Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с HYT tc-2110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с HYT tc-2110

    Светодиода не свети при подаване на сигнал от баофенг-а.Само при предаване свети в червено.Отварях станцията-ХИТ-,но с моя лаишки поглед не видях проблеми.Като натисна МОНИ-бутона много сериозно си шуми.
    LZ1NSO

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с HYT tc-2110

      Това,че шуми е добре. Пробвай при натиснат МОНИ бутон да приемеш сигнал. По принцип МОНИ бутонът отваря скуелча и ако приемникът е в изправност, сигналът се чува . Сложи ХИТ-а примерно на първи канал и предавай с Баофенга на всичките 8 ПМР честоти при натиснат МОНИ !
      Последно редактирано от LZ5UE; 13-03-13, 14:56.

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с HYT tc-2110

        С натиснат МОНИ-бутон се осъществява връзка между двете станции.Къде да се търси проблема,ако има такъв.Защото ,според мен не би трябвало да се натиска МОНИ-бутонът постоянно.
        LZ1NSO

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с HYT tc-2110

          Проблем определено има, но мисля че е само в намирането на съответния код. Ако е повреден CTCSS/CDCSS декодера ти няма да се справиш сам. Не се сещам за друго,освен да продължиш с търсенето на кода. Знам ,че е досадна работа но при положение ,че разполагаш само с двете станций, това е начинът. Междо другото, внимавай да не пускаш от Баофенга инвертирани CDCSS кодове ( тези с " ן ") в края. Ползвай само нормалните с ( "N" ) в края.
          Ако случайно имаш възможност да прескочиш до Илиянци,като си носиш ХИТ-а, провери дали предлагат дистанционни честотомери с отчитане на
          CTCSS/CDCSS кодове ,като този например http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106753 . Помоли да ти го демонстрират , пусни ХИТ-а на предаване и виж какво излиза на честотомера !

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с HYT tc-2110

            Уж всички кодове ги врътнах ,но уви старата не реагира.Ще се пробвам пак,случайно да не съм прескочил някой.До илиянци ще се ходи за кабел,но ми казаха минимум след 20 дена.Какво би се случило ако проверявам кодовете с "I" накрая.
            LZ1NSO

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с HYT tc-2110

              Пак ги пробвах "кодовете".Но отново не става.Явно има проблем със станцията.Ще пробвам и на илиянци дали имат честотомер,и дали ще искат да пробваме,или на майстор.
              LZ1NSO

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с HYT tc-2110

                От мануала на ХИТ-а не се разбира, дали подържа инверсни DCS кодове.Като гледам таблицата на софтуера също си мисля,че няма инверсни кодове. Те се ползват при работа през репитер,който инвертира изходния сигнал, допънителен усилвател на входа на приемника и т.н.. Но няма никакъв проблем да пробваш и с инверсните кодове.
                Последно редактирано от LZ5UE; 15-03-13, 06:26.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с HYT tc-2110

                  бауфенга има скенер за "кодировка". По спомен - кодираната станция предава постоянно, влиза се в менюто за кодировките на бау-то и се натиска и задържа "скен" бутона, след което започват а се въртят различните кодировки докато се оцели правилната.

                  p.s. Ето и линк с инструкции http://www.miklor.com/uv5r/UV5R-ToneScan.html

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с HYT tc-2110

                    Да пиша какво направих.От горния пост пробвах търсенето. При постоянно натиснат бутон на ХИТ-а сканирах с бау. На CTCss-кодове не спря никъде търсачката.На DCS-кодове се спря на 73. Но отново ХИТ-а не приема без натиснат МОНИ бутон. Сега отново съм оставил кодировките на офф. Пробвах и нещо друго.ХИТ-а е на 8 канал,постоянно.Бау-то приема на 8,7,6 и 5 канали.Вярно това се пробва в рамките на апартамента,но дали трябва да е така.
                    Последно редактирано от tatenceto; 15-03-13, 21:47.
                    LZ1NSO

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с HYT tc-2110

                      Гледай сега.
                      Бау-то има настройки за кодирвка на приемане и на изпращане, докато повечето пмр станции имат една настройка. За да може хит-а да приема, трябва да си сложиш кодировка на TX-a на бау-то. Отиди в DCS-TX меню-то на бау-то и му задай 73 ( или там на което се е спряло при скенирането ). Имай предвид, че кодиривката работи само на фрикуанси моуд. Не можеш да зададеш кодиране на вече запаметен канал.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с HYT tc-2110

                        Да направих и това,но уви ХИТ-а приема само с натиснат МОНИ-бутон. (фрикуанси моуд)-Това нищо не ми говори.
                        LZ1NSO

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с HYT tc-2110

                          Фрикуенси моод е положението при което можеш да набираш честоти с клавиатурата. Другото положение е мемори моод, т.е. запаметените канали. Колегата имаше предвид, в първото положение да влезеш в пункт 12 от менюто и избери D073N ! Така Баофенгът ще предава D073N DCS код .

                          П.П. Баофенгът D073N или D073I ти одсканира ?
                          Последно редактирано от LZ5UE; 16-03-13, 20:48.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с HYT tc-2110

                            Баофенга спира на D073N,и сложих да предава на този код.Но отново ХИТ-а приема с натиснат МОНИ бутон.Аз до сега само в това положение съм се пробвал.(където можеш да изписваш честотите). В запаметените канали има само такива с които си е дошла станцията.От там не съм се пробвал да предавам.Ще пробвам и от там,но не виждам да има разлика.Изтрих 20 канал за проба.Но сега не ми дава да запаметя на негово място честота.Просто 20 канал го няма.От 19 отива на 21.
                            Последно редактирано от tatenceto; 17-03-13, 14:19.
                            LZ1NSO

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с HYT tc-2110

                              Днес си оставих ХИТ-а в сервиза.Но ми казаха че тази седмица надали ще го погледнат защото били много заети.Ще чакам да ме известят когато станат готови.
                              LZ1NSO

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с HYT tc-2110

                                Чак днес си взех станцията от интегра. Смени ли са някакъв филтър и сега всичко е наред. От служителя им в сервиза останах много доволен,просто сроковете са дълги.
                                LZ1NSO

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X