Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PMR Мания и Срещи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: PMR Уоки-токи от Лидл

    Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
    Антената е капсулована и е част от тялото на санцията. С рязане и запояване със сигурно ще стане, но пък губиш здравината на корпуса и носенето по джобовете. Не знам някой да го е правил
    - примерно -
    Пича говори нещо за това колко трябва да е дълга антената спрямо дължината на вълната, ама така и не разбрах колко ?
    * Пак казвам, не искам да се задълбочавам, щото достатъчно хобита ми се насъбраха , просто си търся станция с която да си раздумваме когато сме на къмпинг, така че ако може да ми обясните с прости думи - трябва ти тел от еди какво си, режеш я на 50 см. запояваш и си готов. Нещо от сорта

    Поздрави !

    Коментар


    • #47
      От: PMR Уоки-токи от Лидл

      5/8 ламбда.. поне според теста за радиолюбители

      А не виждам какво им се чудите на китайчетата... само батерийте струват толкова.


      п.с. Какво му е сложното на вкарване на рипийтър на бау-то?
      Честота, оффсет, +/- оффсет и оркестърът да свири .. поне каквото съм чел по книжката де, все пак все още само слушам.

      Коментар


      • #48
        От: PMR Уоки-токи от Лидл

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        5/8 ламбда.. поне според теста за радиолюбители

        А не виждам какво им се чудите на китайчетата... само батерийте струват толкова.
        5/8 от 446MHz ? и полученото в каквимерни еденици е см/мм ?

        - Аз изобщо не им се чудя, стига утре да има взимам 2-3 бройки за експеримента

        Поздрави !

        Коментар


        • #49
          От: PMR Уоки-токи от Лидл

          5/8 от 67.2см.

          Коментар


          • #50
            От: PMR Уоки-токи от Лидл

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            - примерно -
            Пича говори нещо за това колко трябва да е дълга антената спрямо дължината на вълната, ама така и не разбрах колко ?
            * Пак казвам, не искам да се задълбочавам, щото достатъчно хобита ми се насъбраха , просто си търся станция с която да си раздумваме когато сме на къмпинг, така че ако може да ми обясните с прости думи - трябва ти тел от еди какво си, режеш я на 50 см. запояваш и си готов. Нещо от сорта

            Поздрави !
            За 22лв. стават за къмпинг, не ти трябват доработки. Но практиката показва, че желанията нарастват с използването на технологията. После ги хвърляш и взимаш нещо сериозно, с лиценз и ала-бала.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #51
              От: PMR Уоки-токи от Лидл

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              - примерно -
              Пича говори нещо за това колко трябва да е дълга антената спрямо дължината на вълната, ама така и не разбрах колко ?
              * Пак казвам, не искам да се задълбочавам, щото достатъчно хобита ми се насъбраха , просто си търся станция с която да си раздумваме когато сме на къмпинг, така че ако може да ми обясните с прости думи - трябва ти тел от еди какво си, режеш я на 50 см. запояваш и си готов. Нещо от сорта

              Поздрави !
              Нали си наясно, че в момента в който боднеш тел вместо стандартната антена и вече си в графата нарушители. Което малко или много ще наруши спокойното им ползване. А крайния резултат ме съмнява да те удовлетвори изобщо.
              Като ще си в нарушение, поне го прави с истинска станция. Пък белким ти стане интересно и си минеш и изпит за радиолюбител.
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #52
                От: PMR Уоки-токи от Лидл

                В закона пише "сменяема антена".. демек ако се играе с поялника, вместо със слагане на букси и т.н. лошите могат да го хванат за... антената

                И все пак това не променя факта, че като цяло заниманието има чисто теоритична насоченост и практическа полза клоняща към 0

                Коментар


                • #53
                  От: PMR Уоки-токи от Лидл

                  Има! Сега им зареждам батериите, че едната четворка беше заредена, но другата на 0. Което не е добро начало! Иначе са абсолютни пръчки, нямат потенциометър, такъв въртящ се, не са много удобни, но за децата мисля, че ще стават!
                  LR Disco II 99 - TD5
                  www.lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • #54
                    От: PMR Уоки-токи от Лидл

                    Туко що ги изпробвам, за 22лв са перфектни. Градска среда 3км ловят и след това им се губи сигнала, ама бях в колата така че може би на открито ще е по-добре . Батериите си са заредени на макс. Абе супер са. На набуталите се , следобяд ще направя полеви тест. На комшията кобрите и тези.


                    Поздрави !

                    Коментар


                    • #55
                      От: PMR Уоки-токи от Лидл

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Туко що ги изпробвам, за 22лв са перфектни. Градска среда 3км ловят и след това им се губи сигнала, ама бях в колата така че може би на открито ще е по-добре . Батериите си са заредени на макс. Абе супер са. На набуталите се , следобяд ще направя полеви тест. На комшията кобрите и тези.


                      Поздрави !
                      Ела опитай в София тия 3 километра. Тука 2 станции на 5W не можаха да задържат връзката на повече от 1.7км.
                      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                      Seat Leon 2007 1.9 TDI

                      Коментар


                      • #56
                        От: PMR Уоки-токи от Лидл

                        Ето ви я отвътре:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-02-21 09.56.38.jpg
Прегледи:1
Размер:91.3 КБ
ID:5456165
                        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                        Коментар


                        • #57
                          От: PMR Уоки-токи от Лидл

                          Колеги, всяко нещо си има цена. Това изглежда добро в това съотношение между цена и качество.
                          За 3 км ми е трудно да повярвам, щот моите са 5 вата и трудно в люлин издържаха 3 километра между блоковете по права линия.

                          Коментар


                          • #58
                            От: PMR Уоки-токи от Лидл

                            E, очевидно в големите градове смущенията са доста по-големи. Теста го направих в Банско, като едната станция беше в центъра на града в на 4-тия етаж, а аз с другата бях в покрайнините в колата. Днес ще пробвам в гората на полево и ще докладва. Като я гледам отвътря, модване на антената е фасулска работа. Само да попитам 5/8 от 67,2см = 42см. Може ли да се навие на спирала ? Какъв пшроводник е подхудящ за целта ?


                            Благодаря !

                            Коментар


                            • #59
                              От: PMR Уоки-токи от Лидл

                              Аз поне имам 3 /подарък/ дето и за чеп за зеле не стават, пък май са и нелегални, щот са американски там нещо си, не му разбирам. Ползвам ги само за на няколко метра, както и да е, пак не стават, не се чуват и батериите падат веднага... та и за детето не стават. Обаче ми се ще да имам за чат пат. И съответно не искам да давам стотици левове за 2-3 пъти годишно и все не купувам. Тия двете като гледам струват, по-малко от зарядно за батерии и батерии, та са си далаверка, дори само това да им е задачата. Та май ще си закупя и аз. Последното е, че като дърпам буса с джипа да го извадя на основния път, щото не пали, пък е и с гръб към мен, та няма начин за комуникация и е удобно, за лебедки също. Обаче моите простотии обикновено са без батерии. Сложих им едни за пробата и след 2-3 седмици като ми потрябваха бяха на . Та за моите цели и за 22 лева са супер. Никога ням да ги ползвам за километри, така и така...

                              Коментар


                              • #60
                                От: PMR Уоки-токи от Лидл

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                E, очевидно в големите градове смущенията са доста по-големи. Теста го направих в Банско, като едната станция беше в центъра на града в на 4-тия етаж, а аз с другата бях в покрайнините в колата. Днес ще пробвам в гората на полево и ще докладва. Като я гледам отвътря, модване на антената е фасулска работа. Само да попитам 5/8 от 67,2см = 42см. Може ли да се навие на спирала ? Какъв пшроводник е подхудящ за целта ?


                                Благодаря !
                                Антената е на спирала - виж снимката която съм пуснал.
                                PS: покриват да речем 2/3 от Люлин-2 по дължина като едната е навън, другата в блок.
                                PSS: Майсторе, ти беше!!!
                                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X