората, ми звучи като "Де ми е антената" още след първите километри.

                            Иначе колко му е да се сложи по едно СВ, ама антената всякак ще си е проблем. А без добра антена ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              До: CB диапазон (27Mhz) - свободен за гражданска употреба

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Ауу, почти 3 м, щръкнали на покрива на дижпка, ходеща в гората, ми звучи като "Де ми е антената" още след първите километри.

                              Иначе колко му е да се сложи по едно СВ, ама антената всякак ще си е проблем. А без добра антена ...
                              Чавдаре, по принцип могат да се използват просторите за антена. Само трябва да се изолират в двата си края.

                              Коментар


                              • #45
                                До: CB диапазон (27Mhz) - свободен за гражданска употреба

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Ауу, почти 3 м, щръкнали на покрива на дижпка, ходеща в гората, ми звучи като "Де ми е антената" още след първите километри.

                                Иначе колко му е да се сложи по едно СВ, ама антената всякак ще си е проблем. А без добра антена ...
                                Вържи я за вантите
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X