Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мизерни станции.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Мизерни станции.

    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
    Така че да не си бучиме на главите викам аз за това кой с какво са го набутали в магазина/ако имаше лепенка че това е под лицензионен режим-щях да се замисля бая преди да платя/...ами ще си се ползва...пенило се непенило, ша си го ручам

    Нещо не мога да разбера ти що бягаш, като никой не те гони?!?
    Не виждам някой да се е юрнал да се прави на контролен орган към Комисия по далекосъобщенията и да се занимава с твоите станции.

    Просто се дава информация на хората, които още не са си купили радиостанция, че това, което ти препоръчваш, не само е незаконно, ами и няма да им свърши работа за офроуд каране. Защото няма да могат да направят връзка с тези, които работят в безлицензния диапазон.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #62
      Re: Мизерни станции.

      Ами то това им е ценното..всички знаем по време на състезание че не иде реч за общо а за индивидуално...екипно представяне...свързано с едни реплики и думи който няма да упоменавам тук ...всички си ги знаят...та в тоя аспект всеки иска да чува....другия екип , нооо, него да не го чуват ... та тая станция се явява нещо като точно такова...връзка само с твоя сервизен екип...а другите станций за обща комуникация. Май няма някой който да не може да си ги позволи си мисля аз

      Не бягам аз бе колега...боли ме мене за комисий знаеш ли колко ми дреме за тях нека си пускат пеленгаторите и да идват да ме пеленгират кога и къде ще ги пусна станцийте само аз си знам обаче...нали са отворени да дебнат Мале как замърсявам ефира с тях а ??? а тия с лиценза не го замърсяват викаш.....

      а иначе инфото за това че са в друг диапазон бе наистина полезно и аз ти благодаря за това !
      Последно редактирано от 4x4; 11-03-07, 09:55.
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #63
        Re: Мизерни станции.

        Мале как замърсявам ефира с тях а ??? а тия с лиценза не го замърсяват викаш.....
        Ефира в България е разделен съгласно международните спогодби и условия в които участваме и според вътрешното законодателство. Разделението е за да има възможност отделните субекти да си поделят ресурса колкото се може по-ефективно. Освен това отделните честотни диапазони имат различни "свойства" поради което са разпределени за различни цели.

        Конкретно диапазона в за който иде реч е зает от служебни комуникации на БДЖ и Мобифон.

        Под замърсяване на ефира се има в предвид неговото не-отозирирано използване и преченето. Когато някой работи на PMR 446 то той следва да е наясно че диапазона му е предоставен на вторична основа и никой не му дава специални права. Който желае отделни честоти само за него може да подаде заявление и да си плати след което може да използва определен честотен диапазон само за конкретни цели...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #64
          Re: Мизерни станции.

          Е добре де, тия станцийки - Uniden немогат ли нещо да се пренастроят, ремонтират или каквото там може и да им се промени диапазона? Нема ли начин?
          Don't hunt IF you can't kill
          първо 0883 после 333 накрая 448

          LZ1BGD

          Коментар


          • #65
            Re: Мизерни станции.

            понеже аз не разбирам от станции обяснете простичко като се купува станция какво трябва да се гледа за да не си вразрез със закона в българия
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар


            • #66
              Re: Мизерни станции.

              Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
              какво трябва да се гледа за да не си вразрез със закона в българия
              Ако нямаш намерение да ставаш радиолюбител или да използваш станции в диапазоните, за които се изисква лиценз, просто гледай това, което купуваш да е в безлицензните диапазони, а те са 2: СВ (27 мегахерца) и PMR 446 (446.00625 - 446.09375 мегахерца).

              Вероятно по-полезни ще са ти тези в PMR диапазона, защото са преносими и доста по-използвани от СВ (поне в България).
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                Re: Мизерни станции.

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Ако нямаш намерение да ставаш радиолюбител или да използваш станции в диапазоните, за които се изисква лиценз, просто гледай това, което купуваш да е в безлицензните диапазони, а те са 2: СВ (27 мегахерца) и PMR 446 (446.00625 - 446.09375 мегахерца).

                Вероятно по-полезни ще са ти тези в PMR диапазона, защото са преносими и доста по-използвани от СВ (поне в България).
                благодаря за инфото
                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                Коментар


                • #68
                  Re: Мизерни станции.

                  аз също съм си купувал uniden 635-2ck от метро и в кутията освен технически характеристики,инструкция за експлоатация има и декларация за съответствие от "БИТТЕЛ" ЕООД декларира на своя отговорност,че същото далекосъобщително устройство съответства на изисквания по чл.10,чл.13/само за радиосъоръжения/ и на другите изисквания от Наредба за съществените изисквания и оценяване на съответствието на радиосъоръжения и крайни далекосъобщителни устройства/държавен вестник,брой 79-2002/,когато се използва по предназначение и отговаря на следните хармонизирани стандарти:За безопасност /във връзка с чл.10,т.1 и т.2 от наредбата/:Съгласно т.3.1/д/от Директивата R&TTE За ЕМС/Във връзка чл.10,т.3 от наредбата/ EN 300297 10.08 .01 За ефективно използване на радиочестотния спектър/във връзка с чл.11 от наредбата/: EN 300297 10.08 .01
                  ------------------------------------
                  тел. O878 9ЧЧ 999

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Мизерни станции.

                    ааа човека питаше за "мизерни" радиостанции а вие го удавихте. колега земи влез в един детски магазин и си купи комплект уоки-токита па си говори на воля

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Мизерни станции.

                      ако може ...за 2лв с отстъпката
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Мизерни станции.

                        Стефане виж какво е написал човека

                        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                        има едни хубави малки станцийки 2бр Униден мод. GMR 645-2CK заедно със зарядното за около 86лв и си бачкат в пресечена местност около 1.5км безгрижно, на чисто мятат около 3км пак безгрижно/дават 6 мили по каталог чист обхват/. Компактни са и многоканални 22K. 2W мощ.
                        За тия пари са супер..но при мен едната падна от 12 ет и сега другата е сираче...
                        ....ако се разберете с 4х4 аз също ще ти дам една , но без бира няма да стане
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Мизерни станции.

                          Станция и зарядно за две...само това ми остана за съжаление така че или за Стефан или за мен може твоята да свърши работа...
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Мизерни станции.

                            и аз като дъщеря на радиолюбител от бебе почти помнеща радиостанцията ще се включа и ще кажа, че всички професионални радиостанции се регистрират, както и инициалите на собствениците им

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X