Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PMR Мания и Срещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: PMR Уоки-токи от Лидл

    А аз като съм на 20-30 км през балкана мога ли нещо с рипитър да комуникирам със София или да си търся и СВ с 2 антени /за колата и къщата и станцията да се сваля, отколешна мечта/?

    Коментар


    • #92
      От: PMR Уоки-токи от Лидл

      Абе даже ако са останали утре ще си взема още 1 комплектче, да си стои винаги в джипа, а другия по раниците. Преди малко ги изпробвахе в гората. Виждайки се с комшията, измерено с километража на джипа, в права линя равно поле около 4,5км ловеха безпроблемно, предполагам в гора 2км ще е максимумът, ама пак зависи от терена.

      * А когато е хълмист терена по релефа ли се измерва разстоянието или по въздух в права линия ?

      Поздрави !

      Коментар


      • #93
        От: PMR Уоки-токи от Лидл

        И аз закупих три комплекта,на първо четене се справят перфектно като се има в предвид цената няма какво повече да се иска от токитата. Благодаря на колегата imarh за подадената на време информация,че всяка година си купувам от хоби радиото в Казанлък разни втора употреба боклуци за по 10 лв. без батерии и в повечето случаи не работещи,жал ми е за хубавото ми радио като го подхвърлям насам натам из прахоляците а това са перфектния заместител на скъпите радия!
        LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
        Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

        Коментар


        • #94
          От: PMR Уоки-токи от Лидл

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Абе даже ако са останали утре ще си взема още 1 комплектче, да си стои винаги в джипа, а другия по раниците. Преди малко ги изпробвахе в гората. Виждайки се с комшията, измерено с километража на джипа, в права линя равно поле около 4,5км ловеха безпроблемно, предполагам в гора 2км ще е максимумът, ама пак зависи от терена.

          * А когато е хълмист терена по релефа ли се измерва разстоянието или по въздух в права линия ?

          Поздрави !
          С тези акумулатори няма да стане да стоят за резерв. Ориентирай се към Eneloop и елементите не трябва да са в станцията. Маркирай ги по някакъв начин и ги дръж по двойки и за определена станция.
          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

          Коментар


          • #95
            От: PMR Уоки-токи от Лидл

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            Абе даже ако са останали утре ще си взема още 1 комплектче, да си стои винаги в джипа, а другия по раниците. Преди малко ги изпробвахе в гората. Виждайки се с комшията, измерено с километража на джипа, в права линя равно поле около 4,5км ловеха безпроблемно, предполагам в гора 2км ще е максимумът, ама пак зависи от терена.

            * А когато е хълмист терена по релефа ли се измерва разстоянието или по въздух в права линия ?

            Поздрави !
            Права линия колега,ето едно клипче с такова и според собственика прави връзка на 45 км. от 1028 метра НВ http://www.youtube.com/watch?v=ofhzdSEnY9Y
            LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
            Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

            Коментар


            • #96
              От: PMR Уоки-токи от Лидл

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

              * А когато е хълмист терена по релефа ли се измерва разстоянието или по въздух в права линия ?
              Никак

              Разпространението е по права линия, така че разчиташ на отражения и дифракции.

              Коментар


              • #97
                От: PMR Уоки-токи от Лидл

                Абе хора, какво има да се обсъжда? За тая цена ако хващат в съседната стая - значи са се избили.

                Коментар


                • #98
                  От: PMR Уоки-токи от Лидл

                  И аз си купих, добре се чува, батериите заредни до горе, какво му плащаш
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #99
                    От: PMR Уоки-токи от Лидл

                    Докопах се до два комплекта. Оказа се, че в следобедна София чак в петият Лидъл имаше. Грабвайки с блеснал поглед двете кутии бях последван веднага от няколко баби, които веднага се нахвърлиха на коша с интерес, но останаха изумени, че това не е за тях.

                    Върши работа и като бейбифон. Значи, настроих го да реагира на звук, ошамарих жената и изтичах в другата стая с радиостанция в ръка. Чува се прекрасно.

                    п.п.
                    Благодаря на автора за информацията. Съвместими са на 8-ми канал с Кенууда който имам идеално.

                    Коментар


                    • От: PMR Уоки-токи от Лидл

                      Някой, близо до Хиподрума има ли? И на кой канал? Да чуем кЪ работи туй чудо
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • От: PMR Уоки-токи от Лидл

                        Ало София, по малко говорете, че не мога да си чета форума на спокойствие.
                        Шегата на страни. Цялата Ловешка група си накупихме токитата. Аз даже си взех 2 комплекта и цял ден ги пробваме. Направо са си супер. Даже си ходих до селото да видя на 7 км. от другия край на града ме чуват, но аз не ги чувам. Само прецъква.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • От: PMR Уоки-токи от Лидл

                          Враждебна и Левски одеве направиха връзка.
                          Колегата jumboframe може да потвърди.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • От: PMR Уоки-токи от Лидл

                            Колко милиамперчаса са батериите?

                            Коментар


                            • От: PMR Уоки-токи от Лидл

                              4 x 600 на всяко уоки-токи
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: PMR Уоки-токи от Лидл

                                Преди малко с колегата Денислав (когото подкукуросах,да се набута) се чухме от апартамент в апартамен.Моя гледа към неговия блок,но той е от обратната страна на блока-700 метра по права линия според ГПС-а
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X