Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с HYT tc-2110

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с HYT tc-2110

    Колеги явно имам проблем с моето токи. След всякакви опити,да чуя някои или да ме чуят,колегите със станциите от лидъл ударих греда.Нея бях пускал отдавна и реших да чуя как се държат новите.Но нищо не чувам и те не ме чуват.Възможно ли е от неизползване да и стане нещо,да забрави настройки или нещо друго. Батерията никога не е оставяна без заряд. И съответно мога ли аз в домашни условия да я накарам да работи.Нещо като възстановяване на фабрични настройки.В книжката която имам не пише подобни неща.Или само фирмения сервиз е решението.
    LZ1NSO

  • #2
    От: Проблем с HYT tc-2110

    Ако има откъде да вземеш на заем такъв http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106807 или подобен честотомер, можеш да провериш къде излъчва.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с HYT tc-2110

      Снощи попаднах на този мануал.http://captin.eu/HYT_TC2110.pdf
      Но от всичко написано там,на мен ми сработва само заключването на канал. Явно от интегра са орязали възможностите за настройки.Нещяло ми се но явно ще трябва да ползвам сервиза им.
      LZ1NSO

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с HYT tc-2110

        Първоначално публикуван от LZ5UE Преглед на мнение
        Ако има откъде да вземеш на заем такъв http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106807 или подобен честотомер, можеш да провериш къде излъчва.
        Лошото е че няма от къде да го взема.
        LZ1NSO

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с HYT tc-2110

          Още не съм се възползвал от услугите на сервиза.Днес си купих и Баофенг,и пробвах със старата как се разбират.Оказа се че старата станция предава,поне в рамките на апартамента.Но не приема явно.Защото не чувам новата и никой друг в ефира,и с двете станции.Новата на 1,3 и 8 канали има страхотен шум,това в Люлин 5.По време на шуменето,ако хвана антената с ръка или я опря в алуминиевия радиатор то спира.Това нормално ли е или е признак на някакъв проблем.
          LZ1NSO

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с HYT tc-2110

            Да не си сложил старата станция на "кодировка". Виж в горния менюъл "11.SelectableCTCSS/CDCSS" и изключи ако има пуснат.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с HYT tc-2110

              От станцията не мога да правя никакви промени.А и нямам кабел за връзка.
              LZ1NSO

              Коментар


              • #8
                Ако правилно съм разбрал,си си купил канална станция"Бауфенк",т.е. няма дисплей, а само 16 канала. Тези станций идват със случайни честоти на 16-те канала. Това означава, че все още нямаш представа,къде излъчваш и приемаш. Ако е така , виж пак горенаписаното от мен или потърси само за проба честотна станция т.е. с дисплей и възможност за лесна смяна на честотите, за да разбереш какво става !

                П.П. При положение ,че имаш канални станций е задължително да имаш програмни кабели и софтуер за тях .
                Последно редактирано от Pacific; 11-03-13, 10:04.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с HYT tc-2110

                  Колега,станцията баофенг е с дисплей.Модел UV-5R. Но към нея няма програмен кабел. А иначе ставаше въпрос за старата ми станция която е ХИТ ТЦ 2110. Която явно от интегра са я орязали,защото нищо не мога да направя освен заключване на канал. На новата ,баофенг ,съм махнал всички "кодировки".Или поне всичко е на офф. Дано го обясних разбираемо.
                  LZ1NSO

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с HYT tc-2110

                    Първоначално публикуван от tatenceto Преглед на мнение
                    Колега,станцията баофенг е с дисплей.Модел UV-5R. Но към нея няма програмен кабел. А иначе ставаше въпрос за старата ми станция която е ХИТ ТЦ 2110. Която явно от интегра са я орязали,защото нищо не мога да направя освен заключване на канал. На новата ,баофенг ,съм махнал всички "кодировки".Или поне всичко е на офф. Дано го обясних разбираемо.
                    Ами да ти кажа честно, още не ми е много ясно,каква точно е исторята на старата ти станция( HYT....). Сега се появи и Интегра откъдето предполагам си я купил или какво. Тази станция работила ли е въобще някога, и на какви честоти? От първия ти пост аз поне заключвам,че станцията е работила ,но след известна "почивка" не успява да осъществи връзка на честоти (ПМР например) на които преди си комуникирал. И още ,имаш ли списък на данните за всеки канал? Ако искаш точни и ясни отговори бъди по подробен!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с HYT tc-2110

                      Станцията е купена от интегра.Около година съм работил с нея служебно,тя и за това беше купена.След това е стояла без да се ползва около 2 години.Като за това време не е оставяна напълно да и падне батерията,но не е ползвана. И като се появиха Лидълските станции реших да чуя как се справят.Но нито ги чувах нито ме чуваха. И за това пуснах и запитване.Станцията е ПМР и е работила основно на първи канал.В групата бяхме още 5 станции и си комуникирахме без проблем.Станцията е с 14 канала и нямам никаква представа на какви честоти ,ако са променяни , е.Показва само цифри на много малко дисплейче.При закупуването не е искано да се правят каквито и да е настройки по тях. Но явно не е точно така,защото от по горния менюал на мен ми работи само заключването на определен канал.Със станциите не е купуван кабел за програмиране.Сега след купуването на новата разбирам че HYT-a предава.Или поне това се случва на разстояние 1 апартамент.Чувам я на всички 8 канала.Но не приема явно,освен ако новата станция и тя не е с някакъв проблем,да не предава.Пробвах се да търся ,с новата и старата , на 1 и 8 канали но няма отговор от никой.На новата "кодировките" са но ОФФ.
                      LZ1NSO

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с HYT tc-2110

                        Първоначално публикуван от tatenceto Преглед на мнение
                        Станцията е купена от интегра.Около година съм работил с нея служебно,тя и за това беше купена.След това е стояла без да се ползва около 2 години.Като за това време не е оставяна напълно да и падне батерията,но не е ползвана. И като се появиха Лидълските станции реших да чуя как се справят.Но нито ги чувах нито ме чуваха. И за това пуснах и запитване.Станцията е ПМР и е работила основно на първи канал.В групата бяхме още 5 станции и си комуникирахме без проблем.Станцията е с 14 канала и нямам никаква представа на какви честоти ,ако са променяни , е.Показва само цифри на много малко дисплейче.При закупуването не е искано да се правят каквито и да е настройки по тях. Но явно не е точно така,защото от по горния менюал на мен ми работи само заключването на определен канал.Със станциите не е купуван кабел за програмиране.Сега след купуването на новата разбирам че HYT-a предава.Или поне това се случва на разстояние 1 апартамент.Чувам я на всички 8 канала.Но не приема явно,освен ако новата станция и тя не е с някакъв проблем,да не предава.Пробвах се да търся ,с новата и старата , на 1 и 8 канали но няма отговор от никой.На новата "кодировките" са но ОФФ.
                        Ето с това трябваше да отвориш темата. Проблемът е ясен и е решим. Щтом станцийте са няколко и са поръчани за служебно ползване, в Интегра са ги програмирали със CTCSS кодове, за да не се чуват други разговори. Може да са със CDCSS (DSC) кодове, но не вярвам. При всички положения с помоща на Баофенга и малко опити,можеш да откриеш кода с който са кодирани каналите(предполагам ,че фсичките са с един и същ код).Това ,че ХИТ-а предава код не ти пречи. Важното е ,че за да пиеме сигнал т.е. да отвори скуелча, Баофенгът трябва да му излъчи код. Ако вече си се запознал с Баофенга ,настрой го да излъчва код т.е. само при ТХ. Започни от 67,0 херца и карай нагоре 71,9 , 74,4 и т.н.. Приемането на тон скуелч в Баофенга да е на OFF !Като улучиш съответния код ,от ХИТ-а(волиюм на макс) ще чуеш Баофенга.Започни на 1-ви канал т.е. на Баофенга качи 446.00625 Мхз. (step 6.25khz.) Обикновено за кодиране се ползват първите десетина-петнайсет тона до okolo 120 херца. при по-високочестотните тонове може да има проблеми с работата на скуелча,поради близоста им до ниските звукови честоти.Въпреки всичко обаче ХИТ-а ще си остане глух за всички станций,които не предават съответния CTCSS/CDCSS(DSC) код.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с HYT tc-2110

                          Ето как изглежда таблицата на програмния софтуер. Данните са примерни.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GW800H600.jpg
Прегледи:1
Размер:107.4 КБ
ID:5460906

                          П.П. В предния ми пост ,където съм писал DSC да се чете DCS (Digital-Coded Squelch) ! Извинявам се за грешката !
                          Последно редактирано от LZ5UE; 12-03-13, 11:10.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с HYT tc-2110

                            Благодаря за отделеното време.Но не се получават свръзките при мен нещо.Минах целия диапазон на СТСSS-Кодове но връзка не става.Минах и половината кодове и на CDCSS-кодове,но пак нищо.Започвам да си мисля че Баофенга не предава.Минах и останалата половина ,но уви. Връзка не стана.
                            Последно редактирано от tatenceto; 12-03-13, 23:50.
                            LZ1NSO

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с HYT tc-2110

                              Сещам се за няколко неща. Светодиодът до врътката на волюма( на ХИТ-а) свети ли в зелено ,когато подадеш сигнал от Баофенга? Би трябвало при приемане да свети в зелено ,независимо от скуелч настройките. Още нещо,ако в конектора за външен мик/спикер има корозия,или механична повреда,може да ти изключи спикерчето на станцията(ХИТ-а). А Баофенга просто го пробвай в ефир, на някой от 8-те ПМР канали ! В София има много ПМР любители. Ако трябва излез на тераса или се качи нависоко, прослушай ефира и повикай за проба ! И още пробва ли да натиснеш бутона MONI на ХИТ-а, трябва да шуми или да чуеш сигнал , освен,ако програмно не е променена функцията на този бутон. Това е засега. Успех !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X